Zobacz
Do góry

Bukalski: Za dużo zmian!

Opinia naszego eksperta po przegranym meczu Polski z Portugalią 2:3 w Lidze Narodów.

Krzysztof BUKALSKI, były reprezentant Polski: – W takim składzie i w takim ustawieniu zagraliśmy po raz pierwszy. Bardzo odważne decyzje Jurka, ale trudno naraz wprowadzić aż tak wielu zawodników do zespołu, proces budowania trwa latami. Spodziewałem się tutaj ewolucji, a widzę rewolucję. Życzę Jurkowi powodzenia, ale nie wiem, cz te zmiany nie idą za daleko.

Nie jestem zwolennikiem aż tak wielu zmian. Artur Jędrzejczyk zupełnie nie radził sobie z lewej strony obrony, zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Rafał Kurzawa też nie pokazał wiele więcej poza stałymi fragmentami gry. Nie wiem, czy to chłopak, który poradzi sobie na skrzydle na poziomie reprezentacji. Widać, że nasi zawodnicy mają umiejętności, ale tym razem kultura gry była po stronie rywali. Portugalia to mocny, zgrany zespół, wiedzący, co chce zrobić na boisku. Jakościowo zdecydowanie nas przewyższali.

Rozumiem, że czas niektórych piłkarzy mija, ale wchodzi Jakub Błaszczykowski, który nie gra w klubie i wciąż jest lepszy od kolegów. Kamil Grosicki też kilka razy włączył swoje turbo i wspólnie rozruszali ataki naszej drużyny. Widać, że nadal nie mamy lepszych od nich zawodników.

Słusznie zauważyli komentatorzy, że to właściwy czas, by dać szansę Krzysztofowi Piątkowi. Strzelił gola i chwała mu za to, ale przed nim wciąż wiele pracy, by wejść na odpowiedni poziom. Ja nie jestem wielkim zwolennikiem umiejętności tego chłopaka, ale ma charakter i dużą pewność siebie. A co ważne, piłka szuka go w polu karnym. Chwała mu za to, że strzelił gola, ale zaliczył też sporo strat.

Generalnie muszę przyznać, że brakowało w tym meczu w naszym zespole zawodnika, który wyróżniłby się zdecydowanie na plus. Fragmenty bardzo dobrej gry miał Piotr Zieliński, ale brakowało zrozumienia. Być może wynikało to z nowego ustawienia.

Komentarze

Więcej w piłka nożna

 • Złe emocje

  Cracovia odniosła zwycięstwo przy Łazienkowskiej po raz pierwszy od 68 lat. W pełni zasłużone, rezultat 0:2 to najniższy z możliwych wymiar...

  Adam Godlewski17 lutego 2019
 • Jarosław Kaszowski: Być w Piaście do końca życia

  Pracuje w Piaście w dziale sprzedaży. Prowadzi własną akademię piłkarską, trenuje w niej około czterystu piłkarzy. Być może wychowa w niej...

  Redakcja17 lutego 2019
 • Marcin Budziński: Głowa źle pracowała

  W rundzie jesiennej Marcin Budziński zawodził. Wiosnę rozpoczął w podstawowym składzie Cracovii

  Mateusz Miga17 lutego 2019
 • Z drugiej strony. Jeśli pójdzie jak z Płatka

  W Zabrzu powszechna była nadzieja na to, że po zwycięskim meczu z Wisłą Kraków Górnik złapie wiatr w żagle.

  Roman Brzozowski17 lutego 2019
 • Nowa jakość

  Ostatnie wyniki piłkarzy ROW-u 1964 Rybnik w meczach sparingowych na trenerze tej drużyny, Jacku Trzeciaku, nie robią wrażenia.

  Bogdan Nather17 lutego 2019
 • Ivanauskas: Wierzyliśmy w zwycięstwo

  Wypowiedzi szkoleniowców po meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia.

  PAP16 lutego 2019
 • Niesamowita wygrana Zagłębia

  To był świetny mecz! Beniaminek przegrywał spotkanie o życie, w końcówce karnego nie wykorzystał Vamara Sanogo, ale ostatecznie wygraną zapewniło piękne...

  zich16 lutego 2019
 • Cichocki: Wygrana z Arką doda wiary w siebie

  Rozmowa z Mateuszem Cichockim, środkowym obrońcom Zagłębia Sosnowiec.

  Redakcja16 lutego 2019
 • Ten mundial nie ma prawa się nie udać!

  Z naszej perspektywy przeprowadzenie turnieju w Polsce nie powinno kosztować nic, bo wszystkie nakłady powinny być poczynione przez FIFA - twierdzi...

  Adam Godlewski16 lutego 2019