Zobacz
Do góry

Na Śląsku garną się do biathlonu

Wydawałoby się, że o biathlonie powinno być teraz cicho, ale nic bardziej mylnego. Polski Związek Biathlonu piąty raz z rzędu organizuje cykl imprez promujących tą dyscyplinę pod hasłem „Biathlon dla każdego”. W ostatnich tygodniach odbyły się już trzy takie zawody, w Chorzowie, Zabrzu i w Żorach.

Podczas tej ostatniej, w żorskim Parku Cegielnia padł rekord frekwencji. Na starcie, w kilku kategoriach, od przedszkolaków do grupy open, stanęło w biegowe i strzeleckie szranki aż 268 uczestników!

– Zaczynaliśmy od siedmiu imprez w województwie śląskim. Teraz wszystko rozrosło się do 18 zawodów w całej Polsce. Jesteśmy tam, gdzie chcą z nami współpracować – tłumaczy prezes PZBiath. Dagmara Gerasimuk i dodaje: – Te imprezy mają dwojaki charakter, chodzi o promocję naszej dyscypliny, ale przede wszystkim o zachęcenie dzieci do uprawiania tego sportu w klubach.

Polski Związek Biathlonu na popularyzację swojej dyscypliny dostaje coraz większe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Władze polskiego biathlonu chcą teraz zacząć aktywną współpracę ze szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi. – Chodzi nam o wprowadzenie biathlonu do programu zajęć z wychowania fizycznego. Widzę, że jest realne zainteresowanie władz, żeby nasza dyscyplina przez szkoły znowu mogła się rozwijać – mówi prezes Gerasimuk.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Wciąż w robocie

  Choć ekstraklasa zakończyła rozgrywki w miniony weekend, część graczy Górnika Zabrze o odpoczynku może tylko pomarzyć.

  Dariusz Leśnikowski25 maja 2018
 • Cieślak wybrał Dudka

  Patryk Dudek - aktualny indywidualny wicemistrz świata będzie partnerem Macieja Janowskiego w pierwszym finale Speedway of Nations.

  Arkadiusz Adamczyk24 maja 2018
 • Djurdjević ze wsparciem

  Ten sezon był dla nas najbardziej rozczarowujący. Mieliśmy autostradę do mistrzostwa. To niewiarygodne, jak bardzo zawaliliśmy ten sezon – mówił wiceprezes...

  Redakcja24 maja 2018
 • Uwaga, złowrogo za miedzą

  W tym sezonie piłkarze Zagłębia Sosnowiec nie wygrali jeszcze wyjazdowej potyczki na terenie województwa śląskiego. Ostatnia szansa na przełamanie niedobrej passy...

  Łukasz Żurek24 maja 2018
 • „Łowy” w Grudziądzu. Młodzieżą stoją. Zbiera owoce!

  W piątkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja24 maja 2018
 • Stop dla „Eddiego”

  GKS nie puści Edgara Bernhardta na zgrupowanie reprezentacji Kirgistanu, na które został powołany.

  mag24 maja 2018
 • Łapać życie garściami

  Rozmowa z Damianem Kądziorem, skrzydłowym Górnika Zabrze.

  Jerzy Mucha24 maja 2018
 • Na własne życzenie

  Tej porażki można było uniknąć, ale w kluczowych momentach zabrakło koncentracji.

  Włodzimierz Sowiński24 maja 2018
 • To nie był handel licencją…

  Rozmowa z Bogdanem Serwińskim, trenerem Muszynianka Muszyna, która wycofała się z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

  Jerzy Mucha24 maja 2018