Zobacz
Do góry

Podbeskidzie. Transfer do stolicy

To już praktycznie przesądzone. Kacper Kostorz zostanie piłkarzem warszawskiej Legii. Podbeskidzie zarobi ok. 250 tysięcy euro.

Wszystko wskazuje na to, że transferową bombę na poziomie pierwszej ligi mamy właśnie za sobą. Już tylko kataklizm może stanąć na drodze przenosinom [Kacpra Kostorza], piłkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała, do Legii Warszawa. „Kosta”, czyli piłkarz, który w tym roku skończy 20 lat, do końca sezonu pozostanie jednak pod Klimczokiem, na zasadzie wypożyczenia. Wygląda zatem na to, że wszystkie strony są zadowolone. Podbeskidzie potrzebuje przecież ogranego już młodzieżowca w swoim zespole. Tymczasem Legia piłkarza o takim statusie potrzebować będzie od przyszłego sezonu, ponieważ wtedy w życie wejdzie obowiązek gry młodzieżowca w każdym klubie ekstraklasy.

Podbeskidzie. Bielszczanie już na boisku

Przypomnijmy, że transferowa saga z udziałem Kacpra Kostorza trwa od końcówki zeszłego roku. Z tego, co udało nam się wówczas ustalić, zawodnikiem bardzo mocno zainteresowana była Jagiellonia Białystok. Klub z Podlasia złożył nawet ofertę wykupu klauzuli, która zawarta była w umowie młodego piłkarza z Podbeskidziem i wynosi – nieoficjalnie – 250 tysięcy euro. Następnie okazało się jednak, że „Jaga” była za mało konkretna i do gry wkroczyła Legia.

Według niektórych doniesień prasowych Kostorzem interesowały się jeszcze Cracovia i Górnik Zabrze, ale to ekipa mistrza Polski okazała się najbardziej rzeczowa. Legia zdecydowała się na aktywowanie klauzuli wykupu zawodnika, co oznacza, że na konto bielskiego klubu wpłynie nieco ponad milion złotych. „Kosta”, tym samym, stanie się jednym z najdroższych piłkarzy kiedykolwiek sprzedanym przez Podbeskidzie.

Przypomnijmy, że zawodnik ten ma na swoim koncie 42 występy w I lidze, w których strzelił dwa gole. Od środy rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej z Podbeskidziem i wiele wskazuje na to, że wystąpi w jutrzejszym sparingu, w którym „górale” zmierzą się z Ruchem Zdzieszowice. Początek meczu, który zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach, o godz. 11.00.

 

Na zdjęciu: Kacper Kostorz (z lewej) przenosi się do Legii Warszawa, ale najbliższe pół roku spędzi jeszcze w Podbeskidziu.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • KPR Ruch Chorzów. Nie przestraszyć się!

  Dzisiaj Chorzów odwiedzą naszpikowane reprezentantkami kraju mistrzynie Polski z Lublina. Czy chorzowska młodzież jest w stanie postawić się kandydatkom do złota?

  Zbigniew Cieńciała19 stycznia 2019
 • Teraz wielkolud z Nitry

  Lada dzień do ekipy Zagłębia Sosnowiec dołączyć ma 31-letni bramkarz, Lukasz Hrosso. W trakcie zgrupowania w Chorwacji rozegra dwa spotkania kontrolne...

  Łukasz Żurek19 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka?!

  To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie...

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Drugi test Podbeskidzia

  Dziś o godz. 11.00 na boisku w Rybniku-Kamieniu zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zagra drugi sparing tej zimy.

  JK19 stycznia 2019
 • Solidne wzmocnienie Gieksy

  To będzie poważne wzmocnienie! W rundzie wiosennej w Gieksie ma grać były kapitan Korony Radek Dejmek.

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Tyszanie wrócili na pierwsze miejsce

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści GKS-u Tychy zapowiadają walkę do końca. Trzy punkty z JKH GKS Jastrzębie to kolejny krok do wygrania...

  Włodzimierz Sowiński18 stycznia 2019
 • Skrobacz: Irytujące błędy

  Po przegranym 2:0 sparingu z Piastem Gliwice Jarosław Skrobacz, trener GKS-u 1962 Jastrzębie nie był zadowolony.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka? Do rozbiórki? Udało się!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 stycznia 2019
 • Stare grzechy pierwszoligowca

  Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Piast Gliwice bez problemów pokonał GKS Jastrzębie.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019