Zobacz
Do góry

Marcin Brosz: To odpowiedź na to, jak się rozwinęliśmy

Górnik Zabrze wygrał w ostatnim meczu sezonu z Wisłą Kraków. Na konferencji prasowej spotkanie skomentowali trenerzy: Marcin Brosz oraz Joan Carrillo.

Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze: – Graliśmy cały sezon w dwunastu i są tego efekty. Sukcesy się zdobywa razem. Łatwo nie było, to był bardzo trudny sezon, szczególnie jego końcówka. Ambicją, zaangażowaniem, wolą walki i wiarą, że możemy to osiągnąć, mamy to, o czym marzyliśmy. Żyliśmy z meczu na mecz, nie patrzyliśmy na to, co dzieje się na innych stadionach, nie kalkulowaliśmy. Chcieliśmy wygrać, co nam się udało i z czego strasznie się cieszymy. To nie był prosty mecz. Bardzo twardy, jedni i drudzy chcieli wygrać, nikt nie odstawiał nogi. Tak powinien wyglądać sport. Patrząc na powołania do reprezentacji, na trzech pomocników z ekstraklasy dwóch jest naszych. To odpowiedź na to, jak się rozwinęliśmy.


FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Joan Carrillo, trener Wisły Kraków: – To było dość wyrównane spotkanie, całkiem intensywne, z dużą liczbą fauli. Mieliśmy swoje szanse, ale Górnik okazał się bardziej efektywny. Myślę, że obraz naszego zespołu nie był zły. Po stracie drugiego gola staraliśmy się mocniej zaatakować. Żałuję, bo za nami wiele pracy, którą włożyliśmy, by grać w pucharach, choć jeszcze kilka tygodni temu nikt na nas nie stawiał. To był dziwny mecz, bo walczyliśmy o Europę, a zabrakło naszych kibiców.


Fot: Krzysztof Porebski / PressFocus

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa