Zobacz
Do góry

Mark Lebedew wraca do Jastrzębia. „Wreszcie trudny rywal”

Jastrzębianie podejmują dzisiaj Aluron Virtu Wartę Zawiercie (godz. 17.30). Dla trenera gości Marka Lebedewa to będzie pierwsza wizyta przy Leśnej po rozstaniu z Jastrzębskim Węglem.

Mecz Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie dla obu ekip będzie pierwszym spotkaniem w nowym roku. I zapowiada się pasjonująco. Zarówno Jastrzębski Węgiel, jak i  Aluron Virtu Warta w rozgrywkach spisują się bowiem bardo dobrze. Obie są bliskie zapewnienia sobie miejsca w czołowej szóstce, która po rundzie zasadniczej walczyć będzie o mistrzostwo kraju.

Na razie wyżej są gospodarze dzisiejszego meczu. Z 28 punktami na koncie zajmują trzecią pozycję. Zawiercianie są na 6. miejscu i mają o 7 „oczek” mniej.

– Czeka nas trudny bój. Po pierwsze, mamy za sobą dłuższą przerwę w rozgrywkach, po drugie do naszej hali wraca trener Mark Lebedew, co z pewnością będzie wyjątkowe dla niego, dla nas i także dla naszych fanów. Wreszcie mamy przed sobą trudnego rywala, który spisuje się dobrze nie tylko u siebie, ale również na wyjazdach – wyliczał Lukas Kampa, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Jakub Popiwczak: Takich rzeczy robić nie przystoi

– Nie jestem zaskoczony postawą zawiercian. Działacze stworzyli ciekawy miks. Na temat Masnego nie trzeba się rozwodzić. Potrafi on prowadzić zespół jako lider i stworzyć coś specjalnego na boisku. Młodzi gracze, jak Semeniuk, spisują się świetnie, potrafią wywierać na rywalu presję w zagrywce. Z kolei Mark stawia na zespołowość, atmosferę w drużynie, więc możemy oczekiwać silnego oporu z ich strony – dodał.

Faktycznie, dzisiejsze starcie jest szczególne dla Lebedewa. Obecny szkoleniowiec zawiercian jeszcze w poprzednim sezonie pracował w Jastrzębskim Węglu. Australijczyk pracę stracił w trakcie rozgrywek, po kilku słabszych występach. Zastąpił go Włoch Ferdinando De Giorgi, którego również w Jastrzębiu już nie ma. Od kilku tygodni drużynę prowadzi jego rodak, Roberto Santilli.

– Z każdym dniem znajdujemy wspólny rytm z Roberto, więc wygląda to wszystko obiecująco – zapewnił Kampa.

Ale nie tylko Lebedew łączy oba kluby. Przeszłość w Jastrzębskim Węglu mieli też Michal Masny, Bartosz Gawryszewski oraz Mateusz Malinowski.

 

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie godz.17.30

 

Jastrzębianie – w ataku Grzegorz Kosok – w końcówce poprzedniego roku osiągnęli wysoką formę. Czy potwierdzą ją dzisiaj? Fot. Rafał Rusek/pressfocus

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w siatkówka

 • Liga Mistrzów. Przegrani, ale dumni

  Matki wszystkich moich zawodników zasługują na podziękowania po takim meczu. Urodziły i wychowały wspaniałych sportowców - z dumą podkreślił Andrea Anastasi....

  mic21 marca 2019
 • Emocji jak na lekarstwo

  Jastrzębianie myśleli już o play offie, ale i tak nie mieli problemów z wygraną.

  Włodzimierz Sowiński19 marca 2019
 • Skra z tarczą?

  Mariusz Wlazły i jego koledzy mają wielką szansę awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

  sow19 marca 2019
 • Krulicki: Za dużo przestojów

  4 pytania do Bartłomieja Krulickiego, środkowego GKS-u Katowice.

  Włodzimierz Sowiński18 marca 2019
 • Rozstrzelani przez zagrywkę

  Siatkarze z Zawiercia do walki z Indykpolem AZS Olsztyn przystępowali we wspaniałych humorach. Rywale bowiem zagrali dla nich. Przegrały GKS i...

  Włodzimierz Sowiński17 marca 2019
 • Sen o play offach skończony

  By odnieść sukces z tak utytułowanym zespołem, jak ZAKSA Kędzierzyn- Koźle trzeba zaprezentować się we wszystkich elementach perfekcyjnie.

  Włodzimierz Sowiński16 marca 2019
 • GieKSa przed rewolucją

  Katowice, miasto muzyki, niebawem będzie miało okazję 12 nowych zawodników. I nowego trenera?

  Włodzimierz Sowiński16 marca 2019
 • Wyścig z czasem przed walką o medale

  Leczenie urazów siatkarzy Jastrzębskiego Węgla jest na różnym etapie, ale na play off wszyscy mają być gotowi do gry.

  Jakub Kubielas14 marca 2019
 • „Mam nadzieję, że teraz zejdzie z nas powietrze i będziemy grać lepiej”

  Rozmowa z Mateuszem Malinowskim, atakującym Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

  mic11 marca 2019