Zobacz
Do góry

Ruch Chorzów ma dużego sponsora

Wczoraj koncern PepsiCo, właściciel marki Pepsi, podpisał 4-letnią umowę sponsorską z Ruchem Chorzów. – To dowodzi, że Ruch jest ciągle wartościową marką w polskim futbolu – mówi prezes Ruchu, Janusz Paterman.

Choć Ruch Chorzów za niedługo pożegna się z I ligą i sportowo przeżywa jeden z największych kryzysów w ostatnich latach, władze klubu z ulicy Cichej dobiły targu z poważnym sponsorem. Wczoraj została podpisana umowa z koncernem PepsiCo, właścicielem m.in. marki Pepsi. Czteroletni kontrakt (z opcją przedłużenia) obejmuje dostawę napojów, sfinansowanie remontu popularnego „grzybka” oraz świadczenia finansowe. W imieniu sponsora umowę podpisał Ireneusz Kwapień, a w imieniu Ruchu prezes Janusz Paterman. Jej wartość objęta jest tajemnicą.

– Fakt, że doprowadziliśmy do podpisania tej umowy właśnie teraz, w tak trudnej sytuacji sportowej klubu, dowodzi, że Ruch jest ciągle wartościową marką w polskim futbolu. Światowy koncern, o takiej pozycji biznesowej jak PepsiCo nie rozmawia bowiem, a już na pewno nie podpisuje umów z firmami, które nie są kojarzone z sukcesem – skomentował prezes Ruchu, Janusz Paterman.

Komentarze

Więcej w katowicki sport