Zobacz
Do góry

Kadra U-21. W bramce rządzą Ślązacy

Aż kwartet zawodników zespołu z Zabrza pojechał na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski, którą w piątek w Aalborgu czeka decydujący mecz w eliminacjach z Danią.

Na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim wśród powołanych przez trenera Czesława Michniewicza są: bramkarz Tomasz Loska, obrońca Paweł Bochniewicz oraz pomocnicy Szymon Żurkowski i Maciej Ambrosiewicz. – Można powiedzieć, że kadra U-21 stoi Górnikiem. Tylko się cieszyć, że tak jest i oby tak było jak najdłużej. Obyśmy mogli razem osiągnąć jakiś fajny sukces – mówi w rozmowie ze „Sportem” Loska.

Grabara? W porządku człowiek

Przed decydującymi meczami w eliminacjach mistrzostw Europy Polacy są na drugim miejscu, o punkt za Danią. W Aalborgu trzeba będzie więc wygrać, podobnie jak potem we wtorek w Gdyni, w ostatnim naszym meczu w grupie 3 z Gruzinami.

– Na pewno z Duńczykami damy tam z siebie wszystko, bo wiadomo, jest to szansa na to, żeby wyjść z grupy z pierwszego miejsca. To najważniejszy mecz podczas tych eliminacji – podkreśla Loska, który o miejsce między słupkami walczy z Kamilem Grabarą i Bartłomiejem Drągowskim. Ten drugi został jednak powołany do pierwszej reprezentacji, w miejsce kontuzjowanego Łukasza Skorupskiego. Drągowskiego zastępuje Jakub Wrąbel.

– Ostatnio bronił Kamil Grabara. Wygraliśmy z Finlandią 3:1, tak że myślę, że dalej będzie stał między słupkami, ale to już okaże się na zgrupowaniu – mówi Loska.

W młodzieżowej kadrze, jeśli chodzi o bramkę, dominują Ślązacy. – Jest „Grabarka”, jestem ja, co prawda jeden z Górnika, jeden z Ruchu, ale kolegów się nie wybiera. Najważniejsze jest to, że jest w porządku jako człowiek – mówi z uśmiecham golkiper zabrzan.

Jest forma, nie ma szczęścia

Loska, jak i trójka pozostałych jego kolegów z Górnika, wyjechał do Wielkopolski w nienajlepszym nastroju. Wszystko z powodu remisu z Lechem w piątek 2:2. „Górnicy” prowadzili już przecież dwoma bramkami. Bramkarza zabrzan pokonali jednak później Pedro Tiba i w końcówce Wołodymyr Kostewycz.
– Pierwsza bramka to była bardzo trudna sytuacja. Świetne dograna przez Tibę piłka, do której jeszcze wyszedł Gytkjaer, który zrobił ruch do piłki. Nie wiem, czy nie trafił czy było to specjalne zagranie, ale to on głównie mnie zwiódł. To była taka odległość, że niewiele dało się zrobić – relacjonuje Loska.

Bramkarz Górnika dodaje przy tym. – Brakuje nam takiego boiskowego szczęścia. W zeszłym sezonie wszystko nam wychodziło. W tym sezonie czuję się bardzo dobrze, w mega formie, ale brakuje gdzieś tego szczęścia. Nie wiem, co powiedzieć – rozkłada bezradnie ręce.

Bramka stadiony świata

Nadzieje w Zabrzu i w młodzieżowej kadrze związane są powrotem do zdrowia i formy Szymona Żurkowskiego. W starciu z „Kolejorzem” 20-latek popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, po którym Matuszowi Putnockiemu nie zostało nic innego, jak wyciągnąć piłkę z siatki. Po tym trafieniu Loska aż złapał się za głowę.

– Bramka stadiony świata. „Żurek” napędzał nam grę w ofensywie. Strzeliliśmy dwie bramki, a kiedy to było wcześniej? Dawno. Tak, że daje nam jakość. Ta bramka z mojej perspektywy wyglądała naprawdę fantastycznie – podkreśla Loska.

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Irena Półtorak patronką ronda?

  Sosnowiec chce upamiętnić Irenę Półtorak, „matkę polskiej kobiecej piłki nożnej". Jej imieniem ma być nazwane jedno z nowych rond powstających w...

  Redakcja11 grudnia 2018
 • Z drugiej strony. Kiedy nudzą się zabawki…

  Informacje płynące z Krakowa, a konkretnie z okolic ulicy Reymonta, gdzie mieści się stadion i siedziba Wisły, wyglądają po trosze na...

  Redakcja11 grudnia 2018
 • Audyt w Wiśle. Niepokojące wnioski

  Wciąż waży się przyszłość Wisły Kraków. Do czwartku lub piątku potrwa audyt w klubie.

  Mateusz Miga11 grudnia 2018
 • Barylski zastąpił Pawłowskiego w Śląsku Wrocław

  Stało się. Śląsk poinformował o zmianie na ławce trenerskiej. Tadeusza Pawłowskiego na ławce zastąpi póki co jego asystent Paweł Barylski.

  Redakcja11 grudnia 2018
 • Postać kolejki. Petteri Forsell

  To był kolejny świetny mecz w wykonaniu filigranowego pomocnika Miedzi.

  zich11 grudnia 2018
 • Wydarzenie kolejki. Wyjazdowa niemoc Piasta

  Sierpień, wrzesień, październik listopad - to nie wertowanie kalendarza, a miesiące bez wygranej gliwiczan na obcym terenie. W sobotę w Warszawie...

  Krzysztof Brommer11 grudnia 2018
 • Krótka piłka: Przetarg (kuluarowo) już przesądzony

  W tym tygodniu powinny wreszcie zostać sfinalizowane rozmowy w kwestii sprzedaży praw medialnych przez Lotto Ekstraklasę na dwa najbliższe sezony.

  Adam Godlewski11 grudnia 2018
 • Trudna walka o utrzymanie

  Jedna z legend Górnika przestrzega. – Teraz każdy mecz będzie trudny. Patrząc na to co się dzieje wydaje się, że do...

  Michał Zichlarz11 grudnia 2018
 • Stan nagłej separacji

  Zagłębie Sosnowiec wyjdzie na mecz z Lechem Poznań bez nominalnego napastnika. Vamara Sanogo jest kontuzjowany, Alexander Christovao został karnie odsunięty od...

  Łukasz Żurek11 grudnia 2018