Zobacz
Do góry

Marcin Brosz: To odpowiedź na to, jak się rozwinęliśmy

Górnik Zabrze wygrał w ostatnim meczu sezonu z Wisłą Kraków. Na konferencji prasowej spotkanie skomentowali trenerzy: Marcin Brosz oraz Joan Carrillo.

Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze: – Graliśmy cały sezon w dwunastu i są tego efekty. Sukcesy się zdobywa razem. Łatwo nie było, to był bardzo trudny sezon, szczególnie jego końcówka. Ambicją, zaangażowaniem, wolą walki i wiarą, że możemy to osiągnąć, mamy to, o czym marzyliśmy. Żyliśmy z meczu na mecz, nie patrzyliśmy na to, co dzieje się na innych stadionach, nie kalkulowaliśmy. Chcieliśmy wygrać, co nam się udało i z czego strasznie się cieszymy. To nie był prosty mecz. Bardzo twardy, jedni i drudzy chcieli wygrać, nikt nie odstawiał nogi. Tak powinien wyglądać sport. Patrząc na powołania do reprezentacji, na trzech pomocników z ekstraklasy dwóch jest naszych. To odpowiedź na to, jak się rozwinęliśmy.


FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Joan Carrillo, trener Wisły Kraków: – To było dość wyrównane spotkanie, całkiem intensywne, z dużą liczbą fauli. Mieliśmy swoje szanse, ale Górnik okazał się bardziej efektywny. Myślę, że obraz naszego zespołu nie był zły. Po stracie drugiego gola staraliśmy się mocniej zaatakować. Żałuję, bo za nami wiele pracy, którą włożyliśmy, by grać w pucharach, choć jeszcze kilka tygodni temu nikt na nas nie stawiał. To był dziwny mecz, bo walczyliśmy o Europę, a zabrakło naszych kibiców.


Fot: Krzysztof Porebski / PressFocus

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Patryk Sokołowski nowym zawodnikiem Piasta

  Piast Gliwice ogłosił dziś pozyskanie 23-letniego pomocnika, Patryka Sokołowskiego. Wychowanek Legii Warszawa podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

  Redakcja21 czerwca 2018
 • Teraz głównie kondycja

  Piastunki w idealnych warunkach przygotowują się do nowego sezonu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu we Wronkach – zapewnia trener Waldemar Fornalik.

  Zbigniew Cieńciała21 czerwca 2018
 • Paryż, Frankfurt, Nowy Jork… Urlopowicze wracają do Sosnowca

  Piłkarze beniaminka spotkali się wczoraj po raz pierwszy po zasłużonych urlopach.

  żuk21 czerwca 2018
 • W nieustannym natarciu

  Trener Górnika Zabrze Marcin Brosz nie narzeka, że z jego drużyny odeszło kilku kluczowych zawodników.

  Bogdan Nather21 czerwca 2018
 • Nowy trener, nowy sprzęt

  Informowaliśmy już, że na zgrupowaniu Piasta we Wronkach brakuje m.in. Konstantina Vassiljeva.

  leś20 czerwca 2018
 • Zabrzańskie „łowienie talentów”

  „Górnicy” trenują w Wodzisławiu Śląskim już w pełnym składzie, bo dotarli do hotelu Amadeus „spóźnieni” Szymon Żurkowski, Paweł Bochniewicz i Dani...

  Dariusz Leśnikowski20 czerwca 2018
 • Makowski przy Kresowej na rok?

  Podopieczni Dariusz Dudka rozpoczynają dzisiaj przygotowania do pierwszego po 10 latach sezonu w ekstraklasie.

  żuk20 czerwca 2018
 • Legendy na stanowiskach

  Maciej Stolarczyk został trenerem, a Arkadiusz Głowacki dyrektorem sportowym „Białej Gwiazdy”. Byli znakomici piłkarze zastąpili Hiszpanów – Joana Carrillo i Manuela...

  PAP19 czerwca 2018
 • Kądzior po chorwacku

  Damian Kądzior po 12 miesiącach żegna Zabrze. Klub kupił go rok temu za 300 tysięcy złotych, a wczoraj został sprzedany za...

  mag19 czerwca 2018