Zobacz
Do góry

Już nie są tak konsekwentni

Choć brzmi to może nieco drastycznie, pod pewnymi względami, start sezonu w wykonaniu tyszan można interpretować jako najgorszy w całym XXI wieku!

Porażka 1:2 z Odrą Opole oraz dwa remisy (po 1:1) z Chrobrym Głogów i Katowicami – pierwszy raz w tym 18-leciu zdarzyło się, by GKS nie wygrał ani jednego z trzech pierwszych meczów sezonu. Oczywiście, sporą część tego okresu tyszanie spędzili w niższych klasach rozgrywkowych, gdzie o zwycięstwa było łatwiej. Zazwyczaj było też tak, że przechodzili do kolejnych rund Pucharu Polski, który w tym sezonie został przez PZPN przesunięty na wrzesień. Fakt jest jednak faktem. Już wiadomo, że na pierwszą w rundzie jesiennej wygraną tyskim kibicom przyjdzie poczekać najdłużej w XXI wieku – bo co najmniej do jutrzejszej konfrontacji z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, a więc meczu nr 4 w tym sezonie.

Wypuszczają z rąk

GKS wiosną imponował konsekwencją w działaniach defensywnych. Wiele spotkań „przepychał” dzięki dyscyplinie w grze obronnej. Nie było fajerwerków, ale solidność, dzięki której drużyna trenera Ryszarda Tarasiewicza zanotowała kilka skromnych, jednobramkowych zwycięstw. Pełną pulę w ubiegłym półroczu tyszanie zgarnęli w aż 11 z 15 spotkań. Jako pierwsi strzelali gola w 10 meczach. I zwyciężyli w każdym z nich! Prowadzenie dali sobie wypuścić z rąk jedynie z Chojniczanką (od 0:1, przez 2:1, do 2:2). Teraz? We wszystkich trzech dotychczasowych starciach trafiali na 1:0. Tak było z Odrą, Chrobrym i Katowicami. Nie byli jednak w stanie dowieźć trzech punktów do końca. I – co za tym idzie – Konrad Jałocha, tak dobrze dysponowany w ubiegłotygodniowych derbach przy Bukowej, wciąż czeka na pierwszy występ z czystym kontem. Wiosną miał takich osiem. Wtedy drużynie ani razu nie zdarzyła się też seria trzech meczów bez zwycięstwa. Wcześniej zanotowali taką w końcówce fatalnej ubiegłorocznej jesieni.

Trener uspokaja

Patrząc na powyższe statystyki, trudno dziwić się rozczarowaniu kibicom w Tychach, którzy -przystępowali do sezonu z nadzieją, że to mogą być historyczne miesiące, naznaczone szczęśliwą walką o powrót po wielu latach do elity. Tym bardziej – w obliczu faktu, że z klubem nie rozstał się w letnim okresie przygotowawczym ani jeden znaczący zawodnik. Oczywiście, odbieranie komukolwiek szans po trzech kolejkach byłoby nonsensem, ale rzeczywistość na razie okazuje się brutalna. Będzie znacznie trudniej niż wyobrażali to sobie optymiści…

GKS Tychy jeszcze się rozkręci

– Z remisu w Katowicach byłem zadowolony. Wcześniej? Punkt straciliśmy z Odrą, dwa – u siebie z Chrobrym. Gdyby nie to, byłaby dziś zupełnie inna rozmowa, inna sytuacja. Szkoda, że traciliśmy gole w momencie, w którym trudno już później zareagować. Bardziej jednak bym się martwił, gdybyśmy źle funkcjonowali pod względem organizacji gry, pod względem motorycznym. Życie pokazuje, że od tej strony jest dobrze. Na tej bazie będziemy mogli wykrzesać z zawodników więcej. Nie jestem rozczarowany. Kompletnie. Rozniosłoby mnie, gdyby do końca sezonu zostały cztery czy pięć kolejek, a my musielibyśmy gonić rywali, by osiągnąć cel – uspokaja trener Ryszard Tarasiewicz.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • To jeszcze nie optimum

  U „górali” wróciła skuteczność i bezbłędna gra w defensywie. Efekt? Sparing z niełatwym rywalem wygrany bardzo pewnie.

  Jakub Kubielas19 lutego 2019
 • Punkty ważniejsze niż bramki

  W Sosnowcu po szalonym meczu z Arką mają powody do zadowolenia. Cieszy się też Vamara Sanogo, choć akurat kolejnego gola w...

  zich19 lutego 2019
 • Kolejna spełniona obietnica

  Jesteś piłkarzem Piasta i masz kłopoty ze skutecznością? Powiedz o tym głośno na łamach „Sportu”. Po tym, jak przełamał się Jorge Felix,...

  Krzysztof Brommer19 lutego 2019
 • Nie ma mowy o panice

  W okresie przygotowawczym Stal Brzeg przegrała pięć meczów kontrolnych. - Stwarzamy sytuacje, ale szwankuje skuteczność - mówi trener Piotr Jacek.

  Bogdan Nather19 lutego 2019
 • Postać kolejki – Szymon Pawłowski

  Od dłuższego czasu sosnowieckie Zagłębie stoi na skraju przepaści. Spotkanie z Arką Gdynia było batalią o życie.

  BN19 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata!

  Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające w stosunku do Dominika Furmana. Taras Romanczuk złożył też doniesienie na policję.

  zich19 lutego 2019
 • Szeweluchin: Niepotrzebne słowa

  Rozmowa z Ołeksandrem Szeweluchinem, byłym piłkarzem Górnika Zabrze.

  zich19 lutego 2019
 • Wielki powrót Kuby!

  To musiał być taki powrót. Jakub Błaszczykowski przywitał się z fanami Wisły Kraków golem na miarę pierwszej wiosennej wygranej.

  Mateusz Miga18 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata! Armaty ze styropianu. Kolejna spełniona obietnica

  We wtorkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 lutego 2019