Zobacz
Do góry

Rusza liga, której świat nam zazdrości!

PGE Ekstraliga rozpoczyna sezon 2018!

Następny1 z 4
Użyj strzałek ← → do nawigacji

Tak jak w koszykówce standardy wyznacza amerykańska NBA; tak jak w futbolu amerykańskim nie ma sobie równych NFL, tak jak w piłce nożnej za najbogatszą uznawana jest angielska Premier League, a w krykiecie najbardziej lukratywną i wymarzoną dla graczy jest indyjska Indian Premier League. Tak w Polsce, wszystkie powyższe przymiotniki łączy w sobie PGE Ekstraliga. Najbogatsza, najlepsza, najbardziej emocjonująca żużlowa liga świata.

Już w sobotę zainauguruje swój kolejny sezon, na początek serwując prawdziwy hit – rewanż za ubiegłoroczny finał, czyli konfrontację wicemistrza – Betard Sparty Wrocław z Fogo Unią Leszno.

Kibiców nie zabraknie

Chociaż co roku wstrząsają nią afery, jak chociażby zeszłoroczna dopingowa wpadka dopingowa z udziałem Grigorija Łaguty, to kibice niezmiennie chcą ją oglądać. Nie tylko polscy zresztą. W tym roku także Brytyjczycy i Irlandczycy będą mogli zobaczyć bezpośrednie relacje z polskich torów, bo prawa do pokazywania PGE Ekstraligi wykupił kanał Premier Sports.

O wartości ligi świadczy też fakt, że garną się do niej partnerzy. Polska Grupa Energetyczna, która była sponsorem tytularnym rozgrywek w latach 2015-17 sama bardzo zabiegała o to, aby przedłużyć umowę na kolejne lata. W końcu w grudniu udało się podpisać kontrakt na kolejne trzy sezony (do końca 2020 roku). – Chcemy być identyfikowani z najlepszą żużlową ligą na świecie. Widzimy w niej duży potencjał. W zeszłym roku na stadionach pojawiło się ponad 600 tys. kibiców. Czerpiemy z tej współpracy wiele korzyści – przyznał Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Transmisje w telewizji

Prawa medialne do transmisji w Polsce też już dawno zostały sprzedane. 2018 rok będzie ostatnim w ramach starej umowy. Od kolejnych rozgrywek zaś transmisjami podzielą się nSport+ i Eleven, a kluby dostaną nie po milionie złotych, jak obecnie, a co najmniej po dwa! Zachwyceni będą też kibice, bo wszystkie mecze będą transmitowane na żywo.

Następny1 z 4
Użyj strzałek ← → do nawigacji

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Fornalik: Sam krzyk nie wystarczy

  Rozmowa z Waldemarem Fornalikiem, trenerem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer25 marca 2019
 • Komentarz „Sportu”. Piękna katastrofa

  „Jaka piękna katastrofa” - ten cytat z książki Nikosa Kazandzakisa „Grek Zorba” znają chyba wszyscy miłośnicy literatury i kina.

  Bogdan Nather25 marca 2019
 • Tysiące kilometrów Gwilii

  Żaden z ligowych zawodników nie napodróżuje się w tych dniach tyle, co pomocnik Górnika Walerian Gwilia. Pomocnik reprezentacji Gruzji przejedzie...

  Michał Zichlarz25 marca 2019
 • Szabala: Ligę gramy na „Orlikach”

  Rozmowa z Valerijsem Szabalą, napastnikiem reprezentacji Łotwy i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

  Jakub Kubielas24 marca 2019
 • Ułańska szarża

  W końcówce trener Ryszard Tarasiewicz rzucił na boisko wszystkich trzech napastników, a kapitan Łukasz Grzeszczyk uratował tyszanom punkt.

  mag24 marca 2019
 • Parzyszek: Stać nas na wiele

  Rozmowa z Piotrem Parzyszkiem, napastnikiem Piasta Gliwice.

  Krzysztof Brommer24 marca 2019
 • Górnicy na czele

  Zabrzanie w tabeli ekstraklasy są na dalekim 12 miejscu. Zupełnie inaczej ma się jednak sytuacja jeśli chodzi o indywidualne dokonania. Tu...

  Michał Zichlarz24 marca 2019
 • Przyjemne rozdwojenie jaźni

  W niższych ligach piłkarze zarabiają na życie chodząc do „normalnej” pracy. Nie brakuje takich, którzy grę w piłkę łączą z prowadzeniem...

  Bogdan Nather24 marca 2019
 • Zagrają dla Drużyny A

  W najbliższą sobotę (23 marca) w Knurowie odbędzie się turniej charytatywny dla rodzeństwa, które wygrało swój mecz o życie, a teraz...

  KRIS23 marca 2019