Zobacz
Do góry

Można tylko stracić

Na pierwszy rzut oka niedzielny mecz z Miedzią wydaje się dla Piasta niezbyt trudną przeszkodą. Nic bardziej mylnego. – Faworyt jest na papierze, ale później trzeba to potwierdzić na boisku – mówi trener gliwiczan, Waldemar Fornalik.

Cztery zwycięstwa z rzędu sprawiają, że Piasta należy się obawiać, a nie na odwrót. W gliwickiej szatni nikt jednak nie „odlatuje”, zwłaszcza że Miedź wygrała przed tygodniem z Lechem, a w czwartek zameldowała się w półfinale Pucharu Polski.

Nie dopuścić do dekoncentracji

Czy niedzielny mecz to dla gliwiczan swego rodzaju pułapka? – Ktoś powiedział, że na takich meczach można tylko stracić… Przy zwycięstwie przejdzie się do porządku dziennego, bo miejsce w tabeli i liczba zdobytych punktów sugeruje, kto powinien wygrać, ale widzimy, że nasza liga staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Ostatnie mecze Miedzi z Lechem i Lechii z Wisłą Płock pokazały, że faworyt jest na papierze, ale później trzeba to potwierdzić na boisku – mówi Waldemar Fornalik, który zapewnia, że jego drużyna nie zlekceważy przeciwnika. – Nie biorę tego pod uwagę. W dalszym ciągu jesteśmy skoncentrowani, bardzo mocno pracujemy na treningach i wręcz czekamy na to spotkanie. Teraz przerwa była nieco dłuższa, ale może to dobrze, bo mieliśmy dwa, trzy dni więcej. Napięcie po wygranych derbach zeszło, a we wtorek rozpoczęliśmy przygotowania do spotkania z Miedzią.

Wypromuje się jak Trela?

Przełamane zabobony

Trenerzy oraz piłkarze śląskiego zespołu doskonale wiedzą na co i na kogo uważać w niedzielne popołudnie przy Okrzei. – Musimy zwrócić uwagę na różne aspekty. Jak zagrać z takim zespołem, co zrobić, żeby zniwelować potencjał drużyny oraz atuty jej zawodników. Przede wszystkim na tym się koncentrujemy. Petteri Forsell jest jednym z elementów tej układanki, ale liczy się cała drużyna – mówi Fornalik, który sądzi, że udział legniczan w Pucharze Polski nie będzie miał aż tak dużego znaczenia.

– My też graliśmy w tym sezonie podobny „trójmecz” i życie pokazało, że nie mieliśmy problemu z motoryką czy przygotowaniem, dlatego nie bierzemy pod uwagę tego, że Miedź będzie zmęczona lub nieprzygotowana – zaznacza szkoleniowiec. Piast ostatnio polubił piątki, bo w te dni najczęściej rozgrywał mecze i je wygrywał. Czy trener śląskiej drużyny jest przesądny? – Nie, nie jestem. Wszystkie możliwe przesądy i zabobony przełamałem przez lata pracy w różnych klubach. Przez ten czas zwracałem uwagę na kilka rzeczy, ale teraz zupełnie nie wchodzą one w rachubę – uśmiecha się Waldemar Fornalik.

 

Na zdjęciu: Waldemar Fornalik trzyma rękę na pulsie, żeby w Piaście nikt nie „odfrunął”.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Paixao: Liczy się zespół, nie bramki

  Rozmowa z Flavio Paixao, napastnikiem lidera ekstraklasy Lechii Gdańsk.

  Zbigniew Cieńciała20 marca 2019
 • Szkoda tego meczu

  Zagłębie rozegrało solidne spotkanie z Lechią, ale z boiska zeszło pokonane. Po końcowym gwizdku piłkarze sosnowieckiej jedenastki nie mogli odżałować…

  Michał Zichlarz19 marca 2019
 • Sprzątanie po derbach

  Choć derby Krakowa upłynęły spokojnie, na stadionie Wisły nie brak strat.

  Mateusz Miga19 marca 2019
 • Postać kolejki. Igor Angulo

  Igor zaskakuje mnie już od dłuższego czasu – przyznał kiedyś trener Górnika, Marcin Brosz, pytany o wyczyny baskijskiego napastnika.

  KRIS19 marca 2019
 • Wydarzenie kolejki. Wiosna należy do Piasta

  Nie boimy się tego napisać. Obecnie nie ma w Polsce lepszej drużyny niż ekipa trenera Waldemara Fornalika. Gliwiczanie mogą pochwalić się najlepszym bilansem w...

  Krzysztof Brommer19 marca 2019
 • Valencia tylko patrzył

  Niewiele brakowało, a trener Waldemar Fornalik wystawił by identyczny skład w piątym kolejnym meczu Piasta.

  KRIS18 marca 2019
 • Forsell: Za późno się obudziliśmy

  Rozmowa z Petterim Forsellem, napastnikiem Miedzi Legnica.

  Michał Zichlarz18 marca 2019
 • Derby w liczbach. 26 strzałów, 6 kaloryferów

  197. derby Krakowa przeszły już do historii. Oto krótkie liczbowe podsumowanie niedzielnego meczu zakończonego wygraną Wisły z Cracovią 3:2.

  Mateusz Miga18 marca 2019
 • Potrzebowali takiego meczu!

  Trzy bezcenne punkty Górnika w meczu z Lechem. To było jedno z najlepszych spotkań w ostatnim czasie w wykonaniu drużyny trenera...

  Michał Zichlarz18 marca 2019