Zobacz
Do góry

Przybecki jednoznacznie stawia na formę

Selekcjoner Piotr Przybecki powołał 18 zawodników na inauguracyjne mecze eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Kosowem (24 października o 18.00 w Ostrowcu Świętokrzyskim) oraz z Izraelem (28 bm. o 19.30 w Tel Awiwie).

Trener biało-czerwonych postawił w sporej mierze na graczy wyróżniających się na starcie sezonu, m.in. rozgrywających Pawła Krupę z Pogoni Szczecin i Adriana Kondratiuka z Wybrzeża Gdańsk, a także leworęcznego Macieja Majdzińskiego z bundesligowego Bergischer. Wrócił również na środek boiska Michał Potoczny z MMTS Kwidzyn, a powołania nie otrzymał Łukasz Gierak z II-ligowej niemieckiej Lubeki.

Kilku wypadło ze składu

Z kadry wypadli na najbliższą sesję m.in. dwaj zawodnicy NMC Górnika – obrotowy Marek Daćko oraz rozgrywający Ignacy Bąk. Ostał się wśród bramkarzy ich klubowy kolega Mateusz Kornecki, a także oczywiście Adam Malcher z Gwardii Opole; wypadł – niemieszczący się często w meczowej „16” Orlenu Wisły Płock – Adam Morawski. Uwagę zwraca także tylko trzech nominalnych skrzydłowych.

Najpierw Ostrowiec, potem stolica

Reprezentacja zbierze się 19 października w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, skąd uda się do Ostrowca. Po meczu z Kosowem bazą będzie stolica, skąd 27 bm. kadra poleci do Tel Awiwu.

Grupowymi rywalami biało-czerwonych są jeszcze Niemcy, z którymi zmierzą się w kwietniu 2019 (w grudniu br. obie drużyny zagrają sparing w Kilonii). Eliminacje zakończą się na początku czerwca. Bezpośredni awans na turniej w Austrii, Szwecji i Norwegii uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup oraz cztery z trzecich miejsc.

Bramkarze: Adam Malcher (Gwardia Opole), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy), Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze); rozgrywający: Paweł Krupa (Sandra Spa Pogoń Szczecin), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg, Niemcy), Paweł Genda (VfB Luebeck-Schwartau, Niemcy), Antoni Łangowski (Gwardia), Adrian Kondratiuk (Energa Wybrzeże Gdańsk), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże, Ukraina), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse, Francja), Maciej Majdziński (Bergischer HC, Niemcy); skrzydłowi: Michał Daszek i Przemysław Krajewski (obaj Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (PGE Vive Kielce); obrotowi: Kamil Syprzak (FC Barca Lassa, Hiszpania), Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk, Niemcy), Patryk Walczak (TuS N-Luebbecke, Niemcy).

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w piłka ręczna