Zobacz
Do góry

„Bitwa o Śląsk”. Młodziński walczy o pas

To już trzecia edycja „Bitwy o Śląsk”, podczas której odbywają się walki amatorów i zawodowców. Kamil „Camillo” Młodziński stoczy pojedynek w walce wieczoru.

Po udanych galach w Mysłowicach i Siemianowicach, kolejna odbędzie się dziś (27.10.) w zabrzańskiej hali Pogoni. O godzinie 14.00 rozpocznie się mecz w boksie olimpijskim, w którym Polska zmierzy się z Ukrainą. Po amatorskich zmaganiach na ring wejdą zawodowcy.

Mierzy w pas

W walce wieczoru Kamil „Camillo” Młodziński (9 zw. – 5 KO, 2 por., 4 rem.) będzie walczył o pas Międzynarodowego Mistrza Polski w półśredniej z Ukraińcem Bohdanem Zemlianijem (7 zw. – 4 KO, 7 por., 1 rem.).

Dla urodzonego w Tychach, a mieszkającego w Mysłowicach 28-letniego Młodzińskiego będzie to szansa na zdobycie pierwszego mistrzowskiego pasa. Na amatorskich ringach stoczył 146 pojedynków, z których 123 kończyło się jego zwycięstwem.

Trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski juniorów i młodzieżowców oraz brązowy medal wśród seniorów. Był powoływany do kadry narodowej, ale w 2010 roku podpisał zawodowy kontrakt. Początkowo walczył na Węgrzech, potem miał trzy lata przerwy, ale w 2015 roku wrócił do ringu.

Inne walki też ciekawe

W 2017 roku stoczył dwa emocjonujące pojedynki z Michałem Leśniakiem, w pierwszym po niejednogłośnym werdykcie górą był jego rywal, drugi – w listopadzie ubiegłego roku w Częstochowie – zakończył się remisem. W ostatnim, podczas II Bitwy o Śląsk w Mysłowicach pokonał Białorusina Andrieja Staliarczuka.

W innym ciekawym pojedynku w Zabrzu zobaczymy mieszkającego w Katowicach Ukraińca Mykolę Vovka (junior średnia, 13 zw. – 9 KO, 3 por.), który zmierzy się z rodakiem Oleksandrem Chabanem (1 zw. – 1 KO, 3 por.). W pozostałych pojedynkach wystąpią: Tomasz „Zadyma” Gromadzki i Tomasz Gargula, Adam Grabiec i Martin Kabrhel (Czechy), Przemysław Gorgoń i Jan Henrich (Czechy) oraz debiutant Damian Stanisławski i Andrij Chamajdar (Ukraina).

Podczas zabrzańskiej „Bitwy o Śląsk” odbędzie się licytacja charytatywna na rzecz syna byłego boksera, a obecnie sędziego Arkadiusza Małka. Wylicytować będzie można kurtkę Tomasza Adamka, w której wychodził do walk, kiedy zdobywał tytuły mistrza świata.

Komentarze

Więcej w boks

 • Kownacki: Jestem Polakiem z Łomży

  Niepokonany Adam Kownacki 26 stycznia w Nowym Jorku zmierzy się z Geraldem Washingtonem.

  PAP20 stycznia 2019
 • Boks. „PacMan” znów w ringu

  Filipińska legenda boksu Manny Pacquiao (60 zw. - 39 KO, 7 por., 2 rem.) wraca na ring w Las Vegas.

  Redakcja19 stycznia 2019
 • To był nokaut roku!

  Podczas radomskiej „Wojny Domowej” Robert Parzęczewski efektownie, już w drugiej rundzie, pokonał Dariusza Sęka.

  Andrzej Wasik23 grudnia 2018
 • Boks. Czas na „Wojnę Domową”

  Dariusz Sęk chce odebrać Robertowi Parzęczewskiemu pas mistrza Polski i pozycję lidera wagi półciężkiej.

  Andrzej Wasik22 grudnia 2018
 • Robert Parzęczewski. Wszystko przede mną

  Pół roku temu 25-letni Robert Parzęczewski odrzucił ofertę boksowania o mistrzostwo świata WBO z Siergiejem Kowaliowem. Ostatecznie do ringu wszedł Kolumbijczyk...

  Andrzej Wasik21 grudnia 2018
 • Dwie pasje Michała Żeromińskiego

  Wciąż strzelam bramki, ale pięściarstwo było moim przeznaczeniem - mówi pretendent do tytułu zawodowego mistrza kraju.

  Redakcja20 grudnia 2018
 • Igrzyska w Tokio bez pięściarstwa?

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że przestał planować przeprowadzenie turnieju bokserskiego igrzysk w Tokio w 2020 r. Potwierdził także, że wszczął dochodzenie...

  PAP2 grudnia 2018
 • Adamek wspomina Gmitruka: Są ludzie nie do zastąpienia

  Wspominamy Andrzeja Gmitruka, wspaniałego człowieka i trenera.

  Przemek Garczarczyk23 listopada 2018
 • Znamy przyczynę śmierci Andrzeja Gmitruka

  Śmierć słynnego trenera Andrzeja Gmitruka zaszokowała nie tylko środowisko bokserskie. Dziś prokuratura poinformowała o przyczynach nagłego zgonu 67-letniego szkoleniowca

  PAP21 listopada 2018