Zobacz
Do góry

Czarne wracają gdzie ich miejsce

Rozmowa z trenerem Czarnych Sosnowiec, Grzegorzem Majewskim.

Mateusz WOJCIECHOWSKI: Przegraną z Górnikiem Łęczna w niedawnym finale Pucharu Polski odbiera pan jako porażkę, czy mimo wszystko gra w nim to już był sukces?


Grzegorz MAJEWSKI: – Dla mnie jedno i drugie. Nikt poza nami nie wierzył, że Czarni mogą wyeliminować w półfinale Medyka Konin, kilkukrotnego mistrza Polski przecież. Mecz pokazał jednak, że jeszcze nie jesteśmy gotowi na końcowy triumf. Widać było ogromne emocje w naszej drużynie i przegraliśmy ten finał w głowach.

Fot. Radosław Piasecki/400mm

Na meczu był selekcjoner kadry narodowej, który nie ukrywał, że obserwuje pańską zawodniczkę, Martę Cichosz, pod kątem zastąpienia Ewy Pajor. Stać ją na zaistnienie w reprezentacji?


Grzegorz MAJEWSKI: – Na pewno jest to dziewczyna, która ma spory potencjał. Ciężko pracowała, aby otrzymać tę szansę. I mam nadzieje, że niedługo ją dostanie.

Klub szykuje w letniej przerwie wzmocnienia składu?

Grzegorz MAJEWSKI: – Jeśli chcemy walczyć o najwyższe cele, to musimy poszukać wzmocnień, mamy już kilka ciekawych nazwisk, ale nie chcę zdradzać jeszcze personaliów.

A czy zdradzi pan na jakich pozycjach potrzebujecie wzmocnień? W oczy rzuca się choćby brak zastępstwa dla Marty Cichosz w razie jej ewentualnej pauzy.


Grzegorz MAJEWSKI: – Na pewno dołączy do nas utalentowana młoda bramkarka z Krakowa, bo dziewczyna chce się rozwijać, a gdzie może zrobić to lepiej, jeśli nie przy najlepszej na tej pozycji w Polsce Annie Szymańskiej? Szukamy również wzmocnień na innych pozycjach. Dziewczyny potrzebują większej rywalizacji, aby się dalej rozwijać, bo w tej drużynie drzemie jeszcze spory potencjał.

Czy w przyszłym sezonie celujecie w mistrzowski tytuł?


Grzegorz MAJEWSKI: – Oczywiście, że tak! My dalej musimy szukać, wyzwać i stawiać sobie wysokie cele. My nie chcemy zostać w miejscu. Na pewno jako klub musimy się dalej rozwijać i pokazać wszystkim, że to dopiero początek. Czarne wracają gdzie ich miejsce, dlatego w przyszłym sezonie będziemy walczyć o 13. tytuł mistrza Polski i 12. Puchar Polski.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Wiadomości dobre i niezbyt dobre

  Skończyło się mówienie po cichutku. Cel jest całkiem jasny - chcemy być w pierwszej czwórce - zadeklarował prezes NMC Górnika Zabrze,...

  PAP16 sierpnia 2018
 • Ostry Gryszkiewicz

  - To chłopak, który ma predyspozycje na duże granie. Musi jednak być dobrze poprowadzony – ocenia Adriana Gryszkiewicza jeden z najlepszych...

  Michał Zichlarz16 sierpnia 2018
 • Patrzą na siebie. Talent do futbolu. Na zakupy!

  W piątkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja16 sierpnia 2018
 • Bramkarz strzelał nie będzie

  Rozmowa z Krzysztofem Brede, trenerem Podbeskidzia.

  Jakub Kubielas16 sierpnia 2018
 • Pożar w Rakowie ugaszony

  Choć zespół spod Jasnej Góry ma szeroką i wyrównaną kadrę to zupełnie nieoczekiwanie problemem była mała liczba młodzieżowców.

  KRIS16 sierpnia 2018
 • Piłkę nożną ma we krwi

  - Gra w Zagłębiu to dla mnie wielka szansa – mówi nowy napastnik Zagłębia Junior Torunarigha, który pochodzi z bardzo uzdolnionej...

  Michał Zichlarz16 sierpnia 2018
 • Główka u tyszan pracuje

  Tyszanie strzelili w tym sezonie pięć goli. Wszystkie – po dośrodkowaniach w pole karne, a dodatkowo cztery ostatnie – po uderzeniach...

  mag16 sierpnia 2018
 • Gliwiczanie mają nowego obrońcę!

  Damian Byrtek od 1 stycznia 2019 roku będzie piłkarzem śląskiego klubu. Niewykluczone, że obrońca Wisły Płock trafi na Okrzei jeszcze w...

  Krzysztof Brommer16 sierpnia 2018
 • Krok w stronę stadionu

  Rozstrzygnęło się, jak będzie wyglądał nowy dom opolskiego klubu. – To obiekt, który ma być dumą dla całego regionu, podobnie jak...

  Maciej Grygierczyk16 sierpnia 2018