Zobacz
Do góry

Od 20 lat to samo…

Spore zamieszanie powstało po informacji PZHL, że Henryk Gruth (na zdjęciu), czterokrotny olimpijczyk i jedyny Polak w Hokejowej Galerii Sław, został doradcą związku ds. szkoleniowych.

Sam zainteresowany, jak już wcześniej informowaliśmy, spotkał się przed mistrzostwami świata w Budapeszcie z wiceprezesem związku Mirosławem Minkiną, z którym rozmawiał o systemie szkolenia dzieci i młodzieży. Ale też wiadomo, że Gruth jest mocno zaangażowany w pracę w klubie z Zurychu i w związku z tym nie może być zainteresowany objęciem stanowiska szefa szkolenia związku czy też jakiejkolwiek innej funkcji.

– Od ponad 20 lat deklaruję kolejnym prezesom związku swoją pomoc, ale jak do tej pory nic z tego nie wynikało. Na razie jestem mocno zajęty pracą w Zurychu, acz w rozmowie z prezesem Minkiną powiedziałem, że służę swoim doświadczeniem i radą. Dziwnym trafem w ostatnim czasie otrzymuję sporo telefonów od kolegów z kraju, a każdy z nich oczekuje ode mnie deklaracji. Mogę wszystkich zapewnić, że w miarę możliwości pomogę, ale jednocześnie muszę mocno zaakcentować, że po powrocie ze Szwajcarii praca w związku na jakimkolwiek stanowisku mnie nie interesuje. Chciałbym spokojnie wypić kawę w ogrodzie… – zakończył, jak zwykle, żartobliwie Henryk Gruth.

Wokół związku jest spora zawierucha spowodowana tym, że kilka frakcji rozpoczęło walkę o władzę. Każda z nich próbuje wykorzystać Grutha do swoich celów. Sam zainteresowany – od ponad 50 lat jest związany z hokejem – nie wyobraża sobie, by nie pomóc dyscyplinie, gdy jest w biedzie, natomiast nie chce uczestniczyć po czyjejkolwiek stronie w walce o władzę.

Komentarze

Więcej w hokej

 • Walka z „Wiedźminem”

  Tyszanie po raz drugi w sezonie odprawili „Szarotki”, ale do końca sezonu jeszcze daleko. Zobacz wyniki piątkowych meczów Polskiej Hokej Ligi.

  Włodzimierz Sowiński16 listopada 2018
 • Błąd i kary GieKSy

  Szkoda straconej szansy, bo była szansa na korzystny wynik, ale golem nie przynosi wstydu. W sobotę ostatnia szansa awansu.

  sow16 listopada 2018
 • Dla Gusowa to ostatnie po czterdziestce…

  W Tychach będzie odświętnie - trener Andrej Gusow obchodzi urodziny, a prezent może być jeden...

  sow16 listopada 2018
 • Mocne uderzenie „GieKSy”!

  Katowiczanie efektownie pokonali Włochów, stawiając pierwszy krok do finału Pucharu Kontynentalnego! Bohaterem Tomasz Malasiński.

  sow15 listopada 2018
 • Tauron KH GKS Katowice walczy o awans

  Hokeiści Tauron KH GKS Katowice nie ukrywają swoich ambicji i chcą znaleźć się w najlepszej „czwórce” Pucharu Kontynentalnego.

  Włodzimierz Sowiński15 listopada 2018
 • JKH GKS Jastrzębie: zwycięstwo po mękach

  Drużyna Roberta Kalabera dopiero w ostatniej tercji złamała opór Automatyki Gdańsk i zainkasowała trzy punkty.

  Bogdan Nather13 listopada 2018
 • Valtonen: Zabrakło paliwa i wyszedł z tego diesel

  Sześć pytań do Tomasza Valtonena, selekcjonera reprezentacji biało-czerwonych. Valtonen podsumowuje występ kadry hokeistów w Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanym w...

  Włodzimierz Sowiński13 listopada 2018
 • Biało-czerwoni bez zwycięstwa w Gdańsku

  Reprezentacja Polski przegrała z Austrią 0:2 w meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge.

  Włodzimierz Sowiński11 listopada 2018
 • Dzielna postawa biało-czerwonych, ale niewiele to dało

  Polscy hokeiści ulegli Norwegom 2:4, ale Tomasz Valtonen, trener reprezentacji, nie ma zastrzeżeń do ich gry. Rywal za mocny.

  Włodzimierz Sowiński10 listopada 2018