Zobacz
Do góry

Debiut Miakhowa możliwy, a meczu nie ma

Zaplanowane na najbliższą sobotę spotkanie „Niebieskich” z Elaną Toruń zostało przełożone. Podczas tego spotkania Paweł Miahkow mógł liczyć na debiut w barwach Ruchu Chorzów.

Obu klubom przysługiwało prawo zwrócenia się do PZPN o wyznaczenie nowej daty rozegrania meczu. W toruńskim zespole nie wystąpiłby bramkarz Bartosz Mrozek, zaś w chorzowskim – pomocnik Mateusz Bogusz, którzy zostali powołani do reprezentacji Polski U-19. Działacze nie zamierzali jednak przekładać tego spotkania, które miało być wielkim świętem dla żyjących ze sobą od lat w przyjaźni fanatyków obu klubów. Ostatecznie jednak, wczoraj strony ustaliły, że w najbliższą sobotę nie zagrają. Dziś nowy termin wyznaczy PZPN.

Czekając na odwołanie

Taki krok chorzowianom i torunianom ułatwiła ubiegłotygodniowa decyzja wojewody kujawsko-pomorskiego, który wymierzył w Elanę karę zamknięcia stadionu dwa spotkania w związku z wydarzeniami z wcześniejszego „meczu przyjaźni”. Podczas starcia z Widzewem Łódź odpalono pirotechnikę.

Nowym terminem spotkania Elana – Ruch ma być 24 października (środa) albo 7 listopada (również środa). Bardziej prawdopodobna jest listopadowa data. Tak czy inaczej, jeśli odwołanie od decyzji wojewody nie okaże się skuteczne, mecz i tak odbędzie się przy pustych trybunach. Do 24 października Elana nie zagra u siebie ani razu, do 7 listopada – tylko raz, z Olimpią Grudziądz, więc kara będzie obowiązywać.

Piłkarze Ruchu gromią rywala

Najwyraźniej, słusznie uznano, że skoro nie można grać przy pełnych trybunach, to chociaż warto w pełnych… składach. Trener Dariusz Fornalak w najbliższą sobotę nie mógłby skorzystać nie tylko z kadrowicza Bogusza, ale też pauzujących za kartki Michała Walskiego i Mateusza Bartolewskiego.

Ukrainiec uprawniony

Dodajmy, że w tym tygodniu na Cichą dotarł certyfikat Pawła Miahkowa, co pozwala uprawnić Ukraińca do rozgrywek. – Wszelkie formalności zostały już załatwione. Wszystko szło swoim rytmem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że w przypadku zawodników spoza Unii Europejskiej procedury trochę trwają. To, czy będzie grał, zależy już tylko od jego formy i decyzji sztabu szkoleniowego – przyznaje Witold Jajszczok, rzecznik Ruchu. Niespełna 26-letni Miakhow do Chorzowa trafił w końcówce września. Z przyczyn formalnych, nie mógł jednak wystąpić w meczach z ROW-em 1964 Rybnik (0:1) i Resovią (5:1). Ukrainiec zwiększa „Niebieskim” pole manewru. Jest uniwersalnym, lewonożnym zawodnikiem, mogącym występować zarówno na pozycji defensywnego pomocnika, jak i bokach obrony.

Kibica mogę też cieszyć optymistyczne wieści o Lukaszu Duriszce. Słowak w przerwie meczu z Resovią zgłosił uraz i w kolejnych 45 minutach na prawej obronie operował Jakub Kowalski. – Coś go „pociągnęło”, był zaniepokojony i zszedł z boiska, by nie pogłębić urazu. Badania nie wykazały jednak niczego niepokojącego – informuje rzecznik „Niebieskich”.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • To jeszcze nie optimum

  U „górali” wróciła skuteczność i bezbłędna gra w defensywie. Efekt? Sparing z niełatwym rywalem wygrany bardzo pewnie.

  Jakub Kubielas19 lutego 2019
 • Punkty ważniejsze niż bramki

  W Sosnowcu po szalonym meczu z Arką mają powody do zadowolenia. Cieszy się też Vamara Sanogo, choć akurat kolejnego gola w...

  zich19 lutego 2019
 • Kolejna spełniona obietnica

  Jesteś piłkarzem Piasta i masz kłopoty ze skutecznością? Powiedz o tym głośno na łamach „Sportu”. Po tym, jak przełamał się Jorge Felix,...

  Krzysztof Brommer19 lutego 2019
 • Nie ma mowy o panice

  W okresie przygotowawczym Stal Brzeg przegrała pięć meczów kontrolnych. - Stwarzamy sytuacje, ale szwankuje skuteczność - mówi trener Piotr Jacek.

  Bogdan Nather19 lutego 2019
 • Postać kolejki – Szymon Pawłowski

  Od dłuższego czasu sosnowieckie Zagłębie stoi na skraju przepaści. Spotkanie z Arką Gdynia było batalią o życie.

  BN19 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata!

  Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające w stosunku do Dominika Furmana. Taras Romanczuk złożył też doniesienie na policję.

  zich19 lutego 2019
 • Szeweluchin: Niepotrzebne słowa

  Rozmowa z Ołeksandrem Szeweluchinem, byłym piłkarzem Górnika Zabrze.

  zich19 lutego 2019
 • Wielki powrót Kuby!

  To musiał być taki powrót. Jakub Błaszczykowski przywitał się z fanami Wisły Kraków golem na miarę pierwszej wiosennej wygranej.

  Mateusz Miga18 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata! Armaty ze styropianu. Kolejna spełniona obietnica

  We wtorkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 lutego 2019