Zobacz
Do góry

Pytania (jeszcze) bez odpowiedzi

Trener Jerzy Brzęczek nie chciał zdradzić, w jakim składzie i ustawieniu wybiegną biało-czerwoni na mecz z Portugalią. Wiadomo jedynie, że nie będzie eksperymentów z formacją obronną.

Poprzedni selekcjoner, Adam Nawałka, przed mistrzostwami świata i na samym mundialu decydował się grać trójką w defensywie. Ten system chyba nie przypadł do gustu nie tylko piłkarzom, ale i nowemu trenerowi kadry.

Jerzy Brzęczek jasno podkreślił, że w tyłach stawia na stabilizację i automatyzmy. – Na pewno zagramy czwórką obrońców – przyznał selekcjoner biało-czerwonych, który nie miał zbyt wielu możliwości popracowania nad taktyką. Sztabowi najwięcej korzyści dał wtorek, gdy zespół trenował dwa razy. – Mieliśmy mało czasu na treningi, ale myślę, że wykorzystaliśmy go optymalnie i najlepiej, jak potrafiliśmy. Jestem przekonany, że mój zespół jest gotowy na mecz z Portugalczykami – mówił selekcjoner.

Z pewnością największe zagadki dotyczą tego, czy Polska wybiegnie na mecz z dwoma napastnikami i kto zagra na lewej obronie.

Zadanie Portugalczyków: Wygrać mimo trudności

– Nie ma co ukrywać, że mamy problem z tą pozycją, bo nie ma kontuzjowanego Macieja Rybusa. Bartek Bereszyński jest jedną z możliwych opcji. W ataku tych wariantów jest jeszcze więcej. Uważam, że wszyscy napastnicy są w dobrej formie – podkreślił Jerzy Brzęczek, który – podobnie, jak Fernando Santos – był pytany o brak Cristano Ronaldo. – Portugalia ma wielu dobrych piłkarzy i poradziła sobie bez Cristiano już w meczu z Włochami – stwierdził polski trener.

– Szanujemy rywala, obojętnie ktokolwiek zagra po drugiej stronie. Chcemy po prostu wyjść na murawę i wygrać – dodał obrońca biało-czerwonych Bartosz Bereszyński.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w piłka nożna

 • Trudne wybory trenera

  Jeżeli nie będzie załamania pogody, sobotni sparing GKS-u Jastrzębie z Puszczą Niepołomice odbędzie się w Wodzisławiu-Jedłowniku.

  Bogdan Nather19 lutego 2019
 • To jeszcze nie optimum

  U „górali” wróciła skuteczność i bezbłędna gra w defensywie. Efekt? Sparing z niełatwym rywalem wygrany bardzo pewnie.

  Jakub Kubielas19 lutego 2019
 • Punkty ważniejsze niż bramki

  W Sosnowcu po szalonym meczu z Arką mają powody do zadowolenia. Cieszy się też Vamara Sanogo, choć akurat kolejnego gola w...

  zich19 lutego 2019
 • Kolejna spełniona obietnica

  Jesteś piłkarzem Piasta i masz kłopoty ze skutecznością? Powiedz o tym głośno na łamach „Sportu”. Po tym, jak przełamał się Jorge Felix,...

  Krzysztof Brommer19 lutego 2019
 • Nie ma mowy o panice

  W okresie przygotowawczym Stal Brzeg przegrała pięć meczów kontrolnych. - Stwarzamy sytuacje, ale szwankuje skuteczność - mówi trener Piotr Jacek.

  Bogdan Nather19 lutego 2019
 • Postać kolejki – Szymon Pawłowski

  Od dłuższego czasu sosnowieckie Zagłębie stoi na skraju przepaści. Spotkanie z Arką Gdynia było batalią o życie.

  BN19 lutego 2019
 • Wydarzenie kolejki. Armaty ze styropianu

  Czterej kandydaci do tytułu mistrza Polski zdobyli w minionej kolejce w sumie ledwie jedną bramkę. Padła w piątej minucie doliczonego czasu...

  Łukasz Żurek19 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata!

  Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające w stosunku do Dominika Furmana. Taras Romanczuk złożył też doniesienie na policję.

  zich19 lutego 2019
 • Szeweluchin: Niepotrzebne słowa

  Rozmowa z Ołeksandrem Szeweluchinem, byłym piłkarzem Górnika Zabrze.

  zich19 lutego 2019