Zobacz
Do góry

Hokejowy Puchar Kontynentalny. Trzecie miejsce Tauron KH GKS Katowice

Hokeiści Tauron KH GKS Katowice wygrali z białoruskim HK Homel 5:0 (2:0, 2:0, 1:0) w swoim ostatnim meczu rozgrywanego w Belfaście turnieju Final Four Pucharu Kontynentalnego i zajęli w zawodach trzecie miejsce.

Tauron KH GKS Katowice w meczu z HK Homel pokazał się z jak najlepszej strony i wysłał czytelny sygnał ligowym rywalom, że ostatnie porażki poszły w zapomnienie. W kuluarach mówi się, że katowicki zespół dokona jeszcze wzmocnień na zakończenie okresu transferowego.

Białoruski HK Homel przeżywa kłopoty organizacyjno-finansowe i pożegnało się z nim kilku czołowych zawodników. Hokeiści z Katowic zagrali odpowiedzialnie, zaś Mikołaj Łopuski popisał się hat trickiem. Pierwszego gola zdobył już w 17 sek. Rywale zostali ustawieni w kącie i czekaliśmy na kolejne gole. Następne prawoskrzydłowy zdobył w liczebnej przewadze. „Miki”, jak nazywają go w środowisku, mógł się pokusić o kolejne trafienia, ale 2 razy trafił w słupek. Skończyło się na 5 bramkach. Katowiczanie powtórzyli osiągnięcie GKS-u Tychy z 2016 r

Stracona szansa

Katowiczanie w listopadowym turnieju półfinałowym w Belfaście zajęli drugie miejsce za gospodarzami. Zaczęli wtedy od wygranej z mistrzem Włoch Ritten Sport 4:0, potem przegrali z chorwackim Medvescakiem Zagrzeb 2:3 i na koniec pokonali ekipę Giants 4:2.

 

HK HOMEL – TAURON KH GKS KATOWICE 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

0:1 – Łopuski – Iyrkko – Rohtla (0:17), 0:2 – Łopuski – Rohtla – Iyrkko (13:19, w podwójnej przewadze), 0:3 – Łopuski – Rohtla – Laakkonen (20:27, w przewadze), 0:4 – Strzyżowski (21:51), 0:5 – Jyrrkio – Laakkonen (58:15).

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze

Więcej w hokej