Zobacz
Do góry

Andrej Gusow pozostał trenerem GKS-u Tychy

Andrej Gusow w przyszłym sezonie nadal będzie trenował hokeistów GKS-u Tychy. 49-letni szkoleniowiec podpisał umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Miniony sezon był wymarzony dla drużyny z Tychów. Nie dość, że zdobyła mistrzowski tytuł, wygrywając z GKS-em Katowice, to jeszcze dołożyła do tego Puchar Polski. Duża w tym zasługa Andreja Gusowa, który zastąpił w zeszłym roku Jirzego Szejbę. Białorusin swoją pracę wykonał świetnie, więc kwestią czasu wydawało się być przedłużenie z nim umowy. Sęk w tym, że Gusow po zakończeniu sezonu przyznał na naszych łamach, że ma dwie propozycje: jedną z Białorusi, drugą z Rosji, z klubu WHL.

Ostatecznie jednak GKS-owi udało się dopiąć swego. – Trener wykonał swoje zadanie i poprowadził nasz zespół do trzeciego w historii złotego medalu. Już na mistrzowskiej fecie z moich ust padła jasna deklaracja, że chcemy nadal współpracować. Przed szkoleniowcem stawiamy jasno określone cele – obrona Mistrzostwa i Pucharu Polski. Chcemy również jak najlepiej zaprezentować się w Hokejowej Lidze Mistrzów i zdobyć pierwszy historyczny punkt polskiego zespołu w tych prestiżowych rozgrywkach – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Gusow podpisał dwuletni kontrakt, z opcją jego przedłużenia o kolejny sezon. Dziś Białorusin poprowadził pierwszy trening przed startem rozgrywek. Kształt sztabu szkoleniowego przy okazji nie uległ zmianie. Z Gusowem nadal będą współpracować Sergei Shepetyuk, Krzysztof Majowski i Arkadiusz Sobecki.

 

Komentarze

Więcej w hokej

 • Od 20 lat to samo…

  Spore zamieszanie powstało po informacji PZHL, że Henryk Gruth (na zdjęciu), czterokrotny olimpijczyk i jedyny Polak w Hokejowej Galerii Sław, został...

  sow17 maja 2018
 • Słowacka kolonia w GKS-ie Tychy

  Rozmowy o transferach w zespole mistrza Polski, GKS-ie Tychy, nabrały przyspieszenia.

  sow10 maja 2018
 • Bez rozgrzewki. Biedą też trzeba umieć zarządzać

  - Trudno pozbyć się wrażenia, że hokejowe mistrzostwa w Budapeszcie były esencją nieporadności całego środowiska hokejowego. Co za tą esencją się...

  Andrzej Grygierczyk5 maja 2018
 • Hokejowy wicemistrz Polski przedłużył umowę z dwoma zawodnikami

  Tauron KH GKS Katowice przedłużył kontrakty z obrońcą Tomaszem Skokanem i bramkarzem Kamilem Berggruenem.

  Redakcja1 maja 2018
 • Nolan się pożegnał?

  Fatalny występ polskich hokeistów podczas mistrzostw świata i spadek do niższej grupy rozgrywkowej, może mieć konsekwencje dla trenera kadry.

  sow1 maja 2018
 • Biało-czerwoni w hokejowym zaścianku!

  Przed mistrzostwami świata Dywizji IA w Budapeszcie nie kryliśmy naszych obaw o losy reprezentacji Polski. Turniej zgromadził wymagających rywali z ambicjami...

  Włodzimierz Sowiński28 kwietnia 2018
 • Nie było cudu…

  Polski hokeistom pozostało z niepokojem obserwować mecze Kazachów i Włochów ze Słoweńcami.

  Włodzimierz Sowiński26 kwietnia 2018
 • Brytyjczycy dali nam lekcję hokeja!

  Przed mistrzostwami w Budapeszcie przekonywaliśmy, że nie będzie tak łatwo uniknąć degradacji. Teraz stoimy nad przepaścią...

  Włodzimierz Sowiński25 kwietnia 2018
 • Autostrada czy wyboista droga?

  Wynik meczu z Brytyjczykami w dużej mierze zadecyduje, jaką rolę odegrają biało-czerwoni w mistrzostwach świata Dywizji IA.

  Włodzimierz Sowiński25 kwietnia 2018