Zobacz
Do góry

Galia już po operacji. Wielki kłopot NMC Górnika

Czeski bramkarz zabrzan przeszedł operację kontuzjowanego kolana i nie pomoże już kolegom w walce o medale.

W najważniejszym momencie sezonu, gdy rozstrzygają się losy rywalizacji o medale NMC Górnik znalazł się w bardzo trudnej sytuacji: gotowy do gry jest tylko trzeci bramkarz, Przemysław Witkowski, a po porażce 24:28 w Opolu zespół w niedzielę (13.00) musi odrobić straty z Gwardią, by awansować do półfinału superligi.

Pech dopadł Martina Galię i Mateusza Korneckiego, czyli reprezentacyjną dwójkę, która w całym sezonie była kluczową w bardzo udanej zasadniczej części sezonu – Górnik zajął w niej 4. miejsce. Będący w znakomitej dyspozycji 39-letni Galia na treningu przed ćwierćfinałowym meczem z Gwardią Opole uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie i w poniedziałek przeszedł zabieg artroskopii lewego kolana.

– Operacja była podobna do tej u piłkarza Arka Milika, ale mamy nadzieję, że Martin nie będzie pauzował aż pół roku – mówi fizjoterapeuta Górnika, Rafał Biliński.

Z kolei Kornecki w Opolu źle stanął przy jednej z interwencji i także poczuł ból. Kolano jednak nie spuchło i udział „Matiego” w niedzielnym rewanżu ćwierćfinału superligi z Gwardią Opole (13.00) nie jest całkiem wykluczony.
Ważą się także losy udziału w meczu Bartłomieja Tomczaka. Kapitan i najskuteczniejszy zawodnik Górnika nie zagrał w Opolu z powodu uraz stawu skokowego. – Rekonwalescencja trwa, podobnie jak walka z czasem – kwituje Biliński.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Przeciwnicy nie śpią

  Rozmowa z Marcinem Domagałą, trenerem IV-ligowej Polonii Bytom

  Maciej Grygierczyk22 września 2018
 • Przygotowujemy się na trudne spotkanie

  Cztery pytania do Waldemara Fornalika trenera Piasta.

  Krzysztof Brommer22 września 2018
 • Trema jest zawsze. Do… pierwszego gwizdka

  Jakub Dziółka zadebiutuje w niedzielne (po)południe jako pierwszy trener GieKSy. W ten sposób jego piłkarska przygoda zatoczyła koło - jest przecież...

  Dariusz Leśnikowski22 września 2018
 • W grupie siła

  Nie po to właściciel Michał Świerczewski budował szeroką i wyrównaną kadrę, by Raków był uzależniony od jednego lub dwóch graczy. W...

  KRIS22 września 2018
 • Kolejne rozczarowanie

  „Niebiescy” po raz kolejny prowadząc przez większą część meczu nie potrafią dowieźć zwycięstwa do końca.

  Zbigniew Cieńciała21 września 2018
 • Powtórka z żywiołu

  Po dwóch porażkach – w marcu w lidze i w lipcu w sparingu – zabrzanie w końcu odczarowali Piotrkowianina, wygrywając 28:26,...

  Tomasz Mucha21 września 2018
 • Trema jest. Na zero? Muszą postraszyć!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja21 września 2018
 • Z Gandarą na Sandecję

  Po klęsce z ŁKS-em, Krzysztof Brede w bawełnę nie owijał. - Trzeba zapieprzać – powiedział szkoleniowiec „górali”.

  Jakub Kubielas21 września 2018
 • Doskoczyć do czołówki

  Po słabszym początku na starcie jakiś rytm złapaliśmy. Nie przegrywamy, punktujemy, możemy być zadowoleni z ostatnich występów, choć zawsze może być...

  Zbigniew Cieńciała21 września 2018