Zobacz
Do góry

Francuski przyjmujący w Jastrzębskim Węglu

Reprezentacyjny francuski przyjmujący Julien Lyneel został siatkarzem Jastrzębskiego Węgla. Jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez klub po sezonie. Wcześniej umowy podpisali atakujący reprezentacji Polski Dawid Konarski i niemiecki przyjmujący Christian Fromm.

Lyneel występował już w PlusLidze, broniąc przez dwa lata barw Asseco Resovii Rzeszów. Nowego gracza komplementował trener De Giorgi. – To typ zawodnika, jakich lubię mieć w prowadzonych przez siebie zespołach. Po pierwsze ze względu na to, że jest to gracz ze świetną techniką. Po drugie, jest to rozsądny człowiek, a jednocześnie na boisku pokazuje charakter „fightera”. Do tego dochodzi duże doświadczenie na arenie międzynarodowej, które zyskał grając w reprezentacji Francji – powiedział Włoch cytowany przez stronę internetową klubu.

Lyneel przyznał, że po udanym sezonie w Chinach chciał wrócić do Europy. – Projekt Jastrzębskiego Węgla jest ambitny i ekscytujący, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Znam charaktery zawodników, z którymi przyjdzie mi grać. Znam także trenera i czuję, że wspólnie zbudujemy drużynę wojowników. Ponadto, fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce – wyjaśnił mistrz Europy z 2015 roku.

Julien Lyneel jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez klub po sezonie. Wcześniej umowy podpisali atakujący reprezentacji Polski Dawid Konarski i niemiecki przyjmujący Christian Fromm. Konarski i Fromm przyszli do Jastrzębia–Zdroju z klubów tureckich. Francuz grał ostatnio w chińskim Fundan University Szanghaj, z którym świętował mistrzostwo kraju.

W minionych rozgrywkach jastrzębianie zajęli piąte miejsce w ekstraklasie. Ponieważ działacze i sponsorzy nie byli z tego wyniku zadowoleni, z klubem pożegnało się dziewięciu siatkarzy. Z Jastrzębskiego Węgla odeszli: Maciej Muzaj, Patryk Strzeżek, Dardan Lushtaku, Wojciech Sobala, Damian Boruch, Rodrigo Quiroga, Jason DeRocco, Marcin Ernastowicz i Karol Gdowski. Ważne umowy mają: Grzegorz Kosok, Salvador Hidalgo Oliva i Lukas Kampa, nowy kontrakt podpisał libero Jakub Popiwczak.

Komentarze

Więcej w katowicki sport