Zobacz
Do góry

Setka „Lewego” bez celebry na Stadionie Śląskim

Kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, wystąpi jutro w drużynie narodowej po raz setny.

Tak jak Robert Lewandowski będzie miał swój jubileusz, tak mecz z Portugalią będzie również szczególny dla poprzedniego kapitana, Jakuba Błaszczykowskiego. Zaliczy 103. spotkanie z orłem narodowym na piersi, co uczyni z niego samodzielnego rekordzistę pod względem liczby gier w kadrze A.

Wytrwali zostali nagrodzeni

Z tego tytułu obaj zostaną uhonorowani, ale… nie w czwartkowy wieczór na Stadionie Śląskim. Na taki moment będą musieli zaczekać ponad miesiąc. Krótka ceremonia odbędzie się 15 listopada przed towarzyskim meczem z Czechami w Gdańsku.

Czasem rządzi UEFA

– Pamiętamy o tym i jesteśmy na to przygotowani – zapewnia rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski. – W Gdańsku obaj otrzymają pamiątkowe patery i okolicznościowe koszulki. Dwa najbliższe mecze w Chorzowie, z Portugalią i Włochami, odbędą się pod egidą UEFA, która ściśle gospodaruje przedmeczowym czasem. Z tego względu musimy zaczekać na spotkanie o charakterze towarzyskim. Wtedy będziemy mieli większe pole manewru przed pierwszym gwizdkiem.

Parę tygodni temu pojawił się temat oficjalnego pożegnania Łukasza Piszczka, który po tegorocznym mundialu ogłosił zakończenie przygody z kadrą. Sugerowano, by doszło do tego przed meczem z Portugalią. Wiążące decyzje w tej sprawie jednak nie zapadły.

Na potyczkę z aktualnymi mistrzami Europy przebywający w kraju piłkarz Borussii Dortmund otrzymał zaproszenie – w charakterze gościa – od prezesa Zbigniewa Bońka. Klubowe obowiązki sprawiły jednak, że musi być tego dnia w Dortmundzie.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w piłka nożna

 • Trudne wybory trenera

  Jeżeli nie będzie załamania pogody, sobotni sparing GKS-u Jastrzębie z Puszczą Niepołomice odbędzie się w Wodzisławiu-Jedłowniku.

  Bogdan Nather19 lutego 2019
 • To jeszcze nie optimum

  U „górali” wróciła skuteczność i bezbłędna gra w defensywie. Efekt? Sparing z niełatwym rywalem wygrany bardzo pewnie.

  Jakub Kubielas19 lutego 2019
 • Punkty ważniejsze niż bramki

  W Sosnowcu po szalonym meczu z Arką mają powody do zadowolenia. Cieszy się też Vamara Sanogo, choć akurat kolejnego gola w...

  zich19 lutego 2019
 • Kolejna spełniona obietnica

  Jesteś piłkarzem Piasta i masz kłopoty ze skutecznością? Powiedz o tym głośno na łamach „Sportu”. Po tym, jak przełamał się Jorge Felix,...

  Krzysztof Brommer19 lutego 2019
 • Nie ma mowy o panice

  W okresie przygotowawczym Stal Brzeg przegrała pięć meczów kontrolnych. - Stwarzamy sytuacje, ale szwankuje skuteczność - mówi trener Piotr Jacek.

  Bogdan Nather19 lutego 2019
 • Postać kolejki – Szymon Pawłowski

  Od dłuższego czasu sosnowieckie Zagłębie stoi na skraju przepaści. Spotkanie z Arką Gdynia było batalią o życie.

  BN19 lutego 2019
 • Wydarzenie kolejki. Armaty ze styropianu

  Czterej kandydaci do tytułu mistrza Polski zdobyli w minionej kolejce w sumie ledwie jedną bramkę. Padła w piątej minucie doliczonego czasu...

  Łukasz Żurek19 lutego 2019
 • Grożą mu 3 lata!

  Rzecznik Dyscyplinarny PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające w stosunku do Dominika Furmana. Taras Romanczuk złożył też doniesienie na policję.

  zich19 lutego 2019
 • Szeweluchin: Niepotrzebne słowa

  Rozmowa z Ołeksandrem Szeweluchinem, byłym piłkarzem Górnika Zabrze.

  zich19 lutego 2019