Zobacz
Do góry

Kolejna wysoka porażka chorzowianek

W niedzielę w Szczecinie tylko przez 20 minut pachniało niespodzianką. Potem starcie Ruchu z Pogonią było już jednostronnym widowiskiem.

Patrząc na dokonania w bieżącym sezonie obu zespołów i ich miejsce w tabeli trudno było wietrzyć w meczu Pogoń Szczecin – KPR Ruch Chorzów niespodziankę, czy zgoła sensację. Do takowej w niedzielę nie doszło. Zdecydowany faworyt nie zawiódł gromiąc chorzowianki piętnastoma bramkami. Ruch z Dumą Pomorza nie wygrał od sześciu lat i na zwycięstwo z Pogonią poczeka jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

„Niebieskie” tylko do przez nieco ponad 20 minut dotrzymywały kroku gospodyniom (1:3 w 7 min, 3:4 w 11 min, 7:8 w 21 min), jednak w ostatnich 9 minutach nie zdobyły już bramki, co skrzętnie wykorzystały podopieczne Nevena Hrupeca wypracowując sobie dobrą zaliczkę przed drugą połową, która po przerwie szybko jeszcze podwoiły.

Druga połowa była już jednostronnym pojedynkiem. Ostatecznie Pogoń wysoko pokonała Ruch awansując na drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Na MVP meczu u przyjezdnych została wybrana Klaudia Grabińska (Ruch), a w Pogoni Valentina Blazević.

Kompromitacja „Niebieskich”. Klęska w meczu outsiderów

– Przez 20 minut zawodniczki Pogoni były osłupiałe wydarzeniami na parkiecie, ale w końcówce pierwszej połowy dostaliśmy dwie kary i wszystko się posypało. Rywalki nam odjechały, zobaczyły, że nasz plan i pomysł na mecz się skończył, co w drugiej połowie bezlitośnie wykorzystały – analizuje trener Ruchu Jarosław Knopik.

– Po przerwie było widać już różnicę klas i poziomu. Zapominamy szybko o Pogoni, bo już za dwa dni czeka nas arcyważne spotkanie z Arką w Chorzowie. Przygotowywać się do niego będziemy bardzo zmobilizowani, bo to mecz, w którym punkty trzeba już koniecznie zdobyć.

Pogoń Szczecin – KPR Ruch Chorzów 31:16 (12:8)

POGOŃ: Pruenster, Krupa – Bozović, Cebula 3, Janas 3, Płomińska 4, Wołoszyk, Szynkaruk 3, Dezić 5, Zawistowska 3, Kochaniak, Del Balzo 1, Urbańska 1, Blazević 8. Trener Neven HRUPEC.

RUCH: Chojnacka, Kuszka – Drażyk 2, Polańska, Masłowska, Tyszczak 3/1, Piotrkowska 1, Doktorczyk 2, Nimsz 1, Kiel, Lipok 1, Sójka, Grabińska 4/1, Stokowiec 2. Trener Jarosław KNOPIK.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Chudy już rządzi. Piast odpoczywa. Kto w ślady Milika?

  W czwartkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Pniówek 74 Pawłowice. Wraca Świerczek

  W rundzie wiosennej konkurentem Bartosza Gocyka do miejsca w bramce Pniówka nie będzie 21-letni Błażej Mandrysz, lecz o dwa lata starszy...

  Bogdan Nather23 stycznia 2019
 • Tajna broń Zagłębia Sosnowiec

  Ogromną rolę w misji ratowania ekstraklasy dla Sosnowca odegrać ma Thomas Klimmeck, specjalista od przygotowania motorycznego. Najlepsze recenzje wystawił mu sam...

  Łukasz Żurek23 stycznia 2019
 • Urbańczyk: Ta zmiana była mi potrzebna

  Rozmowa z Maciejem Urbańczykiem, byłym pomocnikiem Ruchu Chorzów.

  Maciej Grygierczyk23 stycznia 2019
 • „Szafa” ekstraklasy się nie boi

  Karol Stanek zaczął trenować jeszcze przed piątymi urodzinami. Od zawsze uznawany był za spory talent. Choć pochodzi z małej miejscowości pod...

  Krzysztof Brommer23 stycznia 2019
 • Matras: Wszystko przebiega zgodnie z planem

  - Za nami pierwszy obóz w Protaras. Była okazja, żeby ciężko popracować. Teraz dołożymy kolejną pracę – mówi Mateusz Matras, nowy...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019
 • Roginić w Podbeskidziu. Transfer za gotówkę

  Marko Roginić związał się z Podbeskidziem na półtora roku. Teraz klub pracuje nad pozyskaniem defensywnego pomocnika.

  Jakub Kubielas23 stycznia 2019
 • Z drugiej strony. Między Genoą a Milanem

  Zgryźliwcy wyśmiewają się z mediów: Piątek (Krzysztof) tu, Piątek tam, Piątek we wtorek, a może w środę lub w piątek.

  Andrzej Grygierczyk23 stycznia 2019
 • Czas na nowy system gry

  - Kadra zespołu cały czas się modyfikuje i zmienia. Czekamy na ostateczne decyzje – mówił przed ponownym wylotem do Protaras na...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019