Zobacz
Do góry

Cracovia zamiast Sosnowca

W końcówce letniego okienka transferowego, znajdujące się na dnie ligowej tabeli „Pasy” zakontraktowały nowego zawodnika. Piłkarzem zespołu z Krakowa został Janusz Gol.

32-letni pomocnik pojawił się we wtorek na testach medycznych pod Wawelem. Gol przez ostatnie pięć lat występował za wschodnią granicą, był zawodnikiem Amkara Perm, gdzie występował regularnie. W środę podpisał z Cracovią kontrakt na dwa lata.

Po tym, jak klub nie otrzymał licencji na grę w rosyjskiej ekstraklasie z powodu zaległości finansowych, to wrócił do kraju. Trenował z rezerwami Legii i negocjował z ligowymi klubami. Jednym z nich był beniaminek ekstraklasy z Sosnowca. Janusz Gol wahał się jednak z podjęciem decyzji. W tej sytuacji Zagłębie postawiło na Szymona Pawłowskiego. Jak pokazał poniedziałkowy mecz, była to dobra decyzja.

Co do Gola, to doświadczony zawodnik ma na swoim koncie 123 występy w ekstraklasie, najpierw w barwach GKS Bełchatów, a później Legii. Z klubem z Warszawy trzy razy sięgnął po Puchar Polski, a raz po mistrzostwo. Urodzony w Świdnicy zawodnik ma też na swoim koncie 8 występów w reprezentacji Polski, w której po raz ostatni zagrał 15 sierpnia 2012 roku w Tallinie z Estonią. Biało-czerwoni przegrali wtedy 0:1. Był to debiut w roli selekcjonera dla Waldemara Fornalika.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Irena Półtorak patronką ronda?

  Sosnowiec chce upamiętnić Irenę Półtorak, „matka polskiej kobiecej piłki nożnej". Jej imieniem ma być nazwane jedno z nowych rond powstających w...

  Redakcja11 grudnia 2018
 • Z drugiej strony. Kiedy nudzą się zabawki…

  Informacje płynące z Krakowa, a konkretnie z okolic ulicy Reymonta, gdzie mieści się stadion i siedziba Wisły, wyglądają po trosze na...

  Redakcja11 grudnia 2018
 • Audyt w Wiśle. Niepokojące wnioski

  Wciąż waży się przyszłość Wisły Kraków. Do czwartku lub piątku potrwa audyt w klubie.

  Mateusz Miga11 grudnia 2018
 • Barylski zastąpił Pawłowskiego w Śląsku Wrocław

  Stało się. Śląsk poinformował o zmianie na ławce trenerskiej. Tadeusza Pawłowskiego na ławce zastąpi póki co jego asystent Paweł Barylski.

  Redakcja11 grudnia 2018
 • Postać kolejki. Petteri Forsell

  To był kolejny świetny mecz w wykonaniu filigranowego pomocnika Miedzi.

  zich11 grudnia 2018
 • Wydarzenie kolejki. Wyjazdowa niemoc Piasta

  Sierpień, wrzesień, październik listopad - to nie wertowanie kalendarza, a miesiące bez wygranej gliwiczan na obcym terenie. W sobotę w Warszawie...

  Krzysztof Brommer11 grudnia 2018
 • Krótka piłka: Przetarg (kuluarowo) już przesądzony

  W tym tygodniu powinny wreszcie zostać sfinalizowane rozmowy w kwestii sprzedaży praw medialnych przez Lotto Ekstraklasę na dwa najbliższe sezony.

  Adam Godlewski11 grudnia 2018
 • Trudna walka o utrzymanie

  Jedna z legend Górnika przestrzega. – Teraz każdy mecz będzie trudny. Patrząc na to co się dzieje wydaje się, że do...

  Michał Zichlarz11 grudnia 2018
 • Stan nagłej separacji

  Zagłębie Sosnowiec wyjdzie na mecz z Lechem Poznań bez nominalnego napastnika. Vamara Sanogo jest kontuzjowany, Alexander Christovao został karnie odsunięty od...

  Łukasz Żurek11 grudnia 2018