Zobacz
Do góry

Gwardia Opole z porażką w Kielcach

Na inaugurację rundy rewanżowej opolanie przegrali z broniącym tytułu PGE Vive 30:40. Dominacja faworyta ani przez moment nie podlegała dyskusji – od startu na 4:0 po 9:2 przez 21:12 do przerwy i 26:12 na początku drugiej odsłony.

Nie mogło być inaczej, skoro w składzie czwartej drużyny poprzedniego sezonu zabrakło całej trójki podstawowych rozgrywających, rehabilitujących się Przemysława Zadury (nos), Antoniego Łangowskiego (dłoń) i Kamil Mokrzkiego (kolano). Udane interwencje w bramce Adama Malchera nie mogły uratować sytuacji. Świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach drużynie Rafała Kuptela przyda się jak mało komu.

Spotkanie było za to znakomitą okazją zbierania doświadczeń dla opolskiej młodzieży, która na parkiecie 15-krotnego mistrza Polski pokazała się z obiecującej strony. Wielki potencjał – obok już „ogranego” Wiktora Kawki – zademonstrował zwłaszcza 18-letni Dariusz Skraburski, który kieleckich bramkarzy pokonał aż 7 razy, a inny „żółtodziób”, nieco tylko starszy Jędrzej Zieniewicz, dopisał sobie 3 trafienia. W ostatnich minutach gościom udało się zmniejszyć rozmiary porażki – w rozmiarach w sumie równej tej z wrześniowej inauguracji sezonu w Opolu (26:36).

Wśród kielczan – obok Michała Jureckiego i Marko Mamicia – nie zagrał także Julen Aguinagalde: obrotowy w rodzinnej Hiszpanii oczekuje narodzin dziecka.

PGE Vive Kielce – Gwardia Opole 40:30 (21:12)

VIVE: Wałach, Ivić – Bis 2 (CZK 60.), A. Dujszebajew 1, Jachlewski 2, Janc 6, Lijewski 2, Jurkiewicz 3, Kulesz 6, Moryto 6, Cindrić 4, Fernandez Perez 4, D. Dujszebajew 2, Karalek 2. Kary: 10 min. Trener Tałant DUJSZEBAJEW.

GWARDIA: Skrzypczyk, Malcher – Lemaniak 3, Siwak 3, Zarzycki 1, Klimków, Tarcijonas, Zieniewicz 3, Jankowski 3, Kawka 7, Mauer 2, Milewski, Morawski 1, Skraburski 7. Kary: 12 min. Trener Rafał KUPTEL.

Sędziowali: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf (Rzeszów). Widzów: 3000.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze

Więcej w piłka ręczna

 • W „niewłaściwym ciele”

  Reprezentantka Szwecji w piłce ręcznej, Louise Sand, nieoczekiwanie zakończyła sportowa karierę i oświadczyła, że przygotowuje się do długotrwałego procesu... zmiany płci.

  Redakcja18 stycznia 2019
 • Przybecki: Młodzież dała nam wybór

  - W kwietniu z Niemcami na pewno podejmiemy walkę, w końcu zagramy przed własną publicznością, choć wygrać to będzie wielkie wyzwanie...

  Tomasz Mucha15 stycznia 2019
 • KPR Ruch Chorzów z porażką w Piotrkowie Trybunalskim

  Piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów przegrały wyjazdowy mecz z MKS Piotrcovia 33:41.

  maw12 stycznia 2019
 • Złamanie bez zdjęcia

  „Niebieskie” jadą do Piotrkowa na mecz z sąsiadem w tabeli. Rywal ma w pamięci łomot 14 bramkami z Chorzowa. Raczej nie...

  Zbigniew Cieńciała12 stycznia 2019
 • Wygrali sędziowie

  W pierwszym z dwóch kontrolnych meczów w miejscowości Zug Polska przegrała ze Szwajcarią 27:29.

  Redakcja11 stycznia 2019
 • Z Helwetami bez Korneckiego

  Dziś w Zug biało-czerwoni zagrają pierwszy z dwóch towarzyskich meczów ze Szwajcarią.

  Tomasz Mucha11 stycznia 2019
 • Kiedy wróci skrzydłowy?

  Za dwa tygodnie zdyskwalifikowany Patryk Gluch stanie przed obliczem POLADY.

  Tomasz Mucha10 stycznia 2019
 • Faworyci (od lat) ci sami

  Od czwartku oczy świata piłki ręcznej będą zwrócone w kierunku Niemiec i Danii, gdzie najlepsze reprezentacje globu rywalizować będą w 26....

  Zbigniew Cieńciała10 stycznia 2019
 • Jurkiewicz: Jeszcze nie kończę

  Rozmowa z rozgrywającym PGE Vive Kielce i byłym reprezentantem Polski, Mariuszem Jurkiewiczem.

  Zbigniew Cieńciała9 stycznia 2019