Zobacz
Do góry

Gerard Badia: Jadłem wszystko, piwka się napiłem…

Gerard Badia liczy, że wiosna będzie dla niego zdecydowanie lepsza od jesieni. Dlatego kluczowe dla kapitana Piasta będą zimowe przygotowania.

Jesienią Katalończyk borykał się z urazem przywodziciela, który mocno go irytował i testował jego cierpliwość. Badia wrócił do gry na ostatni grudniowy mecz i ma nadzieję, że po krótkim urlopie będzie już tylko lepiej. – Z moim zdrowiem po przerwie jest dużo lepiej niż w ostatnim roku. Ma nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Powrót z wakacji bywa trudny, ale już się do tego przyzwyczaiłem – mówi Gerard Badia.

Jeden zbędny kilogram

Wczoraj cytowaliśmy wypowiedzi trenera Waldemara Fornalika, który ostrzegał piłkarzy, że nie będzie taryfy ulgowej podczas piątkowego ważenia piłkarzy. Zapytaliśmy czy Katalończyk podczas świąt musiał uważać na to co je. – Nie mam problemów z wagą. Podczas urlopu jadłem wszystko, piwka czy szampana też się napiłem i nic się nie dzieje z moim organizmem. Może przytyłem z kilogram? Po kilku cięższych treningach od raz go spalę – odpowiada w swoim stylu pomocnik gliwiczan.

Optymizmu w Piaście nie brakuje

Zimowe przygotowania są ważne, ale „Badi” nie ukrywa, że z utęsknieniem czeka na treningi w normalnych, a nie zimowych, warunkach. – Dla zawodników, którzy lubią grać piłką treningi w zimowych warunkach są trudne. Ja, Joel czy Jorge jesteśmy typami piłkarzy, którzy są bardziej techniczni niż fizyczni. Wiem, że przed nami ważny okres treningów, ale ja czekam już na zgrupowanie w Turcji, bo tam będziemy mieli dobre warunki do trenowania, będą zielone, naturalne murawy – mówi.

Wisła to marka

Odpoczynek, odpoczynkiem, ale tak jak większość piłkarzy, kapitan Piasta stara się być na bieżąco z tym, co się dzieje w innym ekstraklasowym klubie. – Będąc w Hiszpanii śledziłem co się dzieje z Wisłą Kraków. Jorge Felix rozmawiał z Jesusem Imazem z Wisły i on nie wie co będzie z klubem. Szkoda, że mają takie kłopoty i potrzebują tyle milionów złotych. Taki wielki klub jak Wisła, powinien inaczej, lepiej funkcjonować. Nie może być tak, że piłkarze nie otrzymują wypłat od kilku miesięcy. Taka sytuacja jest niedobra nie tylko dla nich, ale dla wszystkich, dla całej ligi. Gdy w Hiszpanii wspominam o Wiśle Kraków, to ludzie związani z piłką kojarzą i znają ten klub. To jest polska marka! Mam nadzieję, że nie wylądują w IV lidze – podkreśla Katalończyk.

 

Na zdjęciu: Gerard Badia podczas zimowych przygotowań zdecydowanie woli treningi z piłką.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Drugie życie w szalonym wyścigu

  Dziś w Wiedniu reprezentacja Polski rozpoczyna szalony wyścig, który potrwa zaledwie 8 miesięcy, do finałów Euro. 


  Adam Godlewski21 marca 2019
 • Paixao: Liczy się zespół, nie bramki

  Rozmowa z Flavio Paixao, napastnikiem lidera ekstraklasy Lechii Gdańsk.

  Zbigniew Cieńciała20 marca 2019
 • Szkoda tego meczu

  Zagłębie rozegrało solidne spotkanie z Lechią, ale z boiska zeszło pokonane. Po końcowym gwizdku piłkarze sosnowieckiej jedenastki nie mogli odżałować…

  Michał Zichlarz19 marca 2019
 • Sprzątanie po derbach

  Choć derby Krakowa upłynęły spokojnie, na stadionie Wisły nie brak strat.

  Mateusz Miga19 marca 2019
 • Postać kolejki. Igor Angulo

  Igor zaskakuje mnie już od dłuższego czasu – przyznał kiedyś trener Górnika, Marcin Brosz, pytany o wyczyny baskijskiego napastnika.

  KRIS19 marca 2019
 • Wydarzenie kolejki. Wiosna należy do Piasta

  Nie boimy się tego napisać. Obecnie nie ma w Polsce lepszej drużyny niż ekipa trenera Waldemara Fornalika. Gliwiczanie mogą pochwalić się najlepszym bilansem w...

  Krzysztof Brommer19 marca 2019
 • Valencia tylko patrzył

  Niewiele brakowało, a trener Waldemar Fornalik wystawił by identyczny skład w piątym kolejnym meczu Piasta.

  KRIS18 marca 2019
 • Forsell: Za późno się obudziliśmy

  Rozmowa z Petterim Forsellem, napastnikiem Miedzi Legnica.

  Michał Zichlarz18 marca 2019
 • Derby w liczbach. 26 strzałów, 6 kaloryferów

  197. derby Krakowa przeszły już do historii. Oto krótkie liczbowe podsumowanie niedzielnego meczu zakończonego wygraną Wisły z Cracovią 3:2.

  Mateusz Miga18 marca 2019