Zobacz
Do góry

Augustyniak z Legnicy pod Wawel

W poprzednim sezonie jednym z ważnych ogniw w zespole prowadzonym przez trenera Dominika Nowaka był defensywny pomocnik, Rafał Augustyniak.

Niespełna 25-letni obecnie piłkarz był wypożyczony z Jagiellonii Białystok, z którą związany jest kontraktem do 30 czerwca 2019 roku. W zapisie umowy wypożyczenia była jednak zawarta klauzula, na mocy której Miedź miała prawo pierwokupu zawodnika, uiszczając 250 tysięcy złotych.

Właściciel „Miedzianki” Andrzej Dadełło aktywował tę klauzulę, przelewając na konto klubu z Białegostoku 250 tysięcy złotych. Wszystko wskazuje jednak na to, że w nowym sezonie Augustyniak nie będzie już zakładał koszulki drużyny z Legnicy. Po piłkarza ręce wyciąga Wisła Kraków, wychowanek MKS-u MOS Zduńska Wola również chce występować w zespole z Reymonta. Sprawa wydaje się przesądzona, a cena wywoławcza za transfer to okrągły milion złotych. Transakcja zostanie sfinalizowana po powrocie właściciela klubu z urlopu w Chorwacji.

Augustyniak do tej pory zagrał 24 mecze w ekstraklasie – 19 w Widzewie Łódź i 5 w Jagiellonii.

Działacze Miedzi szukają kandydatów do gry w ich zespole w nowym sezonie. Pilnie potrzebni są przede wszystkim bramkarz, dwaj boczni pomocnicy i środkowy obrońca. Wiele wskazuje na to, że trzech z nich to będą obcokrajowcy, a tylko jeden Polakiem.

Wiadomo, że z „Miedzianki” odejdą bramkarz Paweł Kapsa (36 lat), 20-letni pomocnik Przemysław Mystkowski (po okresie wypożyczenia wraca do Jagiellonii) oraz o rok starszy Michał Bartkowiak. Znikome szanse na występy w ekstraklasie mają napastnik Karol Gardzielewicz oraz obrońca Luiz Carlos Santos, czyli Deleu. Brazylijczyk, posiadający również polski paszport, w poprzednim sezonie w I lidze zagrał tylko sześć minut, w przegranej potyczce z GKS-em Tychy (0:1), trener rezerw Radosław Bella też sporadycznie korzystał z jego usług.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Patryk Sokołowski nowym zawodnikiem Piasta

  Piast Gliwice ogłosił dziś pozyskanie 23-letniego pomocnika, Patryka Sokołowskiego. Wychowanek Legii Warszawa podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

  Redakcja21 czerwca 2018
 • Teraz głównie kondycja

  Piastunki w idealnych warunkach przygotowują się do nowego sezonu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu we Wronkach – zapewnia trener Waldemar Fornalik.

  Zbigniew Cieńciała21 czerwca 2018
 • Paryż, Frankfurt, Nowy Jork… Urlopowicze wracają do Sosnowca

  Piłkarze beniaminka spotkali się wczoraj po raz pierwszy po zasłużonych urlopach.

  żuk21 czerwca 2018
 • W nieustannym natarciu

  Trener Górnika Zabrze Marcin Brosz nie narzeka, że z jego drużyny odeszło kilku kluczowych zawodników.

  Bogdan Nather21 czerwca 2018
 • Nowy trener, nowy sprzęt

  Informowaliśmy już, że na zgrupowaniu Piasta we Wronkach brakuje m.in. Konstantina Vassiljeva.

  leś20 czerwca 2018
 • Zabrzańskie „łowienie talentów”

  „Górnicy” trenują w Wodzisławiu Śląskim już w pełnym składzie, bo dotarli do hotelu Amadeus „spóźnieni” Szymon Żurkowski, Paweł Bochniewicz i Dani...

  Dariusz Leśnikowski20 czerwca 2018
 • Makowski przy Kresowej na rok?

  Podopieczni Dariusz Dudka rozpoczynają dzisiaj przygotowania do pierwszego po 10 latach sezonu w ekstraklasie.

  żuk20 czerwca 2018
 • Legendy na stanowiskach

  Maciej Stolarczyk został trenerem, a Arkadiusz Głowacki dyrektorem sportowym „Białej Gwiazdy”. Byli znakomici piłkarze zastąpili Hiszpanów – Joana Carrillo i Manuela...

  PAP19 czerwca 2018
 • Kądzior po chorwacku

  Damian Kądzior po 12 miesiącach żegna Zabrze. Klub kupił go rok temu za 300 tysięcy złotych, a wczoraj został sprzedany za...

  mag19 czerwca 2018