Zobacz
Do góry

MKS Dąbrowa Górnicza bez szans w Toruniu

W drugim meczu ćwierćfinałowym Energi Basket Ligi, MKS Dąbrowa Górnicza przegrał na wyjeździe z Polski Cukier Toruń 63:73.

Przed wyjazdem na północ Polski MKS Dąbrowa Górnicza muał jasny plan – jedno zwycięstwo. Niestety, nie udało się go zrealizować, choć w drugim spotkaniu wydawało się, że są w stanie złamać rywali. Gospodarze dobrze weszli w mecz. Szybko wywalczyli kilka punktów przewagi, ale goście cały czas byli blisko. – To są ostatnie mecze sezonu i nikt się nie oszczędza. MKS twardo walczył – z uznaniem o postawie ekipy z Dąbrowy Górniczej mówił Karol Gruszecki, skrzydłowy Polskiego Cukru.

Dąbrowianie kilka razy mogli dojść rywali, ale sami sobie w tym przeszkodzili. W kluczowych momentach mieli proste straty lub nie trafiali z czystych pozycji.

– Obrona jest nawet niezła. Gospodarze nie zdobywali łatwych punktów. Trochę szwankował natomiast nasz atak. Nie wpadło kilka rzutów. Najważniejsze jednak, że walczymy i jesteśmy blisko. Cztery punkty straty to niedużo – mówił w przerwie spotkania Piotr Pamuła, rzucający MKS-u.

Po przerwie na parkiecie niewiele się zmieniło. Gospodarze wciąż prowadzili, a dąbrowianie próbowali ich dojść. Nie potrafili jednak wykorzystać swojego największego atutu, przewagi w walce na tablicach. Co z tego, że mieli aż o 11 więcej zbiórek od rywali skoro z ponowienia akcji nie zdobyli punktów, zaliczając w całym spotkaniu 18 strat! Fatalnie spisywał się D.J. Shelton, który był praktycznie niewidoczny. Zwykle kończy mecze z double-double, a w niedzielę zdobył zaledwie 8 punktów i miał 9 zbiórek.

Losy meczu rozstrzygnęły się pod koniec trzeciej kwarty. Jeszcze w 25 minucie miejscowi wygrywali zaledwie 41:37. Pięć minut później mieli już 12 punktów przewagi (56:44). Co się stało? Przede wszystkim dąbrowianie pogubili się w ataku. Mnożyły się błędy, które miejscowi bezlitośnie wykorzystali. W roli głównej wystąpili Gruszecki i Glenn Cosey, którzy trafili ważne „trójki”.

W ostatnich 10 minutach przyjezdni próbowali jeszcze walczyć, ale nie mieli argumentów, by zatrzymać Polski Cukier.

Kolejne spotkanie 2 maja w Dąbrowie Górniczej.

Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza 73:63 (19:14, 15:16, 22:17, 17:16)

TORUŃ: Cosey 16 (4×3), Cel 8, Wiśniewski 5, Gruszecki 22 (3×3), Mbodj 10 – Perka, Jeszke, Newbill 12 (1×3), B. Diduszko, Sulima, Śnieg. Trener Dejan MIHEVC.
MKS DĄBROWA GÓRNICZA: Broussard 15 (1×3), Gabiński 4, Pamuła 6, Wołoszyn 7 (1×3), Shelton 8 – Novak 8 (2×3), Kowalenko 6, Kucharek 9 (1×3), Trojan. Trener Jacek WINNICKI.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • „Zameldować” się mogę bez wahania. Nawet bratu

  Rozmowa z Krzysztofem Gancarczykiem, pomocnikiem GKS-u 1962 Jastrzębie.

  Bogdan Nather22 września 2018
 • Przeciwnicy nie śpią

  Rozmowa z Marcinem Domagałą, trenerem IV-ligowej Polonii Bytom

  Maciej Grygierczyk22 września 2018
 • Przygotowujemy się na trudne spotkanie

  Cztery pytania do Waldemara Fornalika trenera Piasta.

  Krzysztof Brommer22 września 2018
 • Trema jest zawsze. Do… pierwszego gwizdka

  Jakub Dziółka zadebiutuje w niedzielne (po)południe jako pierwszy trener GieKSy. W ten sposób jego piłkarska przygoda zatoczyła koło - jest przecież...

  Dariusz Leśnikowski22 września 2018
 • W grupie siła

  Nie po to właściciel Michał Świerczewski budował szeroką i wyrównaną kadrę, by Raków był uzależniony od jednego lub dwóch graczy. W...

  KRIS22 września 2018
 • Kolejne rozczarowanie

  „Niebiescy” po raz kolejny prowadząc przez większą część meczu nie potrafią dowieźć zwycięstwa do końca.

  Zbigniew Cieńciała21 września 2018
 • Powtórka z żywiołu

  Po dwóch porażkach – w marcu w lidze i w lipcu w sparingu – zabrzanie w końcu odczarowali Piotrkowianina, wygrywając 28:26,...

  Tomasz Mucha21 września 2018
 • Trema jest. Na zero? Muszą postraszyć!

  W sobotnim numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja21 września 2018
 • Z Gandarą na Sandecję

  Po klęsce z ŁKS-em, Krzysztof Brede w bawełnę nie owijał. - Trzeba zapieprzać – powiedział szkoleniowiec „górali”.

  Jakub Kubielas21 września 2018