Zobacz
Do góry

Nikt nie spadnie, Ruch też

Barażowy turniej o udział w ekstraklasie piłkarek ręcznych nie odbędzie się – poinformował komisarz rozgrywek ZPRP Bogusław Trojan. „Pierwszoligowe drużyny poinformowały nas, że z powodów finansowych i organizacyjnych nie są gotowe do występów w najwyższej klasie” – dodał.

W barażach o utrzymanie miały wziąć udział cztery drużyny – dwie najsłabsze ekipy ekstraklasy i mistrzowie dwóch grup pierwszej ligi. W grupie A pierwsze dwa miejsca zajęły zespoły Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały, ale zgodnie z regulaminem rozgrywek nie mogą brać udziału w rozgrywkach ekstraklasy. W tej sytuacji działacze Związku Piłki Ręcznej w Polsce zaproponowali udział w barażach ekipie MKS PR URBIS Gniezno. Klub z Wielkopolski zajął trzecie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi.

„Klub z Gniezna złożył oświadczenie, że nie jest przygotowany organizacyjnie do ewentualnej gry w ekstraklasie i rezygnuje z udziału w barażu” – powiedział PAP komisarz rozgrywek ZPRP.

Początkowo udziałem w turnieju zainteresowany był mistrz grupy B pierwszoligowych rozgrywek SPR Olkusz, który miał nawet być gospodarzem barażu o pozostanie w ekstraklasie. „Klub poinformował jednak, że zabiegi o zwiększenie finansowania drużyny w przyszłorocznych rozgrywkach nie powiodły się i SPR rezygnuje ostatecznie z udziału w turnieju” – zaznaczył Trojan.

Komisarz dodał, że decyzję co do losów drużyn, które zajmą dwa ostatnie miejsca w ekstraklasie, podejmie zarząd ZPRP na posiedzeniu, które odbędzie się 20 maja. Prawdopodobnie jednak po zakończeniu obecnego sezonu z ekstraklasy nie spadnie żaden zespół. „Nie chcę wchodzić w kompetencje zarządu, bo to on podejmie decyzję. Nie słyszałem jednak do tej pory głosów, które by sugerowały zmniejszenie ligi” – zaznaczył.

Na kolejkę przez zakończeniem rozgrywek ekstraklasy wiadomo już, że ostatnią pozycję w tabeli zajmie Korona Handball Kielce (18 punktów po 31 kolejkach). O siedem punktów więcej mają szczypiornistki Ruchu Chorzów i KPR Jelenia Góra.

Autor: Janusz Majewski

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Mistrz uległ wicemistrzowi

  Udany rewanż wicemistrzów nad mistrzem kraju.

  Włodzimierz Sowiński18 września 2018
 • Efektowna przewrotka

  Skromny, pracowity, młody człowiek, którego piłka po prostu szuka w polu karnym. Ma naturalny dar umiejętnego znalezienia się pod bramką rywali...

  Zbigniew Cieńciała18 września 2018
 • Pożegnalna runda. Pokaz frustracji. Czas leczy rany?!

  W środowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 września 2018
 • Problem z konsumpcją?

  Rozpędzony lider zaplecza ekstraklasy ostatnio jakby wyhamowywał, bo tak należy traktować remisy z Garbarnią i Stalą Mielec. Według szkoleniowca ekipy spod Jasnej Góry...

  KRIS18 września 2018
 • Problem, ale niewielki

  Po sobotnim meczu z Garbarnią Kraków piłkarze beniaminka I ligi z Jastrzębia w niedzielę dostali wolne, ale w poniedziałek przygotowania do...

  BN18 września 2018
 • Kapitan podpadł kibicom

  Najzagorzalsi fani klubu z Tychów podczas meczu z Podbeskidziem „pozdrowili” Łukasza Grzeszczyka obraźliwym transparentem. – Wyjaśniliśmy już sobie, o co poszło...

  Maciej Grygierczyk18 września 2018
 • Długa lista nieobecnych

  Maciej Urbanowicz i Michał Kotlorz zostali odsunięci od dwóch meczów po - zdawałoby się - niewinnej bójce.

  sow18 września 2018
 • Klub w szponach gangsterów?

  Na boisku rządzi Rafał Boguski. A kto rządzi w wiślackich gabinetach?

  Mateusz Miga18 września 2018
 • W tabelę spojrzę dopiero wiosną

  Rozmowa z Michalem Papadopulosem, czeskim napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer18 września 2018