Zobacz
Do góry

GKS Jastrzębie przed meczem noc spędzi w podróży

Pierwotnie wyjazdowy mecz GKS Jastrzębie – Wigry Suwałki miał się rozpocząć w niedzielę, 11 listopada, o godzinie 15.00, ale został przesunięty na sobotę.

Początek potyczki o godzinie 19.00. – Z naszych informacji wynika, że termin meczu został zmieniony ze względu na Marsz Niepodległości – powiedział trener GKS-u Jastrzębie, Jarosław Skrobacz. – Policja w Suwałkach nie chciała zabezpieczać jednocześnie obu imprez. Pojedziemy na ten mecz bojowo nastawieni, z myślą o zdobyciu kompletu punktów. Mam do dyspozycji wszystkich zawodników, żaden z nich nie musi pauzować z powodu żółtych kartek.

Po treningu do autokaru

Piłkarze beniaminka w tym tygodniu trenowali o godzinie 15.00 na boisku przy ulicy Kościelnej. Czwartkowe zajęcia rozpoczną się dopiero o godzinie 20.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Harcerskiej. – Zaraz po treningu wsiadamy do autokaru i bierzemy kurs na Suwałki, by w piątek rano zameldować się na miejscu – wyjaśnia trener Skrobacz.

GKS 1962 Jastrzębie remisuje z Sandecją

Na najbliższy mecz piłkarze GKS-u Jastrzębie wyruszą bez drugiego trenera, Jana Wosia, który przebywa na warsztatach trenerskich w Nyonie w ramach kursu UEFA Pro. Szkoleniowiec beniaminka I ligi będzie tam przebywał do czwartku. Woś znajduje się w grupie trenerów z Polski, Niemiec, Szkocji i Słowenii, którzy uzupełniają swoją wiedzę.

Zgarną Wosia po drodze

W trakcie szkolenia odbyły się wykłady prowadzenia treningów, analizy itp. Wśród instruktorów UEFA znaleźli się m.in. 75-letni Anglik Howard Wilkinson (szkoleniowiec prowadzący niegdyś Leeds United), Szwajcar Dany Ryser (w 2009 roku zdobył mistrzostwo U-17 ze Szwajcarią), Niemiec Thomas Schaaf (14 lat prowadził Werder Brema, który doprowadził do mistrzostwa Niemiec i dwukrotnie zdobył z nim Puchar Niemiec). Gościem specjalnym warsztatów był selekcjoner reprezentacji Belgii, Roberto Martinez.

Jana Wosia nie zabraknie na ławce w Suwałkach, szkoleniowiec na Okęciu w Warszawie wyląduje w czwartek około godz. 23.00 i ekipa z Jastrzębia „zgarnie” go po drodze.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Abramowicz kontra Abramowicz bez rodzinnych sentymentów

  Dawid i Mateusz Abramowiczowie dotąd o ligowe punkty rywalizowali ze sobą dwukrotnie. I… w obu przypadkach któryś z nich okazywał się...

  Maciej Grygierczyk17 listopada 2018
 • Akceptacja nowego ustawienia

  Pomocnik ROW-u Rybnik, Kamil Spratek, wierzy, że ostatni w tym roku mecz przed własną publicznością jego drużyna zakończy zwycięstwem.

  Bogdan Nather17 listopada 2018
 • Gliwa idzie na rekord

  Można się było tego spodziewać. Michał Gliwa nie potrzebował zbyt wiele czasu, by stać się jednym z fundamentów lidera z Częstochowy.

  KRIS17 listopada 2018
 • Najpierw sparing, potem… krew

  Dziś o godz. 12.00, w Dankowicach, rozpocznie się sparing, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Cracovią.

  JK17 listopada 2018
 • Walka z „Wiedźminem”

  Tyszanie po raz drugi w sezonie odprawili „Szarotki”, ale do końca sezonu jeszcze daleko. Zobacz wyniki piątkowych meczów Polskiej Hokej Ligi.

  Włodzimierz Sowiński16 listopada 2018
 • Co dalej? Idzie na rekord. Bez sentymentów!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja16 listopada 2018
 • Błąd i kary GieKSy

  Szkoda straconej szansy, bo była szansa na korzystny wynik, ale golem nie przynosi wstydu. W sobotę ostatnia szansa awansu.

  sow16 listopada 2018
 • Giel: Ruchem zarazili mnie w liceum

  Rozmowa z Piotrem Gielem, napastnikiem II-ligowca z Chorzowa.

  Maciej Grygierczyk16 listopada 2018
 • Matejko i inni, czyli zaolziańskie gry „na pioskowinie”

  Kiedy śląskiemu kibicowi „zmierznie się” czasami ekstraklasowy futbol w Zabrzu czy Gliwicach, kawał dobrej piłki czeka nań ledwie kilkadziesiąt kilometrów od...

  Dariusz Leśnikowski16 listopada 2018