Zobacz
Do góry

MAMY TO! JESTEŚMY MISTRZAMI ŚWIATA!

Polscy siatkarze wygrali w Turynie z reprezentacją Brazylii 3:0 w finale mistrzostw świata 2018 i obronili tytuł wywalczony przed czterema laty!

To co działo się w hali w Turynie przerosło najśmielsze oczekiwania polskich kibiców. Biało-Czerwoni wybiegli na boisko w swoim najmocniejszym zestawieniu i od pierwszych piłkę widać było brak jakichkolwiek kalkulacji. Walka była wyrównana, świetne spotkanie rozgrywał Bartosz Kurek, raz za razem łamiąc atakami ducha Brazylijczyków. Ostatecznie pierwszą część meczu Polacy wygrali 28:26.

Drugi set zaczęliśmy z jeszcze większym animuszem, a Polacy imponowali zwłaszcza blokiem – dzięki czemu dało się odskoczyć na kilka punktów. Brazylijczycy co prawda za każdym razem umieli odrabiać straty, ale nie wiedzieli jak przejąć kontrolę nad meczem. A koncert zaczął Bartosz Kurek, który grał jak natchniony i to głównie dzięki niemu biało-czerwoni drugiego seta wygrali 25:20.

Podopieczni trenera Heynena byli już o krok od złota, ale… właśnie ten krok był najtrudniejszy. O ile trzeci set zaczął się idealnie, Polacy wypracowali sobie nawet 6 punktową przewagę, to w samej końcówce w grze reprezentantów Polski coś się zacięło. Brazylijczycy bezwzględnie to wykorzystali doprowadzając do stanu 20:22 – wtedy czas wziął Heynen, czym trochę uspokoił grę naszych, a w poczynaniach rywali zaczęły pojawiać się błędy. Dzięki czemu Polacy wygrali 25:23 i ostatecznie sięgnęli po złoto mistrzostw świata.

Coś, co przed startem mundialu mogło być tylko w strefie marzeń, stało się faktem. Polacy obronili tytuł mistrzów świata!

Brazylia – Polska 0:3 (26:28, 20:25, 23:25)

Brazylia: Bruno Rezende, Douglas Souza, Felipe Fonteles, Wallace De Souza, Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Thales Hoss (libero) oraz William Arjona, Evandro Guerra, Maique Reis (libero), Lucas Loh.

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • To jeszcze nie optimum

  U „górali” wróciła skuteczność i bezbłędna gra w defensywie. Efekt? Sparing z niełatwym rywalem wygrany bardzo pewnie.

  Jakub Kubielas19 lutego 2019
 • Punkty ważniejsze niż bramki

  W Sosnowcu po szalonym meczu z Arką mają powody do zadowolenia. Cieszy się też Vamara Sanogo, choć akurat kolejnego gola w...

  zich19 lutego 2019
 • Kolejna spełniona obietnica

  Jesteś piłkarzem Piasta i masz kłopoty ze skutecznością? Powiedz o tym głośno na łamach „Sportu”. Po tym, jak przełamał się Jorge Felix,...

  Krzysztof Brommer19 lutego 2019
 • Nie ma mowy o panice

  W okresie przygotowawczym Stal Brzeg przegrała pięć meczów kontrolnych. - Stwarzamy sytuacje, ale szwankuje skuteczność - mówi trener Piotr Jacek.

  Bogdan Nather19 lutego 2019
 • Postać kolejki – Szymon Pawłowski

  Od dłuższego czasu sosnowieckie Zagłębie stoi na skraju przepaści. Spotkanie z Arką Gdynia było batalią o życie.

  BN19 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata!

  Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające w stosunku do Dominika Furmana. Taras Romanczuk złożył też doniesienie na policję.

  zich19 lutego 2019
 • Szeweluchin: Niepotrzebne słowa

  Rozmowa z Ołeksandrem Szeweluchinem, byłym piłkarzem Górnika Zabrze.

  zich19 lutego 2019
 • Wielki powrót Kuby!

  To musiał być taki powrót. Jakub Błaszczykowski przywitał się z fanami Wisły Kraków golem na miarę pierwszej wiosennej wygranej.

  Mateusz Miga18 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata! Armaty ze styropianu. Kolejna spełniona obietnica

  We wtorkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 lutego 2019