Zobacz
Do góry

Arka Gdynia kusi Zbigniewa Smółkę

Przesądzone jest po sezonie odejście z Arki trenera Leszka Ojrzyńskiego. Działacze klubu z Gdyni rozglądają się za jego następcą, a w gronie najpoważniejszych kandydatur jest szkoleniowiec Stali Mielec, Zbigniew Smółka.

Według naszych informacji przedstawiciele Arki już dwukrotnie spotykali się z trenerem Smółką i przekonywali go do zamiany klubu. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że jego obecny klub jest ciągle w walce o ekstraklasę i nie stoi na straconej pozycji.

W Mielcu udało się zbudować interesujący i mocny zespół, a Smółka jest mocno związany z tamtym miastem i klubem. W Stali pracuje od października 2016 roku, czyli jak na polskie warunki bardzo długo. Gdyby jednak nie udało się awansować do ekstraklasy, to z pewnością sam trener chciałby spróbować swoich sił w elicie, gdyż od dawna uznawany jest za jednego z ciekawszych trenerów.

Smółka ma mieć jednak solidną konkurencję, gdyż spekuluje się, że Arka poważnie myśli także o innych kandydatach. Na tej liście jest m.in. Dariusz Wdowczyk, który od czasu odejścia z Piasta pozostaje bez klubu oraz Maciej Bartoszek, który niedawno przymierzany był do białoruskiego Dynama Brześć.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Wygrani i przegrani. Od krętej drogi Fina po „delikatnego” Peszkę

  Zobacz, kto jest wygranym, a kto przegranym kolejki

  Redakcja22 lipca 2018
 • Marcin Brosz: Takie jest prawo młodości

  Górnik Zabrze zremisował na inaugurację z Koroną Kielce 1:1. Na konferencji prasowej mecz skomentowali trenerzy Marcin Brosz i Gino Lettieri.

  KRIS22 lipca 2018
 • Z myślą o młodzieży i… emeryturach

  To ewenement na skalę świata, żeby urzędujący premier inaugurował rozgrywki sezonu piłkarskiego, a tak właśnie – za sprawą Mateusza Morawieckiego –...

  Adam Godlewski22 lipca 2018
 • Szukają bramkarza

  W kieleckim klubie rozglądają się za nowym bramkarzem.

  Michał Zichlarz22 lipca 2018
 • Po ośmiu latach

  Piłkarzem Wisły Płock po... ośmiu latach przerwy został ponownie Brazylijczyk Ricardinho.

  JK22 lipca 2018
 • Trio włączone

  Wczoraj klub z Okrzei zgłosił do rozgrywek ekstraklasy trzech młodych zawodników.

  KRIS22 lipca 2018
 • Stopa Jóźwiaka

  Trener Ivan Djurdjević na wczorajszy mecz eliminacji Ligi Europy nie zabrał Tymoteusza Klupsia i Kamila Jóźwiaka.

  JK22 lipca 2018
 • Trzy szalone remisy

  Mecze Górnika z Koroną mają swoją dramaturgię i historię, a szczególnie zacięta rywalizacja pomiędzy obu zespołami była w poprzednim sezonie. Jak...

  Michał Zichlarz22 lipca 2018
 • Pawłowski zmieni klub?

  Mocno emocjonalny wpis bramkarza Górnika Wojciecha Pawłowskiego dotyczący jego sytuacji i niedawnego artykułu w „Przeglądzie Sportowym”.

  zich22 lipca 2018