Zobacz
Do góry

Pożar w Rakowie ugaszony

Choć zespół spod Jasnej Góry ma szeroką i wyrównaną kadrę to zupełnie nieoczekiwanie problemem była mała liczba młodzieżowców.

Stąd właśnie ostatnie ruchy transferowe były skupione na załatwieniu tej sprawy. Do niedawna Raków miał w kadrze tylko dwóch piłkarzy spełniających wymogi młodzieżowca, czyli mających 21 lat lub mniej. Tymi zawodnikami byli dwaj pomocnicy – Adam Radwański (rocznik 1998) i bohater ostatniego meczu z Odrą Opole – Miłosz Szczepański (1998).

– Faktycznie mieliśmy problem, bo to dwaj piłkarza grający w tej samej formacji, a przecież zdarzają się kontuzje i kartki – przyznaje trener Rakowa Marek Papszun. Sztab szkoleniowy i władze częstochowskiego klubu postanowiły zaradzić tym niedoborom i wypożyczony z Pogoni skrzydłowego bądź też napastnika Marcina Listkowskiego (1998) oraz bramkarza Wisły Kraków Kacpra Chorążkę (1999).

Trzeci do bramki z Krakowa?

Zwłaszcza ten pierwszy, ofensywny zawodnik powinien dać trenerowi Papszunowi duży komfort w „szafowaniu” młodzieżowcami. Jak pisaliśmy kilka dni temu Listkowski może grać, jako napastnik lub za jego plecami, a w Szczecinie ostatni najczęściej grywał na bokach pomocy.

Gorzej może być z Chorążką, bowiem pozyskany tego lata, doświadczony bramkarz Michał Gliwa, od początku sezonu stał się bardzo mocnym punktem częstochowian. Wydaje się, że Raków postawiłby na Chorążke tylko w awaryjnej sytuacji, gdyby z różnych względów nie mogli zagrać trzech wcześniej wymienieni młodzieżowcy.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Pasy rosną w siłę. Musimy wypić to piwo. Asysty dodatkowym bodźcem

  W czwartkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Mateusz Wojciechowski20 lutego 2019
 • Kapitan ma być gotowy

  Kontuzja Kamila Nitkiewicza okazała się mniej groźna niż przypuszczano i 32-letni obrońca MKS-u Kluczbork wrócił już do treningów.

  Bogdan Nather20 lutego 2019
 • Napastnik nr 4

  „Niebiescy” są zdecydowani na pozyskanie Mariusza Idzika, testowanego od tygodnia napastnika Miedzi. Możliwe, że to nie koniec personalnych działań na linii...

  Maciej Grygierczyk20 lutego 2019
 • GKS Tychy. Sparingowo najsłabsi

  Tak kiepskich wyników meczów kontrolnych, jak tyszanie, nie notuje tej zimy żaden inny pierwszoligowiec. Świetną okazję na przełamanie drużyna trenera Ryszarda...

  mag20 lutego 2019
 • Dobrą nowina potrzebna od zaraz

  Raków Częstochowa czeka na decyzję w sprawie modernizacji stadionu. Czy dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki na pewno wyniesie obiecane 20,5...

  Andrzej Zaguła20 lutego 2019
 • Mają tę moc!

  W Sosnowcu daleko jeszcze do hurraoptymizmu, ale wygrana w meczu z Arką (3:2) dała nadzieję na skuteczne zakończenie misji pod hasłem...

  Redakcja20 lutego 2019
 • Lider w szatni i na boisku

  Kolejnym z zakontraktowanych przez Górnika Zabrze zawodników jest Boris Sekulić. To piłkarz, który ma ciekawą biografię.

  Michał Zichlarz20 lutego 2019
 • Płatek: Mistrzostwo? To jest do zrobienia!

  Rozmowa z Arturem Płatkiem, dyrektorem sportowym Górnika Zabrze.

  Redakcja20 lutego 2019
 • Kuba już prowadzi

  W poniedziałek Jakub Błaszczykowski zdobył pierwszego gola dla Wisły od czasu powrotu do klubu, a w gabinetach podpisano ważną umowę.

  Mateusz Miga20 lutego 2019