Zobacz
Do góry

Strajk piłkarzy. Kolejny były mistrz Polski zalega z wypłatami

Polonia Warszawa po rundzie jesiennej zajmuje 2. miejsce w tabeli III ligi. Piłkarze dwukrotnego mistrza Polski coraz częściej myślą jednak nie o awansie, ale o zaległościach, jakie ma wobec nich klub.

Po rundzie jesiennej Polonia Warszawa jest druga w tabeli z realnymi szansami na promocję o szczebel wyżej (7 pkt straty do Sokoła Aleksandrów). Będzie jednak z tym duży problem, bo przy Konwiktorskiej nie płacą. Poloniści dali wyraźnie do zrozumienia, że mają już dość zabawy w kotka i myszkę. Kilku z nich ma już propozycje z rywalizujących z Czarnymi Koszulami trzecioligowcami.

Piłkarze „Czarnych Koszul” opóźnili o dwa dni przygotowania do sezonu i nie wyszli na treningi. Krzysztof Chrobak mógł przeprowadzić pierwsze zajęcia dopiero w środę. Przyczyną są duże opóźnienia w wypłatach dla zawodników, które w niektórych przypadkach sięgają nawet września ubiegłego roku.

Sytuacja trochę przypomina tę w Krakowie. Przypomnijmy, że Polonii nie udało się uratować ekstraklasowego bytu. W 2013 roku z powodów finansowych została zdegradowana z najwyższej klasy rozgrywkowej (słynne już przelewy z Wiednia, rzekomo wysłane przez ówczesnego właściciela Ireneusza Króla, a które do dziś nie dotarły). Zmuszona była odbudowywać swą pozycję od IV ligi. Czarnym Koszulom udało się nawet awansować na szczebel centralny, by po roku spaść do III ligi.

Przykład Polonii to cenna lekcja dla wszystkich skupionych wokół Wisły Kraków. Spadek i odbudowywanie wszystkiego od zera wcale nie musi oznaczać łatwej, lekkiej i przyjemnej powrotnej drogi na szczyt.

AD

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze

Więcej w piłka nożna

 • Snajper na wyższej półce

  Krzysztof Piątek znalazł się wczoraj na pierwszych stronach włoskich dzienników. Wieczorem finalizowano jego transfer z Genoi do Milanu, któremu ma pomóc...

  Redakcja19 stycznia 2019
 • Teraz wielkolud z Nitry

  Lada dzień do ekipy Zagłębia Sosnowiec dołączyć ma 31-letni bramkarz, Lukasz Hrosso. W trakcie zgrupowania w Chorwacji rozegra dwa spotkania kontrolne...

  Łukasz Żurek19 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka?!

  To może być jeden z hitów zimowego okienka transferowego. Niewykluczone, że tym, który zastąpi Krzysztofa Piątka w Genoa CFC będzie nie...

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Drugi test Podbeskidzia

  Dziś o godz. 11.00 na boisku w Rybniku-Kamieniu zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała zagra drugi sparing tej zimy.

  JK19 stycznia 2019
 • Solidne wzmocnienie Gieksy

  To będzie poważne wzmocnienie! W rundzie wiosennej w Gieksie ma grać były kapitan Korony Radek Dejmek.

  Michał Zichlarz19 stycznia 2019
 • Skrobacz: Irytujące błędy

  Po przegranym 2:0 sparingu z Piastem Gliwice Jarosław Skrobacz, trener GKS-u 1962 Jastrzębie nie był zadowolony.

  Bogdan Nather18 stycznia 2019
 • Żurkowski za Piątka? Do rozbiórki? Udało się!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja18 stycznia 2019
 • Manuel Junco: W Wiśle brakowało nawet na benzynę i długopis

  Spowiedź byłego dyrektora sportowego Wisły Kraków.

  Mateusz Miga18 stycznia 2019
 • Jaga rozbiera Wisłę. Za żywą gotówkę

  Jagiellonia to największy beneficjent kryzysu w Wiśle Kraków. Jesus Imaz i Martin Kostal zamienią Kraków na Białystok.

  Mateusz Miga18 stycznia 2019