Zobacz
Do góry

MKS Dąbrowa Górnicza. Ostatni Amerykanin

Kadra dąbrowskiego zespołu skompletowana.

Jego ostatnim zawodnikiem został Cleveland Melvin. 27-letni Amerykanin mierzy 203 cm i jest absolwentem uczelni De Paul z Chicago. Potem grał w G-League oraz Meksyku, Libanie, na Węgrzech i ostatnio w Chorwacji i Izraelu. Jest bardzo wszechstronny. Klub awizuje go jako silnego skrzydłowego, ale równie dobrze radzi sobie dalej od kosza. Nie stroni też od rzutów z dystansu. W czasach gry na uczelni uchodził za spory talent. Już w pierwszym roku występów otrzymał nagrodę dla najlepszego debiutanta Konferencji American Athletic. W ostatnim roku gry (2013/14) notował średnie na poziomie 16,7 pkt, 6,4 zbiórek i 1,6 bloków.

Poprzedni sezon spędził najpierw w KK Cibona Zagrzeb, a następnie przeniósł się do izraelskiego Hapoelu Gilboa Galil Elyon. W Lidze Adriatyckiej zdobywał średnio 10,4 pkt, 5,2 zbiórki i 1,1 bloku. W Izraelu natomiast 4,5 punktu i 3,3 zbiórki.

Na zakontraktowaniu Melvina szefowie MKS-u zakończyli budowę drużyny na nowy sezon. Oprócz niego zagraniczny zaciąg tworzą: Ben Richardson, Sam Dower i Trey Davis. Uzupełniają ich Polacy: Bartłomiej Wołoszyn, Michał Gabiński, Mathieu Wojciechowski (ma również paszport francuski), Jakub Kobel, Szymon Łukasiak i Mateusz Zębski.

Dąbrowianie mają za sobą pierwszy sparing. We własnej hali przegrali z I-ligowym Rawlplug Sokół Łańcut 77:84. Zagrali jednak w okrojonym składzie; brakowało Davisa oraz Dowera. Najwięcej punktów dla MKS-u zdobyli Szymon Łukasiak (24) oraz Michał Gabiński (17) i Ben Richardson (16). Przed MKS-em kolejne mecze kontrolne m.in. z Miastem Szkła Krosno, GTK Gliwice, Polpharmą Starogard Gdański czy mistrzem Polski, Anwilem Włocławek. Z tą ostatnią drużyną zmierzą się 7 września na otwarcie nowej hali w Oświęcimiu. Sezon natomiast rozpoczną 2 października od wyjazdowego starcia ze Stelmetem ENEĄ BC Zielona Góra.

Komentarze

Więcej w katowicki sport