Zobacz
Do góry

Arka Gdynia kusi Zbigniewa Smółkę

Przesądzone jest po sezonie odejście z Arki trenera Leszka Ojrzyńskiego. Działacze klubu z Gdyni rozglądają się za jego następcą, a w gronie najpoważniejszych kandydatur jest szkoleniowiec Stali Mielec, Zbigniew Smółka.

Według naszych informacji przedstawiciele Arki już dwukrotnie spotykali się z trenerem Smółką i przekonywali go do zamiany klubu. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że jego obecny klub jest ciągle w walce o ekstraklasę i nie stoi na straconej pozycji.

W Mielcu udało się zbudować interesujący i mocny zespół, a Smółka jest mocno związany z tamtym miastem i klubem. W Stali pracuje od października 2016 roku, czyli jak na polskie warunki bardzo długo. Gdyby jednak nie udało się awansować do ekstraklasy, to z pewnością sam trener chciałby spróbować swoich sił w elicie, gdyż od dawna uznawany jest za jednego z ciekawszych trenerów.

Smółka ma mieć jednak solidną konkurencję, gdyż spekuluje się, że Arka poważnie myśli także o innych kandydatach. Na tej liście jest m.in. Dariusz Wdowczyk, który od czasu odejścia z Piasta pozostaje bez klubu oraz Maciej Bartoszek, który niedawno przymierzany był do białoruskiego Dynama Brześć.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa