Zobacz
Do góry

Katowice. Kto z młodych pójdzie w ślady Milika?

Trzej juniorzy drugoligowego Rozwoju – Bartosz Marchewka, Bartosz Neugebauer i Bartosz Baranowicz – biorą od wtorku udział w treningach grającego na zapleczu ekstraklasy GKS-u.

To efekt umowy o współpracy między katowickimi klubami zawartej w 2017 roku. Obejmuje ona m.in. wzajemne wspieranie się w szkoleniu młodzieży oraz wymianę zawodników. Współpraca ma służyć także promowaniu najbardziej utalentowanych katowickich piłkarzy i przynosić korzyść zarówno GieKSie, jak i Rozwojowi. W niedalekiej przeszłości na Bukowej trenowali już Kajetan Kunka, Bartosz Marchewka (jest ponownie) czy Kacper Tabiś, który definitywnie przeniósł się do GieKSy i teraz reprezentuje jej barwy. Co do trójki nowych graczy ekipy z Brynowa, to jesienią cała trójka grała na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Baranowicz zagrał 16 meczów, Marchewka – 8, a Neugebauer – 2.

Pomysł Koniarka

– Sam rzuciłem już w grudniu ten temat – mówi trener pierwszego zespołu Rozwoju Marek Koniarek, przed laty czołowy napastnik m.in. GieKSy i Widzewa Łódź. – Wcześniej wielu zawodników uciekło Katowicom i GKS-owi, że przypomnę tylko cudowne pokolenie Rozwoju z Arkadiuszem Milikiem i Konradem Nowakiem (Górnik Zabrze), Przemysławem Szymińskim (Wisła Płock) czy Adamem Żakiem (GKS Jastrzębie) na czele. Chodzi o to, by młode talenty dojrzewały u nas w Katowicach, pod naszym okiem, grały dla Katowic i pomogły w rozwoju naszych klubów.

W ślady Milika?

Bartosz Marchewka jest napastnikiem młodego pokolenia. Urodzony w 2001 roku w Katowicach zawodnik, 18. urodziny świętował trzy dni temu. Ma na koncie siedem występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski, w których strzelił 3 bramki. Bartosz Baranowicz (rocznik 2003) to z kolei pomocnik, również reprezentant Polski do lat 15 oraz 16. Jesienią był już pewnym punktem w ekipie Koniarka. Wreszcie Bartosz Neugebauer jest bramkarzem, również mający na swoim koncie występy w juniorskich reprezentacjach Polski, a także udział w meczu tegorocznej edycji Pucharu Polski w spotkaniu przeciwko Wiśle Puławy.

Priorytetowe zakupy GieKSy

– Baranowicz to wielki talent, kolejny po Miliku. Bardzo dobry defensywny pomocnik. Zobaczymy, jak się będzie rozwijał, bo moim zdaniem na pierwszą ligę jeszcze trochę za wcześnie, ale monitorować go trzeba – analizuje trener Koniarek. – Marchewka ma zadatki na dobrego napastnika, ale też musi jeszcze dużo pracować. Obaj powinni zagrać w piątkowym sparingu GieKSy z Trzyńcem. Neugebauer wróci do nas najprawdopodobniej dzień wcześniej. To wysoki, smukły bramkarz, który będzie wiosną walczył o miejsce w bramce z Bartoszem Solińskim – mówi były świetny ligowy snajper.

Kupili Wnuka

18-letni obrońca GKS Katowice Patryk Wnuk został zawodnikiem trzecioligowego Ruchu Radzionków na zasadzie płatnego transferu definitywnego. Wnuk dla trzecioligowca rozegrał całą rundę jesienną bieżącego sezonu. Na testach w drużynie z Radzionkowa przebywa także inny zawodnik GieKSy Michał Szczyrba.

Na zdjęciu: Bartosz Baranowicz ma papiery na granie na wysokim poziomie.

 

 

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Sekulić: Jestem gotowy do gry!

  Rozmowa z Borisem Sekuliciem, nowym obrońcą Górnika.

  Krzysztof Brommer23 lutego 2019
 • Bask goni legendy

  Igor Angulo nie zamierza przestać strzelać gole dla Górnika. A to oznacza, że całkiem realny jest awans do najlepszej dziesiątki strzelców...

  Redakcja23 lutego 2019
 • Czarne nie tracą nadziei

  Po trzymiesięcznej przerwie kobieca Ekstraliga wróciła do rywalizacji.

  Mateusz Wojciechowski22 lutego 2019
 • Piast wygrywa w Gdyni

  W pierwszym meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Arka, po bardzo słabej grze, przegrała w Gdyni z Piastem 1:2 (0:2). Gospodarze ponieśli...

  PAP22 lutego 2019
 • Goni legendy. Klątwa bohaterów. Iść za ciosem

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja22 lutego 2019
 • Wisła ma nowego piłkarza

  Emmanuel Kumah został dzisiaj nowym zawodnikiem Wisły Kraków.

  Mateusz Miga22 lutego 2019
 • Urban: To nie czas na kalkulacje

  Rozmowa z byłym reprezentantem Polski, piłkarzem m.in.: Zagłębia Sosnowiec i Górnika Zabrze, a następnie trenerem takich klubów jak Legia Warszawa i...

  Redakcja22 lutego 2019
 • Transfer „asekuracyjny”

  Trener GKS-u 1962 Jastrzębie Jarosław Skrobacz liczy, że Jakub Wróbel zaostrzy rywalizację w ataku jego zespołu.

  Bogdan Nather22 lutego 2019
 • Przetrzebieni przez kontuzje i choroby

  Słabsze niż się spodziewano wyniki meczów kontrolnych Pniówka 74 Pawłowice to efekt sporych braków kadrowych. Najdłużej z treningów może być wyłączony...

  Bogdan Nather21 lutego 2019