Zobacz
Do góry

Lavillenie na Śląskim!

Rekordzista świata w skoku o tyczce, Renaud Lavillenie, wystąpi 8 czerwca w Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

W historii światowej lekkoatletyki zaledwie kilku tyczkarzy pokonało wysokość 6 metrów – w tym elitarnym gronie znajdują się także Francuz Renaud Lavillenie oraz rekordzista Polski Piotr Lisek. Obu zobaczymy 8 czerwca na Stadionie Śląskim podczas 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Skok o tyczce to jedna z najbardziej prestiżowych i widowiskowych konkurencji lekkoatletycznych. Fruwający ponad 5 metrów nad ziemią zawodnicy przyciągają uwagę kibiców na całym świecie. Dzięki Memoriałowi Kusocińskiego ta interesująca rywalizacja zawita do Chorzowa. Jednymi z gwiazd pierwszej wielkiej lekkoatletycznej imprezy w „Kotle Czarownic” będą najlepsi tyczkarze świata, a w ich gronie dwójka „sześciometrowców” – rekordzista globu Lavillenie (6,16 – pod dachem) oraz dzierżący najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki Piotr Lisek – w lutym 2017 roku skoczył w hali równe 6 metrów.

Obaj stawali na podium najważniejszych światowych imprez, w tym niedawnych halowych mistrzostw świata w Birmingham (Francuz wygrał, Polak był trzeci). Ich pojedynki rozgrzewają emocje kibiców na całym świecie. Prywatnie jednak zawodnicy, podróżujący od mityngu do mityngu, przyjaźnią się i wzajemnie dopingują.

– W naszym gronie panuje świetna atmosfera. Lubimy pożartować, ale gdy przychodzi do startu, skupiamy się na własnych celach. A te na Śląskim będą wielkie. To piękny obiekt. Póki co widziałem go tylko na zdjęciach i w telewizji, ale zrobił na mnie znakomite wrażenie. Nie mogę się doczekać startu w Chorzowie. To będzie wielka przygoda. Postaram się żeby kibice wyszli po naszym konkursie bardzo zadowoleni – zapewnia Piotr Lisek.

Skok o tyczce to tylko jedna z blisko dwudziestu konkurencji, jakie rozegrane zostaną podczas memoriału. We wszystkich z nich kibice będą mogli zobaczyć gwiazdy światowego formatu.

– Nie zabraknie oczywiście polskich asów. Do udanego startu w Chorzowie przygotowują się m.in. Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, Adam Kszczot oraz Paweł Fajdek. Mogę też zdradzić, że na Kusym odbędzie się konkurs do klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge, czyli odpowiednik Diamentowej Ligi dla rzutu młotem – informuje wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski.

Memoriał Janusza Kusocińskiego to jeden z najstarszych na świecie mityngów lekkoatletycznych. Po kilku latach rozgrywania w Szczecinie, przenosi się na zmodernizowany obiekt w Chorzowie. Zawody poświęcone są pamięci mistrza olimpijskiego z 1932 roku, który został zamordowany przez hitlerowców w 1940 roku.

Bilety na mityng dostępne są na portalach serwisów ebilet.pl, eventim.pl oraz kupbilet.pl.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Abramowicz kontra Abramowicz bez rodzinnych sentymentów

  Dawid i Mateusz Abramowiczowie dotąd o ligowe punkty rywalizowali ze sobą dwukrotnie. I… w obu przypadkach któryś z nich okazywał się...

  Maciej Grygierczyk17 listopada 2018
 • Akceptacja nowego ustawienia

  Pomocnik ROW-u Rybnik, Kamil Spratek, wierzy, że ostatni w tym roku mecz przed własną publicznością jego drużyna zakończy zwycięstwem.

  Bogdan Nather17 listopada 2018
 • Gliwa idzie na rekord

  Można się było tego spodziewać. Michał Gliwa nie potrzebował zbyt wiele czasu, by stać się jednym z fundamentów lidera z Częstochowy.

  KRIS17 listopada 2018
 • Najpierw sparing, potem… krew

  Dziś o godz. 12.00, w Dankowicach, rozpocznie się sparing, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Cracovią.

  JK17 listopada 2018
 • Walka z „Wiedźminem”

  Tyszanie po raz drugi w sezonie odprawili „Szarotki”, ale do końca sezonu jeszcze daleko. Zobacz wyniki piątkowych meczów Polskiej Hokej Ligi.

  Włodzimierz Sowiński16 listopada 2018
 • Co dalej? Idzie na rekord. Bez sentymentów!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja16 listopada 2018
 • Błąd i kary GieKSy

  Szkoda straconej szansy, bo była szansa na korzystny wynik, ale golem nie przynosi wstydu. W sobotę ostatnia szansa awansu.

  sow16 listopada 2018
 • Giel: Ruchem zarazili mnie w liceum

  Rozmowa z Piotrem Gielem, napastnikiem II-ligowca z Chorzowa.

  Maciej Grygierczyk16 listopada 2018
 • Matejko i inni, czyli zaolziańskie gry „na pioskowinie”

  Kiedy śląskiemu kibicowi „zmierznie się” czasami ekstraklasowy futbol w Zabrzu czy Gliwicach, kawał dobrej piłki czeka nań ledwie kilkadziesiąt kilometrów od...

  Dariusz Leśnikowski16 listopada 2018