Zobacz
Do góry

Na linii Katowice-Białystok

Nazwisko Jacka Paszulewicza pojawiło się w spekulacjach dotyczących obsady stanowiska trenera Wisły Kraków.

Nie ma tematu, więc niepotrzebny komentarz – opiekun GieKSy, przebywający na urlopie z dala od kraju, bardzo szybko odpowiedział na pytanie o prawdziwość tego typu spekulacji. W końcu mających jakąś podstawę, bo przecież jako zawodnik nosił na piersi „Białą gwiazdę” – i niemało sukcesów z nią zanotował.

W tym kontekście ważne jest jednak i drugie zagadnienie: o warunki umowy szkoleniowca z katowickim klubem. Niejeden z trenerów, podejmując pracę w pierwszej lidze, na wszelki wypadek umieszcza w dokumentach klauzulę o możliwości odejścia w razie otrzymania oferty z ekstraklasy. Jacek Paszulewicz odpowiedzi wprost na to pytanie nie udzielił. Za to dyrektor sportowy GKS-u – i owszem. – Nie. Nie mam co prawda w tej chwili przed sobą kontraktu trenera, ale nie przypominam sobie, by takowy zapis w nim istniał – zapewnia Tadeusz Bartnik.

Wygląda więc na to, że katowiczanie przygotowania do nowego sezonu w przyszłym tygodniu rozpoczną ze sztabem szkoleniowym w dotychczasowym składzie. Nie można tego powiedzieć jednak o drużynie – również w kontekście tych piłkarzy, którzy mają ważne kontrakty. Pożegna się z Bukową Lukas Klemenz, choć… zmienił się docelowy kierunek jego „emigracji”: bliska zakontraktowania go jest Jagiellonia. Kwota odstępnego, oscylująca w granicach ćwierć miliona, dla wicemistrza kraju nie stanowi specjalnego obciążenia. Swoją drogą zdarzyć się może, że jego następca w Katowicach przyjedzie na Śląsk z… Białegostoku. GieKSa mocno zainteresowana jest bowiem Dawidem Szymonowiczem. Tenże, po jesieni spędzonej na Słowacji (ViOn Zlate Moravce), wiosną w „Jadze” nie grał w ogóle. Katowiczanie mają jednak mocnych – bo ekstraklasowych – konkurentów; chrapkę na niespełna 23-letniego gracza ma m.in. kielecka Korona.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Fatalny początek. Czekają na licencję. Konkurencja!

  W środowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja19 czerwca 2018
 • To mój sezon, najwyższy czas!

  Rozmowa z Pauliną Gubą, najlepszą polską kulomiotką.

  Tomasz Mucha19 czerwca 2018
 • Legendy na stanowiskach

  Maciej Stolarczyk został trenerem, a Arkadiusz Głowacki dyrektorem sportowym „Białej Gwiazdy”. Byli znakomici piłkarze zastąpili Hiszpanów – Joana Carrillo i Manuela...

  PAP19 czerwca 2018
 • Ten drugi…

  Dwaj solidni pierwszoligowcy dołączają do ekipy GKS-u Katowice.

  Dariusz Leśnikowski19 czerwca 2018
 • Prezes Podbeskidzia zrezygnował!

  We wtorek na oficjalnej stronie internetowej Podbeskidzia pojawił się komunikat rady nadzorczej spółki.

  JK19 czerwca 2018
 • Wraca Sanogo

  Podopieczni Dariusza Dudka przygotowania do nowego sezonu rozpoczynają w środę.

  żuk19 czerwca 2018
 • Trochę świeżej krwi

  Dziś o godz. 10.30 treningiem na boisku przy Osiedlu A drużyna z Tychów rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

  Maciej Grygierczyk19 czerwca 2018
 • Nowy napastnik w GKS-ie Tychy

  GKS Tychy pozyskał właśnie snajpera. Roczny kontrakt (z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy) podpisał były zawodnik GKS-u Bełchatów, Piotr Giel.

  Redakcja19 czerwca 2018
 • Kądzior po chorwacku

  Damian Kądzior po 12 miesiącach żegna Zabrze. Klub kupił go rok temu za 300 tysięcy złotych, a wczoraj został sprzedany za...

  mag19 czerwca 2018