Zobacz
Do góry

Dwa zwroty w 24 godziny. Dudek w GieKSie?

W piątek katowiczanie zagrają sparing z Koroną Kielce. Wiele wskazuje na to, że poprowadzi ich w nim już „stały” trener.

Jakub Dziółka – który uzyskał zgodę PZPN-u na pracę z GieKSą do końca bieżącego roku – wraz z zespołem przywiózł trzy punkty z Olsztyna, ale… wiele wskazuje na to, że było to jego ostatnie spotkanie w roli opiekuna drużyny.

Z poszukiwań nie zrezygnowano

– Trenerzy, razem z zespołem, unieśli – w moim odczuciu – presję i wszystkie negatywne emocje, „konsumując” je trzema punktami w meczu sobotnim – mówił co prawda w poniedziałek, w rozmowie z klubowymi mediami, trener Tadeusz Bartnik, ale poszukiwań następcy „tymczasowego” Dziółki nie zaprzestano. Ba; planowano nawet jego prezentację już w poniedziałek, ale w niedzielę nastąpił niespodziewany zwrot w owych planach.

Dariusz Dudek zrezygnował z Zagłębia

Robert Góralczyk, który bliski był powrotu do GKS-u (pracował tu przecież wespół z Rafałem Górakiem), dosłownie „za pięć dwunasta” zdecydował się na przyjęcie oferty Motoru Lublin.

Rezygnacja Dudka sporo zmieniła

24 godziny później rzeczywistość piłkarska znów jednak zaskoczyła. Rezygnacja Dariusza Dudka z pracy w sosnowieckim Zagłębiu stworzyła nowe okoliczności: tenże szkoleniowiec ma bowiem silne lobby w… katowickim „ratuszu”, który reprezentuje przecież właściciela klubu, czyli katowickich podatników.

A że stosowne regulaminy co prawda zabraniają trenerom prowadzenie w jednej rundzie dwóch klubów tej samej klasy rozgrywkowej, ale nic nie mówią o klubach różnych szczebli, okazać się może, że autor zagłębiowskiego awansu sprzed kilku miesięcy teraz dostanie szansę powalczenia o niego z nowym zespołem, kilka kilometrów od Stadionu Ludowego!

Jedna przymiarka już była

Warto przypomnieć – opisywaliśmy zresztą już tę sytuację na naszych łamach – że w maju 2017 roku, po rezygnacji Jerzego Brzęczka z pracy w GKS-ie, właśnie Dariusz Dudek wyszedł z propozycją poprowadzenia drużyny w dwóch ostatnich meczach sezonu „w ramach próby”.

Klęska pewnej strategii

Wtedy jednak – wobec rezygnacji zarządu klubu – tak naprawdę zabrakło osoby decyzyjnej. A gdy Wojciechowi Cyganowi i Marcinowi Janickiemu ponownie powierzona została funkcja szefowania GieKSie, na plan pierwszy wysunęła się kandydatura Piotra Mandrysza.

 

Na zdjęciu: Jacek Paszulewicz i Dariusz Dudek jeszcze przed meczem w rozgrywkach pierwszej ligi.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Polska drożyzna odstrasza GieKSę

  Ostateczna decyzja o miejscu zimowego zgrupowania GKS Katowice jeszcze nie zapadła, ale podjęta może zostać dosłownie lada dzień, by nie rzec...

  leś13 grudnia 2018
 • Strzelby z importu

  Polacy nie gęsi i swoją ligę mają, w której jednak mało goli strzelają. Parafrazując Mikołaja Reja w ekstraklasie drużyny są w...

  Krzysztof Brommer13 grudnia 2018
 • Piast. Niecodzienna okazja

  Stu pięćdziesięciu bramkarzy w jednym miejscu! Nierealne? Ależ skąd, bo tak było na stadionie Piasta, gdzie m.in. Jakub Szmatuła i Frantiszek...

  Krzysztof Brommer13 grudnia 2018
 • Dyrektor na urodziny Górnika

  Po rewelacyjnym poprzednim sezonie Górnik teraz znalazł się w sportowym dołku. Po 18 ligowych kolejkach 14-krotny mistrz Polski jest na przedostatnim...

  zich13 grudnia 2018
 • Bochniewicz: Na szczęście to nie sztuki walki

  Rozmowa z Pawłem Bochniewiczem, obrońcą Górnika Zabrze.

  Dariusz Leśnikowski12 grudnia 2018
 • Niecodzienna okazja. Odmienieni po derbach. Płatek dyrektorem?

  W czwartkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Mateusz Wojciechowski12 grudnia 2018
 • „Pycik” pożegna się z Ruchem?

  Wiele wskazuje na to, że Mateusza Bogusza wiosną nie zobaczymy już przy Cichej. Bardzo utalentowany 17-latek najprawdopodobniej obierze kurs na Anglię.

  Zbigniew Cieńciała12 grudnia 2018
 • GKS Tychy ma oko na napastnika

  Damian Nowak to jedyny spośród zawodników testowanych przez GKS w niedawnym sparingu z MFK Frydek-Mistek (1:0), który ma cień szansy, by...

  mag12 grudnia 2018
 • Bartnik: W pięciu systemach

  Rozmowa z Tadeuszem Bartnikiem, dyrektorem sportowym GKS-u Katowice.

  Dariusz Leśnikowski12 grudnia 2018