Zobacz
Do góry

Od 20 lat to samo…

Spore zamieszanie powstało po informacji PZHL, że Henryk Gruth (na zdjęciu), czterokrotny olimpijczyk i jedyny Polak w Hokejowej Galerii Sław, został doradcą związku ds. szkoleniowych.

Sam zainteresowany, jak już wcześniej informowaliśmy, spotkał się przed mistrzostwami świata w Budapeszcie z wiceprezesem związku Mirosławem Minkiną, z którym rozmawiał o systemie szkolenia dzieci i młodzieży. Ale też wiadomo, że Gruth jest mocno zaangażowany w pracę w klubie z Zurychu i w związku z tym nie może być zainteresowany objęciem stanowiska szefa szkolenia związku czy też jakiejkolwiek innej funkcji.

– Od ponad 20 lat deklaruję kolejnym prezesom związku swoją pomoc, ale jak do tej pory nic z tego nie wynikało. Na razie jestem mocno zajęty pracą w Zurychu, acz w rozmowie z prezesem Minkiną powiedziałem, że służę swoim doświadczeniem i radą. Dziwnym trafem w ostatnim czasie otrzymuję sporo telefonów od kolegów z kraju, a każdy z nich oczekuje ode mnie deklaracji. Mogę wszystkich zapewnić, że w miarę możliwości pomogę, ale jednocześnie muszę mocno zaakcentować, że po powrocie ze Szwajcarii praca w związku na jakimkolwiek stanowisku mnie nie interesuje. Chciałbym spokojnie wypić kawę w ogrodzie… – zakończył, jak zwykle, żartobliwie Henryk Gruth.

Wokół związku jest spora zawierucha spowodowana tym, że kilka frakcji rozpoczęło walkę o władzę. Każda z nich próbuje wykorzystać Grutha do swoich celów. Sam zainteresowany – od ponad 50 lat jest związany z hokejem – nie wyobraża sobie, by nie pomóc dyscyplinie, gdy jest w biedzie, natomiast nie chce uczestniczyć po czyjejkolwiek stronie w walce o władzę.

Komentarze

Więcej w hokej

 • Słowacka kolonia w GKS-ie Tychy

  Rozmowy o transferach w zespole mistrza Polski, GKS-ie Tychy, nabrały przyspieszenia.

  sow10 maja 2018
 • Andrej Gusow pozostał trenerem GKS-u Tychy

  Andrej Gusow w przyszłym sezonie nadal będzie trenował hokeistów GKS-u Tychy. 49-letni szkoleniowiec podpisał umowę na dwa lata z opcją przedłużenia...

  Redakcja7 maja 2018
 • Bez rozgrzewki. Biedą też trzeba umieć zarządzać

  - Trudno pozbyć się wrażenia, że hokejowe mistrzostwa w Budapeszcie były esencją nieporadności całego środowiska hokejowego. Co za tą esencją się...

  Andrzej Grygierczyk5 maja 2018
 • Hokejowy wicemistrz Polski przedłużył umowę z dwoma zawodnikami

  Tauron KH GKS Katowice przedłużył kontrakty z obrońcą Tomaszem Skokanem i bramkarzem Kamilem Berggruenem.

  Redakcja1 maja 2018
 • Nolan się pożegnał?

  Fatalny występ polskich hokeistów podczas mistrzostw świata i spadek do niższej grupy rozgrywkowej, może mieć konsekwencje dla trenera kadry.

  sow1 maja 2018
 • Biało-czerwoni w hokejowym zaścianku!

  Przed mistrzostwami świata Dywizji IA w Budapeszcie nie kryliśmy naszych obaw o losy reprezentacji Polski. Turniej zgromadził wymagających rywali z ambicjami...

  Włodzimierz Sowiński28 kwietnia 2018
 • Nie było cudu…

  Polski hokeistom pozostało z niepokojem obserwować mecze Kazachów i Włochów ze Słoweńcami.

  Włodzimierz Sowiński26 kwietnia 2018
 • Brytyjczycy dali nam lekcję hokeja!

  Przed mistrzostwami w Budapeszcie przekonywaliśmy, że nie będzie tak łatwo uniknąć degradacji. Teraz stoimy nad przepaścią...

  Włodzimierz Sowiński25 kwietnia 2018
 • Autostrada czy wyboista droga?

  Wynik meczu z Brytyjczykami w dużej mierze zadecyduje, jaką rolę odegrają biało-czerwoni w mistrzostwach świata Dywizji IA.

  Włodzimierz Sowiński25 kwietnia 2018