Zobacz
Do góry

Sa Pinto z respektem podchodzi do Portowców

Pogoń jest bardzo silną, dobrze przygotowaną drużyną. Piłkarze szczecińskiego zespołu biegają bardzo dużo i są mocni na własnym stadionie. To będzie trudny mecz – stwierdził przed wyjazdem do Szczecina szkoleniowiec Legii Ricardo Sa Pinto.

Jest to o tyle interesujące, że przed meczem z Górnikiem Zabrze trener Legii nie był zadowolony z pytania o statystyki biegowe piłkarzy stołecznego zespołu. Ba, można było odnieść wrażenie, iż zupełnie lekceważy te dane.

Pogoń dużo biega

Przed wyjazdem na mecz do Szczecina poruszył jednak ten aspekt, czemu w sumie trudno się dziwić. Portowcy przemierzają bowiem średnio w trakcie 90 minut ponad 114,5 kilometra, podczas gdy zawodnicy z Łazienkowskiej w ostatnią niedzielę nie dobiegli – wspólnie – nawet do 102 kilometra.

Jeśli zatem obrońcy tytułu nie poprawią intensywności, mogą mieć duże, albo nawet jeszcze większe problemy w starciu z najlepiej obecnie prezentującą się w lidze Pogonią.

Sa Pinto bazuje na sprawdzonych

Zwłaszcza że motoryka nie jest jedyną mocną stroną ekipy Kosty Runjaica. Nie dość, że po powołaniach od selekcjonera Jerzego Brzęczka ogromnie wzrosło morale Adama Buksy i Huberta Matyni, to jeszcze druga linia Portowców musi wzbudzać szacunek u każdego rywala. Radosław Majewski, Zvonimir Kożulj i Tomas Podstawski powinni ostrzej niż ktokolwiek inny do tej pory przeegzaminować sprawnie funkcjonujący w środku pola duet Andre Martins – Cafu.

Zobacz oceny po meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze

Tymczasem Sa Pinto bazuje na sprawdzonej, ale ograniczonej grupie piłkarzy, i w perspektywie meczu z Pogonią nie uległo to zmianie.

Największy pechowiec w obecnym sezonie przy Ł3, Michał Pazdan, leczy uraz, a z przypadłościami zdrowotnymi zmagają się także Radosław Cierzniak i Mateusz Hołownia.

Natomiast ekstraklasowej formy nie prezentują jeszcze rekonwalescenci – Jarosław Niezgoda, Wiliam Remy oraz Chris Phillipps – którzy w komplecie do pełnej dyspozycji mają dochodzić w zespole rezerw.

15. kolejka Lotto Ekstraklasy

Piątek, godz. 20.30

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa

 

Na zdjęciu: Legia Warszawa nie ma zamiaru zrezygnować z wygranej w Szczecinie, choć Pogoń ma nieźle wybieganych zawodników. Ricardo Sa Pinto bierze to pod uwagę.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Ayong niczego nie może być pewien

  Trzy występy w trzy miesiące, a moment decyzji zbliża się nieubłaganie. Karsten Ayong na razie nie dostarczył argumentów, by Piast jego wypożyczenie...

  Krzysztof Brommer21 listopada 2018
 • Zagłębie musi zacząć misję ratunkową

  Piłkarze z Sosnowca przystępowali do sezonu z wielkimi nadziejami na odegranie roli „czarnego konia”. Tymczasem druga część rundy zasadniczej będzie już...

  Łukasz Żurek21 listopada 2018
 • Wolsztyński nie jest zadowolony

  W kolejnych ligowych meczach tylko patrzeć, jak do siatki zacznie trafiać Łukasz Wolsztyński. Napastnik Górnika od kilku tygodni poluje na „swojego”...

  Michał Zichlarz21 listopada 2018
 • Debiutanci w Pucharze Narodów

  Z niespodziankami przebiegają eliminacyjne gry w mistrzostwach Czarnego Lądu. W finałach jest już dwóch zupełnych debiutantów - Madagaskar i Mauretania. A...

  Michał Zichlarz20 listopada 2018
 • Po cichu na skraj przepaści

  Wisła Kraków jest w najtrudniejszej sytuacji od 21 lat. Po nowym roku zespół może się rozpaść.

  Mateusz Miga20 listopada 2018
 • Marek Chojnacki: Górnik jeszcze się nie wypalił

  Rozmowa z Markiem Chojnackim, wieloletnim rekordzistą pod względem liczby gier w polskiej ekstraklasie.

  Łukasz Żurek19 listopada 2018
 • Matej Palczicz wychodzi z zamrażarki

  Matej Palczicz w tym sezonie jeszcze nie zagrał, ale teraz przypomniał się trenerowi Wisły Maciejowi Stolarczykowi.

  Mateusz Miga19 listopada 2018
 • Top 5 Ekstraklasy: Od Iwana nie na lata po godnie dla niepodległej

  Za nami już 15 kolejek Lotto Ekstraklasy. Z czego je zapamiętamy? Poniżej nasz subiektywny „jesienny” ranking Top 5 Ekstraklasy. TOP 5...

  Redakcja19 listopada 2018
 • Lotto Ekstraklasa: Czy Lechia jest skazana na sukces?

  Za nami pierwsza część ligowego sezonu. Warto dokonać krótkiego podsumowania tego, co działo się w pierwszych piętnastu kolejkach. 

  Bogdan Nather19 listopada 2018