Zobacz
Do góry

Kamil Glik wróci do treningów w ciągu 6 dni

Cudownego ozdrowienia ciąg dalszy. Reprezentacja Polski przyleciała do Soczi, gdzie będzie mieszkać podczas mistrzostw świata. Z zespołem przyleciał Kamil Glik.

Z Soczi pisze Mateusz Miga

– Liczę, że za 6 dni będzie gotowy do treningów z zespołem – mówi selekcjoner Adam Nawałka. Glik wraca do zdrowia po kontuzji barku. W Rosji nie będzie mieć chwili odpoczynku. – Kamil będzie tutaj bardzo ciężko pracował, nie zostanie mu wiele wolnego czasu na odpoczynek czy poobiednią sjestę. O 10 – 11 wieczorem będzie już w łóżku, pogrążony w głębokim śnie. Pierwsze treningi będzie odbywać jeszcze przed śniadaniem, na czczo – mówi selekcjoner.

Fot. PressFocus

Z powrotu Glika do kadry cieszą się pozostali piłkarze. – Jest dla nas ważny nie tylko na boisku ale też poza nim. Fajnie, że jest z nami. Kamil to odpowiedzialny facet i jeśli będzie czuł, że nie jest w 100% gotowy do gry, na pewno o tym powie – zaznacza Łukasz Piszczek.

Problemy zdrowotne ma też Rafał Kurzawa. – W trakcie rozruchu przed ostatnim meczem doznał urazu stawu skokowego, ale nie wydaje mi się, by to była poważna sprawa. Myślę, że za 3 dni Łukasz dołączy do drużyny – powiedział selekcjoner, ale szybko się poprawił z imieniem piłkarza. – Rafał, oczywiście, że Rafał. Po prostu sprawdzałem czujność – rzucił do dziennikarzy.

Ma powody do radości, bo innych kłopotów kadrowych brak. Arkadiusz Milik i Jakub Błaszczykowski, którzy zmagali się ostatnio ze sporymi problemami są już, w ocenie selekcjonera, w pełni gotowi.

Dziś wieczorem piłkarze mieli zaplanowany pierwszy trening w Soczi. – Podróż przebiegła sprawnie, a hotel dopiero poznajmy. Do wieczora będziemy wszystko wiedzieć. Trasę na trening już znamy, nie jest to daleka podróż. Warunki do trenowania, mieszkania i przygotowania są naprawdę dobre i nie mamy powodów do narzekań – mówi Robert Lewandowski.

Komentarze

Więcej w mistrzostwa świata w Rosji

 • Ta porażka bardzo boli

  Rozmowa z Łukaszem Piszczkiem, obrońcą reprezentacji Polski.

  Michał Zichlarz21 czerwca 2018
 • Krajobraz po katastrofie

  Biało-czerwoni dochodzą do siebie po wtorkowej porażce z Senegalem. Wciąż nie wiadomo, czy w meczu z Kolumbią wystąpi Kamil Glik.

  Mateusz Miga21 czerwca 2018
 • Iran bez cienia kompleksu walczył z Hiszpanią. Remis był blisko

  Dzięki niebywałej determinacji Irańczycy byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z drużyną, która zdominowała światowy futbol na przełomie obecnej i poprzedniej...

  żuk20 czerwca 2018
 • Żal kibiców

  Po raz ostatni tylu Polaków pod murami Kremla było chyba w październiku 1610 roku, kiedy to po bitwie pod Kłuszynem kilka...

  Michał Zichlarz20 czerwca 2018
 • Analiza stanu pacjenta. Kolejne zmiany. W natarciu!

  W czwartkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja20 czerwca 2018
 • Suarez daje Urugwajowi trzy punkty

  Urugwaj pokonał w środę Arabię Saudyjską 1:0 w meczu kończącym drugą kolejkę spotkań w grupie A mistrzostw świata. Takie rozstrzygnięcie oznacza,...

  PAP20 czerwca 2018
 • Teraz ma być z górki

  Hiszpania uważają, że najgorsze za nimi. Po nieoczekiwanej dymisji selekcjonera Julena Lopetegui i zastąpieniu go przez Fernando Hierro zremisowali z najgroźniejszym...

  Redakcja20 czerwca 2018
 • Chińczyk na koniu odwiedza stadiony

  Na swoim pięknym koniu „Karaman” odwiedza wszystkie areny XXI MŚ.

  Michał Zichlarz20 czerwca 2018
 • Nie ma na niego mocnych!

  Dwa mecze mundialu w Rosji i już cztery trafienia na koncie Cristiano Ronaldo. W meczu z Marokiem mistrzom Europy nie było...

  Michał Zichlarz20 czerwca 2018