Zobacz
Do góry

Niesłowni Czesi psują plany beniaminka

Rozpisując przygotowania do nowego sezonu, trener jastrzębian Jarosław Skrobacz zaplanował grę kontrolną z czeskim MFK Frydek-Mistek.

Do sparingu miało dojść 27 czerwca w Rybniku-Kamieniu, gdzie GKS 1962 Jastrzębie będzie przebywał na zgrupowaniu. Okazuje się, że do tego pojedynku nie dojdzie. – Zadzwonił do mnie trener czeskiej drużyny Martin Pulpit (został trenerem Frydka-Mistka 9 stycznia br. – przyp. BN), którego znam z okresu jego pracy w Odrze Wodzisław – powiedział trener GKS-u 1962, Jarosław Skrobacz. – Powiedział, że nie może zagwarantować przyjazdu swojej drużyny, więc wykreśliłem Czechów z grafika. Podobny „numer” zrobili nam zimą, dlatego trzeci raz już im nie zaproponujemy rozegrania sparingu. Szukamy teraz chętnego, który z nami zagra w tym terminie.

Wczoraj dwuletni kontrakt w Jastrzębiu podpisał 24-letni Dawid Gojny, który przez ostatnie cztery lata bronił barw rybnickiego ROW-u. Wychowanek Odry Wodzisław z reguły grywał na lewej obronie, zimą testowała go Cracovia, ale do transferu nie doszło. Drugim nowym nabytkiem beniaminka I ligi jest napastnik Adam Żak, do tej pory grający w Rozwoju Katowice. Na pozostałe konkrety (nazwiska) musimy jeszcze poczekać. Rozważano kandydaturę defensywnego pomocnika Gwardii Koszalin, Roberta Ziętarskiego, ale weryfikacja 25-letniego piłkarza w trakcie ostatniego meczu jastrzębian z Gwardią wypadła negatywnie, więc pomysł upadł. Sztab szkoleniowy poszukuje jeszcze jednego napastnika, środkowego obrońcy oraz środkowego pomocnika.

Odeszli z drużyny Jarosława Skrobacza napastnik Ville Salmikivi (wyjechał do Finlandii), obrońca Kacper Czajkowski (powrót do Ruchu Chorzów) oraz najlepszy snajper zespołu Daniel Szczepan, którego na dwa lata zakontraktował Śląsk Wrocław.

Harmonogram meczów sparingowych GKS-u 1962 przedstawia się następująco: 27.06 – brak rywala, 30.06 – Raków Częstochowa, 4.07 – Rozwój Katowice, 7.07 – Puszcza Niepołomice, 11.07 – MKS Kluczbork, 14.07 – Garbarnia Kraków.

Komentarze

Więcej w katowicki sport