Zobacz
Do góry

DMŚ w chodzie sportowym – Polacy z brązowym medalem

Rafał Augustyn, Rafał Sikora i Adrian Błocki wywalczyli brązowy medal drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym, które odbywają się w chińskiej miejscowości Taicang. Wygrali Japończycy przed Ukraińcami. Rywalizowano na dystansie 50 km.

To dopiero druga edycja imprezy i pierwszy medal dla Polski. Augustyn uzyskał czas 3:48.22 i był siódmy. Na 11. pozycji doszedł do mety Sikora – 3:49.54. Obaj wypełnili minima PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie. Błocki zakończył rywalizację na 19. pozycji wynikiem 3:54.31. Najszybszy był Japończyk Hirooki Arai – 3:44.25. Zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni zajęli trzy pierwsze lokaty.

W klasyfikacji drużynowej Polacy mieli 37 punktów, tyle samo co Chińczycy, ale niższa lokata trzeciego zawodnika decydowała o końcowej pozycji.

Pierwszego dnia na dystansie 50 km startowały także kobiety, bez udziału Polek. Reprezentantka gospodarzy Rui Liang wynikiem 4:04.36 poprawiła o 1.20 rekord świata. Odebrała go Portugalce Ines Henriques, która ustanowiła go w sierpniu w Londynie, gdzie po raz pierwszy ta konkurencja znalazła się w programie lekkoatletycznych mistrzostw świata. W sobotę mistrzyni globu nie ukończyła rywalizacji.

W drużynie Chinki okazały się najlepsze. Na podium stanęły także reprezentacje Ekwadoru i Ukrainy. Sklasyfikowano cztery zespoły, a ostatnie miejsce zajęły Hiszpanki.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Wierność po krakowsku

  Dziś wieczorem na boisku Jakub Błaszczykowski spotka Krzysztofa Mączyńskiego.

  Mateusz Miga18 lutego 2019
 • Konczkowski: Też chciałem strzelić!

  Rozmowa z Martinem Konczkowskim, piłkarzem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer18 lutego 2019
 • Udoviczić: Wyrzuciłem z siebie złe emocje

  Rozmowa z Żarko Udovicziciem, jednym z bohaterów meczu z Arką Gdynia.

  Redakcja18 lutego 2019
 • Złe emocje

  Cracovia odniosła zwycięstwo przy Łazienkowskiej po raz pierwszy od 68 lat. W pełni zasłużone, rezultat 0:2 to najniższy z możliwych wymiar...

  Adam Godlewski17 lutego 2019
 • Jarosław Kaszowski: Być w Piaście do końca życia

  Pracuje w Piaście w dziale sprzedaży. Prowadzi własną akademię piłkarską, trenuje w niej około czterystu piłkarzy. Być może wychowa w niej...

  Redakcja17 lutego 2019
 • Babskim okiem Z kroniki… kryminalnej

  To była afera! – wykrzyknęła moja ulubiona sąsiadka. – Najlepiej niech świadczy o tym fakt, że właśnie na łamach światowej prasy...

  Lidia Nowakowa17 lutego 2019
 • Mucha nie siada. Harry Potter i pięćset plus

  Zarabiam więcej niż Błaszczykowski – przytomnie zauważył znajomy i to była konstatacja w swej istocie tak zdumiewająca i pociągająca, że aż...

  Tomasz Mucha17 lutego 2019
 • Z drugiej strony. Jeśli pójdzie jak z Płatka

  W Zabrzu powszechna była nadzieja na to, że po zwycięskim meczu z Wisłą Kraków Górnik złapie wiatr w żagle.

  Roman Brzozowski17 lutego 2019
 • Nowa jakość

  Ostatnie wyniki piłkarzy ROW-u 1964 Rybnik w meczach sparingowych na trenerze tej drużyny, Jacku Trzeciaku, nie robią wrażenia.

  Bogdan Nather17 lutego 2019