Zobacz
Do góry

Sanogo podjął ważną decyzję

Mimo okresu urlopowego kibice Zagłębia pilnie nasłuchują wieści z Kresowej. Jedna z najbardziej palących kwestii to najbliższa przyszłość Vamary Sanogo. Francuz zadeklarował chęć pozostania w Sosnowcu, ale ostateczna decyzja o jego losach należy do Legii Warszawa.

Jeszcze przed zakończeniem minionego sezonu było bowiem niemal przesądzone, że francuski napastnik opuści Zagłębie. W grę wchodziła – i wchodzi nadal – przeprowadzka do Wisły Płock lub Lechii Gdańsk. Prawdopodobieństwo, że czarnoskóry snajper zostanie w  Sosnowcu oceniano na ledwie 20 proc.

– Dzisiaj taką prognozę podniósłbym do… 45 procent – mówi w rozmowie ze „Sportem” dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek, przebywający obecnie na urlopie w Chorwacji. – Sam zawodnik wyraził już swoją wolę. Pamiętajmy jednak, że w sporej mierze ostateczna decyzja zależy od Legii Warszawa, której Vamara jest zawodnikiem.

Sanogo jeszcze w trakcie rozgrywek oznajmił, że chce przynajmniej przez kolejny rok zostać w Polsce. To była jego odpowiedź na zainteresowanie ze strony jednego z drugoligowych klubów francuskich. Teraz zadeklarował również chęć pozostania w zespole Zagłębia. Kolejny Ruch należy do ekipy z Łazienkowskiej…

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa