Zobacz
Do góry

Podbeskidzie. Bielszczanie już na boisku

„Górale” wrócili do zajęć. Pojawił się na nich Damian Hilbrycht, który niebawem zostanie wypożyczony na pół roku z Rekordu Bielsko-Biała.

Najpierw spotkanie i krótka odprawa na Stadionie Miejskim, a następnie pierwszy trening na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach. Tak wyglądał pierwszy dzień treningowy zespołu Podbeskidzia Bielsko-Biała w 2019 roku. Na pierwszych zajęciach pojawili się wszyscy zawodnicy obecnej kadry. Łącznie z Kacprem Kostorzem, który jest o krok od transferu do Legii Warszawa. „Kosta”, nawet jeżeli zostanie sprzedany do klubu mistrza Polski, najbliższe pół roku spędzi jednak na wypożyczeniu pod Klimczokiem.

Jak dotąd „górale” nie dokonali jeszcze ani jednego transferu do klubu, ale wszystko wskazuje na to, że pierwszym wzmocnieniem zespołu będzie pozyskanie z Rekordu Bielsko-Biała, Damiana Hilbrychta. Zawodnik ten trenował wczoraj z zespołem, a do końca tego sezonu zostanie wypożyczony do Podbeskidzie z klauzulą pierwokupu. – Dzisiejszy trening miał charakter wprowadzający, zawierał głównie ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz elementy techniki – mówił wczoraj drugi trener Podbeskidzia, Hubert Kościukiewicz. – Zwłaszcza zajęcia z piłką sprawiły dużą przyjemność zawodnikom, po których widać było, że są spragnieni treningów piłkarskich.

Więzik: Rozglądać się na miejscu

Sprzyjało temu boisko w Czechowicach, które mimo trudnych warunków było dobrze przygotowane do zajęć. W następnych dniach poprzez badania wydolnościowe, test progresywny do odmowy, sprawdzimy poziom wytrenowania zawodników, ponieważ każdy z nich miał wytyczne dotyczące treningów indywidualnych w okresie świątecznym, na siłowni przeprowadzony zostanie test siły. Zawodnicy zostaną profilaktycznie przebadani również przez specjalistów z zakresu kardiologii, stomatologii i laryngologii. Zaczyna się bardzo intensywny okres dla całej drużyny, mamy nadzieję, że będzie dopisywało zdrowie i każdy z zawodników będzie mógł się optymalnie przygotować do wiosny – przybliżył plany na najbliższe dni asystent trenera Krzysztofa Bredego.

Być może już dziś na treningu Podbeskidzia pojawi się kolejna nowa twarz. Chodzi – wg informacji portalu bielsko.biala.pl – o 24-letniego napastnika z Chorwacji, ale jego personalia nie są jeszcze znane. Pozyskanie zawodnika, który potrafi strzelać bramki, powinno być tej zimy dla Podbeskidzia priorytetem. Wprawdzie w bielskim zespole bardzo dobrze funkcjonuje Valerijs Szabala, ale zespół nie posiada wartościowego zmiennika dla Łotysza. Już jesienią brak alternatywy wyraźnie doskwierał trenerowi Brede, a przecież bywało i tak, że „Szabi” miewał „humory” jeżeli chodzi o dyspozycję strzelecką. Wprawdzie zdobył osiem bramek i obok Łukasza Sierpiny był najskuteczniejszym strzelcem I ligi, ale notował również przestoje. Jeden z nich miał miejsce pod koniec rundy, kiedy to nie był w stanie strzelić bramki w czterech kolejnych spotkaniach.

 

Na zdjęciu: Jak widać humory na pierwszych zajęciach bielszczanom wyraźnie dopisywały.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Błaszczykowski znów zagrał w Wiśle

  Na razie tylko 45 minut w sparingu, ale stało się. Jakub Błaszczykowski ponownie zagrał w barwach Wisły.

  Mateusz Miga19 stycznia 2019
 • Jodłowiec znów gliwicki

  Trochę to trwało, ale się udało. Działacze Piasta zakończyli negocjacje z przedstawicielami Legii w sprawie dalszej przyszłości Tomasza Jodłowca. Były reprezentant Polski...

  Krzysztof Brommer19 stycznia 2019
 • KPR Ruch Chorzów. Nie przestraszyć się!

  Dzisiaj Chorzów odwiedzą naszpikowane reprezentantkami kraju mistrzynie Polski z Lublina. Czy chorzowska młodzież jest w stanie postawić się kandydatkom do złota?

  Zbigniew Cieńciała19 stycznia 2019
 • Teraz wielkolud z Nitry

  Lada dzień do ekipy Zagłębia Sosnowiec dołączyć ma 31-letni bramkarz, Lukasz Hrosso. W trakcie zgrupowania w Chorwacji rozegra dwa spotkania kontrolne...

  Łukasz Żurek19 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka?!

  To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie...

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Drugi test Podbeskidzia

  Dziś o godz. 11.00 na boisku w Rybniku-Kamieniu zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zagra drugi sparing tej zimy.

  JK19 stycznia 2019
 • Solidne wzmocnienie Gieksy

  To będzie poważne wzmocnienie! W rundzie wiosennej w Gieksie ma grać były kapitan Korony Radek Dejmek.

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Skrobacz: Irytujące błędy

  Po przegranym 2:0 sparingu z Piastem Gliwice Jarosław Skrobacz, trener GKS-u 1962 Jastrzębie nie był zadowolony.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019