Zobacz
Do góry

Maciej Maciusiak trenerem kadry B polskich skoczków

Maciej Maciusiak od najbliższego sezonu ma objąć posadę głównego szkoleniowc kadry B w skokach narciarskich. Wcześniej prowadził on zespół juniorów.

Będzie to powrót Maciusiaka do pracy z polskim zapleczem po dwuletniej przerwie. W latach 2016-2018 prowadził on kadrę juniorów. Z kolei w zeszłym roku do roli trenera kadry B zatrudniono Czecha Radka Żidka. Ten jednak nie poradził sobie z powierzonym mu zadaniem. Jego podopieczni minionej zimy spisywali się bardzo słabo. Najlepszy z nich, Aleksander Zniszczoł, zajął 26. miejsce w… Pucharze Kontynentalnym. W tym samym cyklu siódme miejsce zajął Tomasz Pilch, który w zeszłym sezonie był członkiem właśnie kadry juniorów.

Od tego sezonu Pilch, a także Bartosz Czyż i Paweł Wąsek mają wraz z Maciusiakiem awansować do drugiego zespołu (mają w nim pozostać też wspomniany Zniszczoł, a także Klemens Murańka). Z kolei szkoleniowcem juniorskiego zespołu skoczków zostanie dotychczasowy asystent Maciusiaka, Wojciech Topór. Z kolei Żidek, według informacji „Onet.pl”, ma objąć posadę dyrektora technicznego kadry B.

Warto jednak zaznaczyć, że poniższe zmiany mają na razie charakter założeń, które na czwartkowym posiedzeniu Polskiego Związku Narciarskiego przedstawili trener kadry A, Stefan Horngacher oraz dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej, Adam Małysz. „Wypracowane propozycje zostaną przedstawione na posiedzeniu Zarządu PZN, w dniu 17 kwietnia 2018 roku, gdzie zostaną jeszcze raz przeanalizowane, zatwierdzone i podane do publicznej wiadomości” – czytamy na stronie PZN-u.

 

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Z myślą o młodzieży i… emeryturach

  To ewenement na skalę świata, żeby urzędujący premier inaugurował rozgrywki sezonu piłkarskiego, a tak właśnie – za sprawą Mateusza Morawieckiego –...

  Adam Godlewski22 lipca 2018
 • Bramkarz GKS-u Tychy został napadnięty

  W nocy z soboty na niedzielę bliżej niezidentyfikowana grupka napadła Johna Murraya.

  Redakcja22 lipca 2018
 • Zmarzlik jak z kosmosu!

  To miał być wieczór Taia Woffindena. Lider klasyfikacji generalnej marzył o pierwszej w karierze wygranej na torze w Cardiff, ale plany...

  Arkadiusz Adamczyk22 lipca 2018
 • Zagłębie Sosnowiec z nową umową sponsorską

  Firma L'emir, autoryzowany dealer i serwisant samochodów marki Skoda w Dąbrowie Górniczej, związała się nową umową o współpracy z Zagłębiem.

  Redakcja22 lipca 2018
 • Trio włączone

  Wczoraj klub z Okrzei zgłosił do rozgrywek ekstraklasy trzech młodych zawodników.

  KRIS22 lipca 2018
 • Wojna Cracovii z kapitanem. Kto kłamie?

  Cracovia nie mogła gorzej rozpocząć tego sezonu. Pasy przegrały ze Śląskiem, a przy okazji eksplodował konflikt z Miroslavem Covilo.

  Mateusz Miga22 lipca 2018
 • Mucha nie siada: W Kielcach listy piszą. Tylko adresat niewłaściwy

  Sensacja w lidze piłki ręcznej. Hegemon krajowy, a i niepośledni gracz europejski, ozłocony pucharem Ligi Mistrzów dwa lata temu, uciułał budżet...

  Tomasz Mucha22 lipca 2018
 • Stopa Jóźwiaka

  Trener Ivan Djurdjević na wczorajszy mecz eliminacji Ligi Europy nie zabrał Tymoteusza Klupsia i Kamila Jóźwiaka.

  JK22 lipca 2018
 • Trzy szalone remisy

  Mecze Górnika z Koroną mają swoją dramaturgię i historię, a szczególnie zacięta rywalizacja pomiędzy obu zespołami była w poprzednim sezonie. Jak...

  Michał Zichlarz22 lipca 2018