Zobacz
Do góry

Przerwać klątwę

Przed play offem mamy jeszcze dwa mecze i będziemy bardzo mocno walczyć, chcąc zająć jak najwyższą pozycję – zapowiedział Jacek Winnicki, trener MKS Dąbrowa Górnicza.

Dąbrowianie w ostatniej kolejce pokonali u siebie TBV Start Lublin i przypieczętowali swój awans do grona ośmiu najlepszych ekip w kraju, które w drugiej części rozgrywek powalczą o mistrzostwo Polski. – To dla nas ogromny sukces, biorąc pod uwagę problemy z kontuzjami, z którymi borykaliśmy się praktycznie od początku sezonu. Teraz przed nami najważniejsza faza sezonu. Bardzo się cieszę, że w niej jesteśmy, bo to najlepszy czas w sezonie. Grają w niej najlepsze zespoły i najlepsi zawodnicy i Dąbrowa Górnicza jest w tym gronie – mówił szkoleniowiec MKS-u.

Zanim jednak jego podopieczni powalczą o medale, już dzisiaj czeka ich ogromne wyzwanie. Zmierzą się bowiem z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. To dla nich bardzo niewygodna ekipa. W ekstraklasie z nią jeszcze nigdy nie wygrali. W poprzednim sezonie zostali wyeliminowani przez ostrowian w pierwszej rundzie play off, a w bieżącym, w pierwszej rundzie przegrali przed własną publicznością 68:73.

Do tego Stal w ostatnim czasie jest w sporym „gazie”. Wygrywa mecz za meczem. Ma na koncie sześć kolejnych triumfów i to nie z byle kim, bo z mistrzem Stelmetem Zielona Góra oraz wicemistrzem Polski Polskim Cukrem Toruń. Przeciwko MKS-owi Stal powinna zagrać już w pełnym składzie. Do zespołu wrócił bowiem Adam Łapeta. Wystąpił już nawet w ostatnim starciu z Polpharmą Starogard Gd. i zdobył nawet 8 punktów.

To duże wzmocnienie. Doświadczony środkowy miał miesięczną przerwę spowodowaną urazem ręki. – Nie powiem, że wszystko jest super, ale powoli jest lepiej. Ręka już na tyle nie boli, że umożliwia mi to powrót do gry – tłumaczył Łapeta.

Z własnymi kibicami żegnają się dzisiaj koszykarze z Gliwic. Podejmują Polpharmę Starogard Gd. Dla obu zespołów spotkanie oprócz prestiżu nie ma znaczenia. Nie grozi im ani spadek, ani awans do play offu.

Dzisiaj grają

WARSZAWA, 18.00: Legia – Rosa Radom
KROSNO, 18.00: Miasto Szkła – Asseco Gdynia
GLIWICE, 18.00: GTK – Polpharma Starogard Gdański
LUBLIN, 19.00: TBV Start – AZS Koszalin
OSTRÓW WLKP., 19.00: BM Slam Stal – MKS Dąbrowa Górnicza
TORUŃ, 19.00: Polski Cukier – Trefl Sopot

Komentarze

Więcej w katowicki sport