Zobacz
Do góry

Odmienne nastroje

Długa i wyczerpująca rywalizacja w Pucharze Świata, która swój finał miała w Planicy, była okazją na pierwsze podsumowania. Opinie jednak są bardzo różne.

Korespondencja własna z Planicy

PIOTR ŻYŁA

Fot. Martyna Szydłowska/PressFocus

– Chciałoby się lecieć dalej, ale z takimi skokami nie jest to możliwe. Nie było w nich żadnej przyjemności, a do tego się męczyłem. Zawsze człowiek liczy na więcej, ale bywa, że się przeliczy. Ten sezon był taki w kratkę – czasem bywało lepiej, czasem gorzej. Kiedy jest się w formie, skacze się dobrze na każdej skoczni. Niestety, w moim przypadku jak już zaczęło iść wszystko w dobrą stronę, nagle coś zaczęło mnie wybijać z rytmu.

MACIEJ KOT

Fot. Rafał Rusek/PressFocus

– Ten konkurs był odzwierciedleniem całego sezonu. Niby skoki nie wyglądają źle, niby walczę do końca, ale drobne błędy powodują, że nie jestem w stanie walczyć o najwyższe miejsca. Woli walki nie brakuje. Nawet nasz fizjoterapeuta śmiał się ze mnie, że byłem tak bardzo zmotywowany, podczas gdy u innych skoczków już widać zrezygnowanie. Wielkich oczekiwań nie miałem – wiadomo, z pustego to i Salomon nie naleje. Ten sezon jest moją osobistą porażką. Oczywiście, medal igrzysk olimpijskich jest osłodą tej goryczy, ale złych momentów było znacznie więcej. To przykre, ale mam głęboką nadzieję, że praca, którą wykonałem w minionym sezonie, będzie procentować w przyszłości.

STEFAN HULA

Fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus

– To mój najlepszy sezon w karierze. Było wiele dobrych momentów – przede wszystkim medale mistrzostw świata w lotach i igrzysk olimpijskich. Indywidualnie na podium nie byłem, ale było blisko. Może jeszcze mnie to spotka. Fajnie, że Stefan Hornagcher zostanie z nami. A że tylko na rok… Ważne, że jest i to najważniejsze. Będziemy walczyć i ciężko trenować, żebyśmy w przyszłym roku znów kończyli sezon szczęśliwi.

DAWID KUBACKI

Fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus

– Ten sezon pokazał mi, że praca, którą wykonuję, idzie w dobrym kierunku, choć jeszcze trochę jej jest przede mną. Z roku na rok widzę postępy. Mierzę wyżej. Sporo było momentów radosnych. Największymi – medale na igrzyskach olimpijskich i w lotach, ale także pierwsze indywidualne podium w Pucharze Świata. Te sukcesy motywują mnie do dalszej pracy. Mimo że treningi rozpoczniemy dosłownie za chwilę, wciąż nie tracę radości z tego, co robię.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Akceptacja nowego ustawienia

  Pomocnik ROW-u Rybnik, Kamil Spratek, wierzy, że ostatni w tym roku mecz przed własną publicznością jego drużyna zakończy zwycięstwem.

  Bogdan Nather17 listopada 2018
 • Gliwa idzie na rekord

  Można się było tego spodziewać. Michał Gliwa nie potrzebował zbyt wiele czasu, by stać się jednym z fundamentów lidera z Częstochowy.

  KRIS17 listopada 2018
 • Najpierw sparing, potem… krew

  Dziś o godz. 12.00, w Dankowicach, rozpocznie się sparing, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Cracovią.

  JK17 listopada 2018
 • Walka z „Wiedźminem”

  Tyszanie po raz drugi w sezonie odprawili „Szarotki”, ale do końca sezonu jeszcze daleko. Zobacz wyniki piątkowych meczów Polskiej Hokej Ligi.

  Włodzimierz Sowiński16 listopada 2018
 • Co dalej? Idzie na rekord. Bez sentymentów!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja16 listopada 2018
 • Błąd i kary GieKSy

  Szkoda straconej szansy, bo była szansa na korzystny wynik, ale golem nie przynosi wstydu. W sobotę ostatnia szansa awansu.

  sow16 listopada 2018
 • Giel: Ruchem zarazili mnie w liceum

  Rozmowa z Piotrem Gielem, napastnikiem II-ligowca z Chorzowa.

  Maciej Grygierczyk16 listopada 2018
 • Matejko i inni, czyli zaolziańskie gry „na pioskowinie”

  Kiedy śląskiemu kibicowi „zmierznie się” czasami ekstraklasowy futbol w Zabrzu czy Gliwicach, kawał dobrej piłki czeka nań ledwie kilkadziesiąt kilometrów od...

  Dariusz Leśnikowski16 listopada 2018
 • Ledecky odszedł i trafia. Teraz przydałby się taki snajper

  David Ledecky w Górniku mało co grał i strzelał. U siebie w domu zdobywa bramkę za bramką. Przewodzi stawce najskuteczniejszych w...

  Michał Zichlarz16 listopada 2018