Zobacz
Do góry

Inauguracja PŚ w skokach ponownie ma się odbyć w Wiśle

W Zurychu odbyło się posiedzenie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), podczas którego opublikowano kalendarze na przyszły sezon Pucharu Świata oraz Letniej Grand Prix. Oba te cykle mają inaugurować zawody na skoczni w Wiśle.

W zeszłym roku w Wiśle po raz pierwszy w historii skoczkowie rozpoczynali zimowy sezon w skokach narciarskich. Na skoczni im. Adama Małysza rozegrano konkurs drużynowy i indywidualny. Zawody udały się na tyle, że FIS postanowił po raz kolejny dać Beskidom prawo do organizacji startu Pucharu Świata. Konkursy te mają się odbyć 17 i 18 listopada (w tej samej konfiguracji co poprzednio).

Tradycyjnie również pucharowa karuzela nie ominie Zakopanego. Na przebudowanej Wielkiej Krokwi skoczkowie będą rywalizować 19 i 20 stycznia 2019 roku. Podobnie jak w Wiśle, również w stolicy polskich Tatr mają się odbyć zawody drużynowe i indywidualne. W sumie kalendarz PŚ sezonu 2018/19 ma liczyć 35 konkursów: 28 indywidualnych, 6 drużynowych i 1 drużyn mieszanych (8 grudnia w Titisee-Neustadt). Do PŚ powraca czeski Liberec, który po raz ostatni gościł skoczków podczas MŚ w narciarstwie klasycznym w 2009 roku.

Źródło: Skijumping.pl

Na konferencji w Zurychu opublikowano również kalendarz zmagań w Letniej Grand Prix. Po raz kolejny cykl ten rozpocznie się w Wiśle (21 i 22 lipca), a zakończy w niemieckim Klingenthal (3 października), przy założeniu, że na obu skoczniach zostaną zainstalowane siatki chroniące je przed wiatrem.

Źródło: Skijumping.pl

Kalendarze PŚ oraz LGP w skokach czekają jeszcze na zatwierdzenie. Stanie się to na kongresie FIS w Costa Navarino (13-19 maja).

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Mistrz uległ wicemistrzowi

  Udany rewanż wicemistrzów nad mistrzem kraju.

  Włodzimierz Sowiński18 września 2018
 • Efektowna przewrotka

  Skromny, pracowity, młody człowiek, którego piłka po prostu szuka w polu karnym. Ma naturalny dar umiejętnego znalezienia się pod bramką rywali...

  Zbigniew Cieńciała18 września 2018
 • Pożegnalna runda. Pokaz frustracji. Czas leczy rany?!

  W środowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 września 2018
 • Problem z konsumpcją?

  Rozpędzony lider zaplecza ekstraklasy ostatnio jakby wyhamowywał, bo tak należy traktować remisy z Garbarnią i Stalą Mielec. Według szkoleniowca ekipy spod Jasnej Góry...

  KRIS18 września 2018
 • Problem, ale niewielki

  Po sobotnim meczu z Garbarnią Kraków piłkarze beniaminka I ligi z Jastrzębia w niedzielę dostali wolne, ale w poniedziałek przygotowania do...

  BN18 września 2018
 • Kapitan podpadł kibicom

  Najzagorzalsi fani klubu z Tychów podczas meczu z Podbeskidziem „pozdrowili” Łukasza Grzeszczyka obraźliwym transparentem. – Wyjaśniliśmy już sobie, o co poszło...

  Maciej Grygierczyk18 września 2018
 • Długa lista nieobecnych

  Maciej Urbanowicz i Michał Kotlorz zostali odsunięci od dwóch meczów po - zdawałoby się - niewinnej bójce.

  sow18 września 2018
 • Klub w szponach gangsterów?

  Na boisku rządzi Rafał Boguski. A kto rządzi w wiślackich gabinetach?

  Mateusz Miga18 września 2018
 • W tabelę spojrzę dopiero wiosną

  Rozmowa z Michalem Papadopulosem, czeskim napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer18 września 2018