Zobacz
Do góry

Napięcie przed 4. kolejką ekstraklasy

Dla kilku klubów może być przełomowa. Ich meczom będą towarzyszyły spore emocje.

Mistrzostwo nie dla nich?

Fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus

Zapowiedzi gry o mistrzostwo były trochę na wyrost. Michał Probierz już po trzeciej kolejce najwyraźniej uznał, że „przeszarżował” w wywiadach parę tygodni temu.

W poniedziałek Cracovia nie była w stanie strzelić gola Arce; zresztą nie strzeliła go w tym sezonie jeszcze wcale. Sobotnie spotkanie w Szczecinie – z równie nieskuteczną Pogonią – w razie porażki na dłużej może zepchnąć „Pasy” w otchłań ligowej tabeli.

Młodzi… muszą poczekać?

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

No właśnie… Kosta Runjaić jeszcze nie zdążył nacieszyć się komplementami za stawianie na młodych, a już… musi zastanawiać się, na jak długo cierpliwości dla jego nowej strategii starczy właścicielom klubu. W jego przypadku zastrzeżenie jest identyczne: przegrana z Cracovią może oznaczać miano „czerwonej latarni” na długie tygodnie.

A – przypomnijmy – właśnie w takich okolicznościach niespełna rok temu niemiecki szkoleniowiec dostał pracę w Szczecinie.

Bij mistrza!

Fot. Irek Dorożański/400mm

Nic to, że z „tymczasowym” Aleksandarem Vukoviciem na ławce; nic to, że po pucharowym boju z Luksemburczykami – Legia to… Legia, a jej przyjazd do Gliwic to prawdziwy egzamin dla Piasta.

Faktem jest natomiast, że Waldemar Fornalik – jako trener Ruchu – nieraz znajdował sposób na stołecznych milionerów; więc i teraz to lider tabeli inny wynik niż zwycięstwo powinien traktować jak stratę punktów.

A Jakub Czerwiński i Tomasz Jodłowiec mają okazję – pierwszą od czasu rozstania z Łazienkowską – udowodnienia, że… zbyt lekką ręką się ich tam pozbyto.

 

 

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Irena Półtorak patronką ronda?

  Sosnowiec chce upamiętnić Irenę Półtorak, „matkę polskiej kobiecej piłki nożnej". Jej imieniem ma być nazwane jedno z nowych rond powstających w...

  Redakcja11 grudnia 2018
 • Z drugiej strony. Kiedy nudzą się zabawki…

  Informacje płynące z Krakowa, a konkretnie z okolic ulicy Reymonta, gdzie mieści się stadion i siedziba Wisły, wyglądają po trosze na...

  Redakcja11 grudnia 2018
 • Audyt w Wiśle. Niepokojące wnioski

  Wciąż waży się przyszłość Wisły Kraków. Do czwartku lub piątku potrwa audyt w klubie.

  Mateusz Miga11 grudnia 2018
 • Barylski zastąpił Pawłowskiego w Śląsku Wrocław

  Stało się. Śląsk poinformował o zmianie na ławce trenerskiej. Tadeusza Pawłowskiego na ławce zastąpi póki co jego asystent Paweł Barylski.

  Redakcja11 grudnia 2018
 • Postać kolejki. Petteri Forsell

  To był kolejny świetny mecz w wykonaniu filigranowego pomocnika Miedzi.

  zich11 grudnia 2018
 • Wydarzenie kolejki. Wyjazdowa niemoc Piasta

  Sierpień, wrzesień, październik listopad - to nie wertowanie kalendarza, a miesiące bez wygranej gliwiczan na obcym terenie. W sobotę w Warszawie...

  Krzysztof Brommer11 grudnia 2018
 • Krótka piłka: Przetarg (kuluarowo) już przesądzony

  W tym tygodniu powinny wreszcie zostać sfinalizowane rozmowy w kwestii sprzedaży praw medialnych przez Lotto Ekstraklasę na dwa najbliższe sezony.

  Adam Godlewski11 grudnia 2018
 • Trudna walka o utrzymanie

  Jedna z legend Górnika przestrzega. – Teraz każdy mecz będzie trudny. Patrząc na to co się dzieje wydaje się, że do...

  Michał Zichlarz11 grudnia 2018
 • Stan nagłej separacji

  Zagłębie Sosnowiec wyjdzie na mecz z Lechem Poznań bez nominalnego napastnika. Vamara Sanogo jest kontuzjowany, Alexander Christovao został karnie odsunięty od...

  Łukasz Żurek11 grudnia 2018