Zobacz
Do góry

Mączyński: Poznaję swój organizm

Parę tygodni temu – w dwóch zdaniach – informowaliśmy, że do treningów z drużyną GieKSy wrócił Sebastian Nowak. Teraz to samo napisać możemy o Mateuszu Mączyńskim.

Rzeczywiście – potwierdza nam 26-latek. – Od poniedziałku ćwiczę już na pełnych obrotach, biorę udział we wszystkich gierkach i… cieszę się, że z kolanem wszystko OK – tłumaczy. Mateusz Mączyński zerwania więzadeł krzyżowych przednich w lewym kolanie doznał 19 maja, w starciu ze… swą byłą drużyną, GKS-em Tychy.

Parę dni później przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadeł, a potem… cierpliwie czekał na to, aż „natura zrobi swoje”.

Sześć miesięcy przerwy

Powrót zawodnika do treningów z pełnym obciążeniem nie oznacza oczywiście, że już w sobotę w Bielsku-Białej zobaczymy go na lewej obronie GieKSy w potyczce z Podbeskidziem. – Sześć miesięcy przerwy zostawia jednak ślad – przyznaje lewy obrońca.

– Pierwszy raz w życiu miałem taką kontuzję, i tak długą przerwę w grze. Tak naprawdę dopiero poznaję swój organizm od strony reakcji na taki rozbrat z boiskiem – dodaje. I nawet nie próbuje spekulować, czy zdąży jeszcze w tym roku (zostały cztery mecze do rozegrania) z powrotem do takiej formy, która dałaby mu choć kilka minut na murawie.

Nie myśli o konkurencji

Pod nieobecność Mączyńskiego, katowiczanie na lewą obronę zakontraktowali Simona Kupca oraz – w końcówce okienka transferowego – Tymoteusza Puchacza. O ile Słowak nie powalił nikogo na kolana swą dyspozycją, o tyle kandydat do gry w przyszłorocznych finałach mistrzostw świata U-20 pokazał się parokrotnie z bardzo dobrej strony; tyle że bardziej w ofensywie, niż poczynaniach stricte defensywnych.

GKS Katowice z podziałem punktów w Bytowie

– Konkurencja nikomu nie zaszkodziła – uśmiecha się Mateusz Mączyński, pytamy o rywali na jego pozycję. – Na razie jednak zbyt wiele o tym nie myślę. Musimy generalnie w tej końcówce roku wziąć się w garść jako drużyna. bo sytuacja w tabeli jest trudna – podkreśla.

Walka o miejsce w jedenastce – w jego przypadku, ale także na tych pozycjach, na których katowiczanie planują zimą zmiany kadrowe – rozegra się przede wszystkim w trakcie dwumiesięcznych przygotowań, w styczniu i lutym.

 

Na zdjęciu: Ten obrazek sprzed sześciu miesięcy zwiastował trudne chwile dla Krzysztofa Mączyńskiego (na ziemi). Teraz Mączyński może niebawem wrócić na boisko.

 

Fortuna I liga

Sobota, godz. 17.45

Podbeskidzie Bielsko–Biała – GKS Katowice

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Chudy już rządzi. Piast odpoczywa. Kto w ślady Milika?

  W czwartkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja23 stycznia 2019
 • Pniówek 74 Pawłowice. Wraca Świerczek

  W rundzie wiosennej konkurentem Bartosza Gocyka do miejsca w bramce Pniówka nie będzie 21-letni Błażej Mandrysz, lecz o dwa lata starszy...

  Bogdan Nather23 stycznia 2019
 • Tajna broń Zagłębia Sosnowiec

  Ogromną rolę w misji ratowania ekstraklasy dla Sosnowca odegrać ma Thomas Klimmeck, specjalista od przygotowania motorycznego. Najlepsze recenzje wystawił mu sam...

  Łukasz Żurek23 stycznia 2019
 • Urbańczyk: Ta zmiana była mi potrzebna

  Rozmowa z Maciejem Urbańczykiem, byłym pomocnikiem Ruchu Chorzów.

  Maciej Grygierczyk23 stycznia 2019
 • „Szafa” ekstraklasy się nie boi

  Karol Stanek zaczął trenować jeszcze przed piątymi urodzinami. Od zawsze uznawany był za spory talent. Choć pochodzi z małej miejscowości pod...

  Krzysztof Brommer23 stycznia 2019
 • Matras: Wszystko przebiega zgodnie z planem

  - Za nami pierwszy obóz w Protaras. Była okazja, żeby ciężko popracować. Teraz dołożymy kolejną pracę – mówi Mateusz Matras, nowy...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019
 • Roginić w Podbeskidziu. Transfer za gotówkę

  Marko Roginić związał się z Podbeskidziem na półtora roku. Teraz klub pracuje nad pozyskaniem defensywnego pomocnika.

  Jakub Kubielas23 stycznia 2019
 • Z drugiej strony. Między Genoą a Milanem

  Zgryźliwcy wyśmiewają się z mediów: Piątek (Krzysztof) tu, Piątek tam, Piątek we wtorek, a może w środę lub w piątek.

  Andrzej Grygierczyk23 stycznia 2019
 • Czas na nowy system gry

  - Kadra zespołu cały czas się modyfikuje i zmienia. Czekamy na ostateczne decyzje – mówił przed ponownym wylotem do Protaras na...

  Michał Zichlarz23 stycznia 2019